#مهسا_امینی

ساخت قسمت دوم Sonic The Hedgehog رسما آغاز شده است

کارگردان و نویسندگان قسمت اول بازمی‌گردند

ساخت قسمت دوم Sonic The Hedgehog

همان‌طور که انتظار می‌رفت، پارامونت پیکچرز ساخت قسمت دوم Sonic The Hedgehog را در دستور کار خود قرار داد.

فیلم Sonic The Hedgehog در ابتدا قرار بود از ماه نوامبر راهی سینماها شود اما افزایش اعتراضات نسبت به طراحی سونیک در نخستین تریلر، پارامونت پیکچرز را به تغییر در برنامه‌های خود مجبور کرد. این استودیو اکران فیلم را تا ماه فوریه‌ی امسال عقب انداخت تا تیم تولید بتواند بازنگری‌های مد نظر را روی طراحی جوجه‌تیغی آبی‌رنگ انجام دهد. اولین ساخته‌ی جف فاولر (Jeff Fowler) در مقام کارگردان سرانجام روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و نه تنها به فروش بسیار قابل‌توجهی دست یافت، بلکه موفق شد رکوردهای فروش Detective Pikachu را بشکند. در این میان، نباید خوش‌شانسی پارامونت را نادیده گرفت. جدیدترین محصول این استودیو درست پیش از تعطیلی سینماها به خاطر بحران کرونا اکران شد.

Sonic The Hedgehog بر اساس فرنچایز قدیمی و پرطرفدار سونیک محصول شرکت سگا تولید شده است. آثار ساخته شده بر اساس این فرنچایز معمولا حول محور یک جوجه‌تیغی ‌آبی رنگ و سریع است که سعی دارد جلوی دکتر روباتنیک/اگمن را گرفته و نگذارد به اهداف شیطانی‌اش دست یابد. البته سونیک تنها نیست و دوستانش هم در ماجراجویی‌ها کنار او هستند. از زمان خلق این فرنچایز در سال ۱۹۹۱ میلادی تاکنون، بازی‌های بسیاری در سبک‌های پلتفرمر، مبارزه‌ای و اتومبیلرانی ساخته شده‌اند. محبوبیت این عناوین باعث شد سازندگان به حوزه‌های دیگر مانند انیمیشن، کتاب و کمیک بوک هم ورود پیدا کنند.

با توجه به گزارشی که وب سایت Variety به اشتراک گذاشته است، پارامونت پیکچرز و سگا سمی گروپ رسما ساخت قسمت دوم Sonic The Hedgehog را تایید کرده‌اند. کار روی این پروژه از چندی پیش آغاز شده و کارگردانی آن را مانند قسمت اول جف فاولر بر عهده دارد. پت کیسی (Pat Casey) و جاش میلر (Josh Miller) هم بازمی‌گردند تا بار دیگر روی فیلمنامه کار کنند. از دیگر دست‌اندرکاران حاضر می‌توان به توبی اشر (Toby Ascher)، نیل اچ. موریتز (Neal H. Moritz) و تورو ناکاهارا (Toru Nakahara) اشاره کرد که وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی را به دوش می‌کشند. به این لیست باید هاجیمه ساتومی (Hajime Satomi)، هاروکی ساتومی (Haruki Satomi) و تیم میلر (Tim Miller) را هم اضافه کرد که به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در روند ساخت حضور دارند. در گزارش هیچ اشاره‌ای به تیم بازیگری نشد.

در پایان Sonic The Hedgehog دیدیم که اگمن به واسطه‌ی یک پرتال به سیاره‌ی دیگری منتقل شده است. وجود همین صحنه کافی بود تا گمانه‌زنی‌هایی درباره‌ی ساخت قسمت دوم به وجود بیاید. پس از پایان اکران گسترده و ثبت فروش ۳۰۶ میلیون دلاری هم این گمانه‌زنی‌ها بیش از پیش قوت گرفت. حالا که ساخت دنباله رسما تایید شده است، انتظار می‌رود شخصیت‌های بیشتری از دنیای سونیک را در فیلم بعدی شاهد باشیم. چنین اتفاقی به هیچ وجه دور از انتظار نیست؛ زیرا در در صحنه‌ی پس از تیتراژ پایانی با شخصیت تیلز ملاقات کردیم. همچنین جف فاولر در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود هدف آن‌ها زمینه‌چینی و سپس معرفی دیگر شخصیت‌ها بوده است.

فیلم‌های سینمایی، به خصوص آن‌هایی که به فروش خوبی در باکس آفیس دست می‌یابند، با فاصله‌ی زمانی نسبتا طولانی‌ای در سینمای خانگی و سرویس‌های دیجیتالی منتشر می‌شوند اما بحران جهانی کرونا باعث شد Sonic The Hedgehog زودتر از موعد مقرر در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد. پس از این اتفاق، چند فیلم دیگر از جمله Emma ،The Invisible Man و Harley Quinn: Birds of Prey هم به سرنوشت مشابهی دچار شدند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا