#مهسا_امینی

تاریخ اکران Sonic the Hedgehog 2 مشخص شد؛ انتشار نخستین تیزر

این اثر اوایل سال آتی به سینماها خواهد آمد

پارامونت پیکچرز با انتشار یک تیزر بسیار کوتاه از طریق کانال خود در وب سایت یوتیوب، تاریخ اکران Sonic the Hedgehog 2 را سرانجام اعلام کرد.

پارامونت پیکچرز با همکاری سگا اولین اقتباس لایو اکشن سونیک را در سال ۲۰۲۰ ساخت. در ابتدا به نظر می‌رسید اولین تجربه‌ی کارگردانی جف فاولر (Jeff Fowler) به زباله‌دان تاریخ بپیوندد، به خصوص بعد از حواشی‌ای که به خاطر طراحی اولیه‌ی شخصیت اصلی به وجود آمده بود. با این حال، اثر مزبور موفق شد نظر منتقدان و مخاطبان را جلب کرده و به فروشی معادل ۳۱۹ میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد. البته اگر ویروس کرونا باعث تعطیلی سینماها نمی‌شد، بدون شک امروز رقم بیشتری را در باکس آفیس جهانی می‌دیدیم. با در نظر گرفتن این موارد، پیش‌بینی می‌شد سازندگان به ساخت قسمت دوم چراغ سبز نشان دهند؛ اتفاقی که نهایتا رخ داد.

پارامونت پیکچرز با انتشار یک تیزر کوتاه در کانال یوتیوب خود، تاریخ اکران Sonic the Hedgehog 2 را سرانجام مشخص کرد. ویدیوی مزبور هیچ صحنه‌ای از فیلم را نشان نداده و با نمایش لوگوی قسمت اول شروع می‌شود. در ادامه‌ رقم ۲ به لوگو اضافه می‌شود تا لوگوی دنباله ساخته شود. در انتها هم زمان پخش اعلام شد. بر این اساس، دومین اقتباس لایو اکشن سونیک از تاریخ ۲ ادریبهشت سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۲ آوریل سال ۲۰۲۲) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت. از دیگر نکات قابل‌توجه تیزر می‌توان به اشاره‌ی غیرمستقیم به تیلز اشاره کرد. اگر ویدیو را با دقت تماشا کنید، متوجه می‌شوید انتهای رقم ۲ به صورت دُم این شخصیت طراحی شده است. روباه زردرنگ در صحنه‌ی پایانی قسمت اول حضور داشت. از همین رو، می‌دانستیم در دنباله با او تجدید دیدار خواهیم داشت اما تمرکز تیزر روی او، تئوری طرفداران را تایید می‌کند: تیلز نقش مهمی در داستان قسمت دوم دارد.

اواخر نوامبر سال گذشته‌ی میلادی، نام موقت Sonic the Hedgehog 2 مشخص شد. اینطور که به نظر می‌رسد، تیم تولید نام Emerald Hill را برای پروژه انتخاب کرده که اشاره‌ی مستقیمی به یکی از محبوب‌ترین مراحل سری بازی‌های سونیک به شمار می‌رود. با در نظر گرفتن این مورد، گمانه‌زنی‌ای در میان طرفداران به وجود آمده مبنی بر اینکه دنباله‌ی Sonic the Hedgehog تمرکز بیشتری روی محل تولد سونیک خواهد داشت. اگر حافظه‌تان یاری کند، تقریبا تمامی اتفاقات قسمت اول در دنیای انسان‌ها رخ داد می‌داد و تنها تعداد انگشت شماری از صحنه‌ها دنیای فانتزی را به تصویر می‌کشیدند. در ضمن، گزارشی که نام موقت را فاش کرده بود، همچنین مدعی شد این فیلم مورد انتظار در ماه مارس (مصادف با ۱۱ اسفند الی ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۰) وارد فاز فیلمبرداری می‌شود.

جف فاولر که Sonic the Hedgehog را جلوی دوربین برده بود، برای کارگردانی قسمت دوم بازمی‌گردد. وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه هم بر عهده‌ی پاتریک کیسی (Patrick Casey) و جاش میلر (Josh Miller) قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا