خشن ترین مرگ های بازی های ویدیویی

خشن ترین مرگ های بازی های ترسناک کدام هستند؟

گاهی اوقات بازی‌های ویدیویی تاثیر منفی دارند!

1%
  • 0/10
خشن ترین مرگ های بازی های ترسناک کدام هستند؟ ۰ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

مرگ های خشن بازی های ترسناک یکی از دلایلی هستند که برخی افراد از بازی‌های ترسناک دوری کرده و برخی بیش از پیش به آن‌ها نزدیک می‌شوند. در این مطلب ما قصد داریم نگاهی به خشن‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین مرگ‌ها در بازی‌های ویدیویی داشته باشیم.

کشته شدن شخصیت‌های اصلی در بازی‌های ویدیویی امری طبیعی بوده و در اکثر اوقات ما یا دیگر شخصیت‌ها پس از مرگ، به بازی باز گشته و به مسیر خود ادامه می‌دهیم. البته گاهی کشته شدن در برخی بازی‌ها به معنای پایان راه یک شخصیت بوده و گاهی، مرگ آن‌ها به خشن‌ترین و فجیع‌ترین شکل ممکن رخ داده که شاید مدت‌ها در ذهن ما حک شود. در سوی دیگر، بازی‌های سبک وحشت معمولا مرگ‌های خشن‌تری را نسبت به دیگر بازی‌ها به تصویر کشیده که می‌توانند سبب آزار و اذیت بسیاری از ما شوند که البته یکی از ویژگی‌های این سبک از بازی بوده و به نحوی، دلیل به وجود آمدن این سبک از بازی‌های ویدیویی است!

طی سال‌های طولانی، بازی‌های ترسناک تجربیات عجیب و خون آلودی را در اختیار کاربران قرار داده و از جمله مهم‌ترین آن‌ها مرگ‌های خونین و قطع عضوهای آزار دهنده هستند. در این مسیر، برخی بازی‌ها پا را بسیار فراتر از دیگران گذاشته و مرگ شخصیت خود را در تاریخ ویدیو گیم ماندگار کرده‌اند! این مرگ‌ها می‌توانند صحنه مرگ شخصیت منفی بازی باشند که ما را مدت‌ها آزار داده بود یا شخصیتی دوست داشتنی و مثبت در بازی ما بوده که پس از برقراری ارتباط نزدیک با او، شاهد مرگ فجیع و باز ماندن دهانمان از ترس بوده‌ایم. در هر صورت، مرگ های خشن بازی های ترسناک ما را طی این سال‌های طولانی تنها نگذاشته و قصد داریم در این مطلب برخی از فجیع‌ترین این مرگ‌ها را با یکدیگر مرور کنیم.

بازی Lucius: مرگ به وسیله ماشین چمن زنی

بازی Lucius عنوانی در سبک ترس و بقا بود که اواخر سال ۲۰۱۲ به انتشار رسید. این عنوان به سرعت شهرتی جهانی کسب کرد و توسط تولید کنندگان محتوای بزرگی از جمله فلیکس کیلبرگ (Felix Kjellberg) ملقب به پیو دی پای (PewDiePie) بازی شد که روز به روز به شهرت این بازی افزود. بازی Lucius در عین حال که به شدت جالب و سرگرم کننده بود، مملو از خون و خون ریزی بود. شما کنترل پسری شش ساله با لوسیوس (Lucius)، فرزند لوسیفر (Lucifer) را در این بازی بر عهده دارید.

یکی از آخرین مرگ‌های بازی که توسط لوسیوس، پسر شیطان، صورت می‌گرفت، شما را به تسخیر یکی از باغبان‌ها و قطع کردن سر خود توسط تیغه ماشین چمن زنی وادار می‌کرد. مرگ باغبان آنچنان ترسناک نبوده و تکه‌های بدن او چندان مشخص نیستند، با این حال خون پخش شده از بدن او و کلیت فوق العاده خشن این قتل می‌تواند هر کسی را رعشه دار کند!

بازی Until Dawn: مرگ امیلی

بازی Until Dawn مملو از مرگ‌های عجیب و تکه‌های بدن دوستان ما در این بازی است که بسیار دور از انتظار رخ می‌دهند! با توجه به این موضوع، ما فکر می‌کنیم که به یاد ماندنی‌ترین مرگ بازی Until Dawn مربوط به مرگ امیلی (Emily) بوده که توسط یکی از وندیگوها (Wendigo) گاز گرفته شده و اشلی (Ashley)، مایک (Mike) و سم (Sam) پس از رخ دادن این اتفاق، از آن با خبر می‌شوند.

بخش بسیار سخت داستان ما این بوده که شما باید میان شلیک کردن به امیلی و مرگ سریع او یا رها کردن او تا تبدیل شدن به یکی از وندیگوها یک گزینه را انتخاب کنید. اگر شما گزینه شلیک را انتخاب کنید، شاهد صحنه ترسناک و خون آلود شلیک کردن مایک به چشم امیلی خواهید بود!

بازی Five Night at Freddy’s: Sister Location: اتاق The Scooping Room

اوج پایان اصلی داستان بازی Five Night at Freddy’s: Sister Location زمانی است که کاربر با صدای زیبای یکی از انیماترونیک‌ها فریب خورده و به سمت اتاقی که با نام The Scooping Room شناخته شده می‌رود.

این اتاق در حالت عادی برای بیرون کشیدن اسکلت انیماترونیک‌ها استفاده می‌شود، ولی در این بخش از بازی، اعضای درونی شخصیت اصلی بازی را نشان داده و سیم‌ها و دیگر قطعات انیماترونیک‌ها وارد بدن شخصیت اصلی بازی شده و جایگزین اعضای انسانی او می‌شوند و جای او را به طور کامل می‌گیرند!

بازی Outlast: مرگ دکتر ترگر

دکتر ترگر (Dr. Trager) یکی از شخصیت‌های منفی بازی Outlast بوده که شما در راهروهای تیمارستان با او آشنا می‌شوید. زمانی که دکتر دیوانه شخصیت اصلی بازی یعنی مایلز (Miles) را به ویلچر بسته و چند انگشت او را با استفاده از قیچی باغبانی قطع می‌کند، شما واقعا از او متنفر می‌شوید و تنها مرگ او را می‌خواهید.

ناگفته نماند که مرگ او دور نبوده و شما به سرعت از شر دکتر خلاص می‌شوید. مایلز پس از رهایی از او، به سوی آسانسور پناه برده و از نو با دکتر دیوانه روبه رو می‌شود. این مرتبه هر دو با یکدیگر گلاویز شده و مایلز، دکتر دیوانه را از در آسانسور پایین انداخته تا شما شاهد مرگ دردناک ولی آرامش بخش او باشید.

بازی Danganronpa 2: مرگ ناگیتو کومائدا

ناگیتو کومائدا (Nagito Komaeda) بدون شک یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های سری بازی Danganronpa است. شخصیت بشاش و بیخیال ناگیتو، او را به سرعت در میان طرفداران محبوب کرد، غافل از اینکه عمر ناگیتو فاصله چندانی تا پایان خود ندارد.

مرگ ناگیتو یکی از خشن‌ترین و تاثیر گذارترین مرگ‌ها در بازی‌های ویدیویی است. ما جسد او را در حالی پیدا می‌کنیم که دهان او با نوار چسب بسته شده و دست و پای او به طناب کشیده شده‌اند. علاوه بر آن، نیزه‌ای در بدن او و چاقویی در دست راست او جا گذاشته شده است! مرگ او بسیار دردناک بوده و حتی خون صورتی ریخته شده نمی‌تواند ما را تسلی ببخشید! موضوعی که مرگ او را دردناک‌تر کرده، این است که ما متوجه می‌شویم تمام زخم‌های به وجود آمده، نتیجه خود زنی ناگیتو بوده است!

بازی The Last of Us Part 2: مرگ جوئل

بازی The Last of Us Part 2 یکی از مورد انتظارترین دنباله‌های بازی‌های ویدیویی در تاریخ بود که متاسفانه به دلیل لو رفتن داستان پیش از انتشار رسمی بازی، بسیاری را ناامید کرد و جذابیت خود را تا حدی از دست داد. اما نکته‌ای که در این بازی سبب عذاب بسیاری شد، مرگ بسیار خون آلود و آزار دهنده یکی از شخصیت‌های اصلی این سری بازی یعنی جوئل (Joel) بود که بحث‌های بسیاری را در میان منتقدین و کاربران پیش کشید.

طی نسخه اول سری بازی د لست آف آس، جوئل معمولا بسیار زیرک عمل می‌کرد و به هیچ عنوان به اشخاصی که برای اولین بار در برابر او قرار می‌گرفتند اعتماد نمی‌کرد، با این حال او و تامی (Tommy) در اولین رویارویی با ابی (Abby) به او اعتماد کرده و اجازه دادند ابی آن‌ها را در تله بیاندازد. اعتماد اشتباه جوئل و تامی سبب حمله ابی به جوئل و انتقام گیری برای پدر کشته خود توسط او در نسخه اول بازی شد. اما این پایان ماجرا نبود و ابی نه تنها او را هدف شلیک گلوله قرار داد، بلکه با چوب گلف نیز به او حمله ور شد. ما در پایان شاهد حضور الی (Ellie) و مرگ یکی از عزیزترین اشخاص زندگی او به فجیع‌ترین شکل در برابر چشمانش بودیم. باید اشاره داشت که مرگ جوئل بسیاری را ناامید کرد، با این حال این موضوع به هیچ عنوان از شدت خشونت این مرگ نمی‌کاهد!

بازی The Quarry: مرگ دیلان

دیلان (Dylan) به سرعت تبدیل به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی The Quarry شد. روابط عاطفی، شوخی‌های دوست داشتنی، صداپیشگی بی نظیر این شخصیت و قابل باور بودن او، به سرعت او را تبدیل به این شخصیت معروف و محبوب کرد. همین موضوع، مرگ احتمالی او را بسیار دردناک می‌کند.

اگر شما موفق به تکمیل چالش خود در زمان بالا آمدن گرگینه از جرثقیل نشوید، گرگینه شیشه را شکسته و به دیلان حمله می‌کند که یکی از خشن‌ترین و البته غم انگیزترین صحنه‌های کل بازی The Quarry را در برابر چشمان شما به تصویر می‌کشد.

بازی Resident Evil 4: مرگ به وسیله اره برقی

نسخه ریمیک بازی Resident Evil 3 در حالی که توسط بسیاری تحسین شد، به دلیل سانسور و حذف بسیاری صحنه‌های خون آلود و دلخراش نسبت به نسخه اصلی مورد نقد منفی کاربران و منتقدین قرار گرفت. نسخه ریمیک بازی Resident Evil 4 اوایل سال ۲۰۲۳ به انتشار خواهد رسید و کاربران امیدوارند که حداقل صحنه دلخراش مرگ با اره برقی سانسور نشود!

در نسخه اصلی بازی Resident Evil 4، شخصیت اصلی بازی یعنی لئون کندی (Leon Kennedy) به مصاف مرد اره برقی به دست می‌رود و اگر غفلت کنید، سر لئون به وسیله اره برقی از تن او جدا می‌شود. این رخداد در بازی روندی بسیار خونین، آرام و خشن داشته که شخصیت دوست داشتنی طرفداران را بدون سر و غرق در خون بر زمین رها می‌کند.

بازی Silent Hill Homecoming: مرگ آدام شپرد

شخصیت پیرامید هد (Pyramid Head) بی رحم است. تفاوتی ندارد کجا او را دیده باشید، او بی رحم بوده و همه ما این موضوع را به خوبی می‌دانیم و بدون شک چنین موضوعی در بازی Silent Hill Homecoming‌ نیز دیده می‌شود که پیرامید هد یکی از خشن‌ترین قتل‌های خود را انجام می‌دهد. آدام شپرد (Adam Shepherd) قربانی این مرگ فجیع است.

در حالی که آدام از پسر خود الکس (Alex)، شخصیت اصلی بازی ما برای کودکی فاجعه بارش عذرخواهی می‌کند، با سلاح عظیم پیرامید هد روبه رو شده و به طور کامل از وسط به دو نیم تقسیم می‌شود. گرچه بخش عظیمی از این قتل فاجعه بار از دید ما خارج است، ما جسد دو نیم شده آدام را پس از بازگشت دوربین تماشا می‌کنیم که به معنای واقعی آزار دهنده است!

بازی Corpse Party: مرگ مایو

بازی Corpse Party در حقیقت اقتباسی از یک انیمه به همراه میزان بالایی از خون و مرگ‌های فاجعه بار است. برای مثال خودکشی فاجعه بار سیکو (Seiko) دیوانه وار است. لازم به ذکر است که شما می‌توانید با تصمیم گیری درست، جلوی مرگ بسیاری از شخصیت‌ها را بگیرید، با این حال یکی از مرگ‌هایی که حتما در بازی رخ داده و گذر از آن غیر ممکن است، مرگ مایو سوزوموتو (Mayu Suzumoto) است.

یوشیکی (Yoshiki) و آیومی (Ayumi) که تلاش دارند مایو را از شر جادوی کودکان روحی نجات دهند، نوار عذرخواهی مردی که آن‌ها را به قتل رسانده را پخش کرده تا به گوش کودکان روحی برسانند. در حالی که انتظار داشتیم این رویداد سبب آرام شدن ارواح شود، آن‌ها را بیش از پیش عصبانی کرد! ارواح بدن مایو را بلند کرده و با سرعت غیر قابل باوری در راهرو پرتاب می‌کنند که سبب مرگ سخت او و تکه تکه شدن بدنش در بخش‌های متفاوت راهرو می‌شود.

مرگ در بازی‌های ترسناک امری بسیار عادی بوده، ولی مرگ‌هایی که امروز با یکدیگر بررسی کردیم، به هیچ عنوان عادی نبوده و ما را به معنای واقعی آزار دادند. ما باور داریم که مرگ های خشن بازی های ترسناک بسیار بیش از ده موردی هستند که ما امروز در این مطلب جای دادیم و به همین منظور، از شما می‌خواهیم که در کنار نظرات خود درباره مرگ های خشن بازی های ترسناک که ما به انتشار رساندیم، فجیع‌ترین مرگ‌هایی که شما به خاطر دارید را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments