فعلا برنامه‌ای برای ساخت دنباله‌ی Solo: A Star Wars Story وجود ندارد

اتفاقی که به هیچ غافل‌گیرکننده نبوده است

ساخت دنباله‌ی Solo: A Star Wars Story

ران هاوارد نویسنده و کارگردان آمریکایی در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود بیان کرد فعلا برنامه‌ای برای ساخت دنباله‌ی Solo: A Star Wars Story وجود ندارد.

پس از موفقیت‌های Rogue One: A Star Wars Story در دریافت بازخوردهای مثبت و ثبت رکورد در باکس آفیس، والت دیزنی و لوکاس‌فیلم کار روی یک اسپین‌‌آف دیگر براساس خط داستانی اسکای‌واکر را آغاز کردند. نتیجه‌ی کار، فیلم Solo: A Star Wars Story بود که اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. همان‌طور که از نامش می‌توان حدس زد، داستان روی هان سولوی جوان، نحوه‌ی ملاقاتش با چوباکا و همچنین ماجرای مواجهه‌اش با میلنیوم فالکون تمرکز دارد.

جدیدترین ساخته‌ی ران هاوارد (Ron Howard) نام‌های شناخته شده‌ی بسیاری را در تیم بازیگری خود داشت. برای مثال، می‌توان به امیلیا کلارک (Emilia Clarke) در نقش کیرا، وودی هارلسون (Woody Harrelson) در نقش توبیاس بکت، دونالد گلاور (Donald Glover) در نقش لندو کالریسیان جوان و پل بتانی (Paul Bettany) در نقش درایدن واس اشاره کرد. از آن‌جایی هم که هریسون فورد (Harrison Ford) در دهه‌ی هشتم زندگی خودش بسر می‌برد، سازندگان به سراغ بازیگران جوان رفته و نهایتا آلدن ارنرایک (Alden Ehrenreich) را انتخاب کردند. با وجود نام‌های شناخته شده، دومین اسپین‌آف جنگ ستارگان تنها ۳۹۳ میلیون دلار فروخت و ضرر سنگینی را به سازندگان خود تحمیل کرد.

ران هاوارد چندی پیش گفتگویی را با برنامه‌ی ویدیویی Radio Andy محصول وب سایت Comic Book انجام داد. مجری در بخشی از گفتگو به سراغ Solo: A Star Wars Story رفت و پرسید آیا برنامه‌ای برای ساخت دنباله‌ی آن وجود دارد یا خیر. به هر حال، عده‌ای از طرفداران از تماشای فیلم لذت برده و منتظر قسمت دوم هستند. هاوارد در پاسخ گفت فعلا برنامه‌ای برای ساخت دنباله وجود ندارد:

راستش را بخواهید، در حال حاضر برنامه‌ای برای ساخت دنباله‌ی Solo: A Star Wars Story وجود ندارد. حضور در تیم تولید فیلمی از دنیای جنگ ستارگان که به یک موفقیت نصف و نیمه تبدیل شد، تجربه‌ی شگفت‌انگیزی بوده است. همه‌ی ما انتظار بیشتری داشتیم اما این فیلم مسیر عجیب و غریبی را برای اکران روی پرده‌ی نقره‌ای طی کرد.

بخش دوم صحبت‌های ران هاوارد به روند فیلمبرداری اشاره دارد. در ابتدا، فیل لورد (Phil Lord) و کریستوفر میلر (Christopher Miller) به عنوان کارگردان انتخاب شده بودند. آن‌ها پروژه را جلوی دوربین برده و حدودا ۸۰ درصد صحنه‌های مورد نیاز را ضبط کردند اما اختلاف نظر با مدیران لوکاس‌فیلم منجر به اخراجشان شد. مدت کوتاهی بعد، هاوارد به تیم پیوست تا وظیفه‌ی کارگردانی را بر عهده بگیرد. نکته‌ی اصلی ماجرا اینجا است که هاوارد پس از اضافه شدن نه تنها ۲۰ درصد باقی مانده را جلوی دوربین برد، بلکه تعداد زیادی از صحنه‌های قبلی را دوباره ضبط کرد.

اینطور که به نظر می‌رسد، ملاقات دوباره با شخصیت‌های Solo: A Star Wars Story در سینما امکانپذیر نخواهد بود اما احتمال رخ دادن چنین اتفاقی در حوزه‌ی سریال وجود دارد. طبق گزارش‌های غیر رسمی، والت دیزنی و لوکاس‌فیلم روی سریال تلویزیونی Darth Maul کار می‌کنند. داستان روی سازمان جنایتکارانه‌ی Crimson Dawn تمرکز داشته و شاهد بازگشت کیرا با نقش‌آفرینی امیلیا کلارک خواهیم بود. سریال اختصاصی لندوی جوان هم ظاهرا مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد. توجه داشته باشید این گزارش‌ها هنوز تایید نشده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا