سریال تعاملی Silent Hill Ascension توسط کونامی معرفی شد

بلند پروازانه‌ترین پروژه تحت نام سایلنت هیل؟!

معرفی سریال Silent Hill Ascension

سایلنت هیل بمب خبری این روزها نه تنها در ویدیو گیم، بلکه در تمام رسانه‌های دیجیتال شده است. معرفی سریال Silent Hill Ascension در کنار شوق و ذوق طرفداران، پرسش‌های جالب بسیاری را به وجود آورده است. باید دید این سریال تعاملی چه بازخوردی از کاربران خواهد گرفت.

شرکت کونامی (Konami) رسانه جدید خود از فرنچایز محبوب سایلنت هیل با نام Silent Hill: Ascension را در سبک سریال تعاملی معرفی کرد که با همکاری دو استودیوی جن وید (Genvid) و بیهیویر اینتراکتیو (Behaviour Interactive) توسعه خواهد یافت. اگر اخبار روزهای اخیر را دنبال کرده باشید، می‌دانید که کونامی قصد کرده فرنچایز ترسناک و محبوب Silent Hill را از نو بر زبان‌ها بیندازد و از همین رو پروژه‌های متعددی را طی مراسم Silent Hill Transmission معرفی کرد. هر پروژه از این فرنچایز ماهیت خاص خود را داشته و باید تبریکی ویژه به کونامی برای برنامه‌های آن‌ها با نام سایلنت هیل گفت.

پروژه‌های معرفی شده توسط کونامی پروژه Silent Hill 2 Remake، بازی سریالی Silent Hill Townfall، بازی اسرار آمیز Silent Hill f و البته سریال تعاملی که در حال معرفی آن هستیم یعنی Silent Hill Ascension می‌شوند. تلاش کونامی برای بازگرداندن نام سایلنت هیل بر زبان‌ها تحسین برانگیز بوده و باید به آن‌ها برای خلاقیت، داستان سرایی و پوشش دادن سبک‌های مختلف در دنیای ویدیو گیم و همچنین خارج از ویدیو گیم آفرین گفت.

پروژه‌ها و به طور کلی رسانه‌های تعاملی طی سال‌های اخیر طرفداران بی شماری به خود دیده و مهم‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها را می‌توان سریال Black Mirror: Bandersnatch از شبکه نتفلیکس دانست. لازم به ذکر است که سایلنت هیل در گذشته نیز دستی در دنیای فیلم و سریال داشته و از جمله آن‌ها می‌تواند به فیلم Silent Hill در سال ۲۰۰۶، فیلم Silent Hill: Revelation در سال ۲۰۱۲ و همچنین فیلم در دست ساخت Return to Silent Hill اشاره داشت. ما باور داریم که سریال تعاملی Silent Hill: Ascension قصد دارد به ایده‌های کمتر تشریح شده دنیای سایلنت هیل بپردازد تا درهایی جدید از این دنیا روی ما باز شوند.

تیم کونامی در زمان رونمایی از سریال تعاملی Silent Hill: Ascension تلاش کرد تا حد ممکن اطلاعات مربوط به این سریال را به انتشار نرسانده و تنها نگاهی اجمالی به این سریال تعاملی داشته باشد. اما ما در زمان معرفی متوجه شدیم که کاربران قدرت تماشای این سریال به طور همزمان با یکدیگر را داشته و علاوه بر آن قدرت چت کردن و همچنین تغییر مسیر داستان با استفاده از عناصر تحت اختیار خود را دارا هستند. در کنار دو استودیوی جن وید و بیهیویر اینتراکتیو، ما شاهد حضور دو استودیوی دیگر یعنی استودیو بد ربات (Bad Robot) و دی جی ۲ (DJ2 Entertainment) خواهیم بود که در توسعه پرو‌ژه‌هایی از این دست به شدت قابل اعتماد هستند.

همانطور که می‌دانید، استودیو بیهیویر اینتراکتیو وظیفه توسعه بازی فوق العاده محبوب Dead By Daylight را بر عهده داشته و بدون شک حضور این استودیو در مسیر توسعه سریال تعاملی Silent Hill: Ascension نقطه قوتی فوق العاده قابل توجه است. دیگر استودیو مهم توسعه دهنده این سریال یعنی جن وید، پروژه‌هایی نسبتا متفاوت را در دست توسعه داشته است. این استودیو عموما به توسعه پروژه‌هایی که MILE شناخته می‌شوند تبحر دارد. پروژه‌های MILE به پروژه‌های زنده‌ای گفته می‌شود که مسیر داستانی آن طبق نظر کاربران در چت تغییر یافته و تجربه بی نظیری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همین موضوع استودیو جن وید را استودیویی مناسب برای توسعه پروژه Silent Hill: Ascension کرده است.

جدیدترین پروژه استودیو جن وید Rival Peak نام داشته که هنوز به انتشار نرسیده است. این پروژه در حقیقت یک ریلیتی شو (Reality Show) آنلاین بوده که هر هفته مخاطبین تصمیم می‌گیرند چه کسی از مسابقه حذف شود و این اتفاق با گوش دادن به مکالمات شخصی و قدرت آن‌ها در بقا طی مسابقه رخ می‌دهد.

به عقیده ما، سریال تعاملی Silent Hill: Ascension یکی از بلند پروازانه‌ترین پروژه‌ها نه تنها تحت نام سایلنت هیل، بلکه در تمام دنیای دیجیتال است که می‌تواند بسیار سودآور باشد. در ادامه باید اشاره داشت که این سریال تعاملی بیش از تمام پروژه‌های معرفی شده توسط کونامی بحث برانگیز بوده و پرسش‌های بسیاری را به دنبال داشته است. به احتمال بسیار بالا طی ماه‌های آینده شاهد شفاف سازی بیشتر این پروژه بلند پروازانه توسط دو استودیوهای جن وید و بیهیویر اینتراکتیو باشیم. به گفته کونامی، سریال تعاملی Silent Hill: Ascension طی سال ۲۰۲۳ اکران خواهد شد. نظر شما درباره معرفی سریال Silent Hill Ascension چیست؟ گمان دارید این سریال تعاملی می‌تواند مانند نسخه‌های متفاوت سری بازی Silent Hill موفقیتی خیره کننده کسب کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا