#مهسا_امینی

یکی از نسخه‌های قدیمی سایلنت هیل احتمالا برای پی‌سی بازنشر خواهد شد

سرنوشتی مشابه با متال گیر سالید در انتظار سایلنت هیل قرار داد

نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Silent Hill 4: The Room

اگر اطلاعات موجود در وبسایت Pan European Game Information صحت داشته باشند، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Silent Hill 4: The Room به زودی بازنشر خواهد شد.

اواخر سپتامبر گذشته شایعه‌ای در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه Metal Gear Solid  و Metal Gear Solid 2 بار دیگر به رایانه‌های شخصی می‌آیند. اگرچه این شایعه را یکی از اینسایدرهای معتبر به اشتراک گذاشته بود اما در آن زمان احتمال صحت داشتنش چندان بالا به نظر نمی‌رسید. با گذشت حدودا یک ماه، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این دو بازی توسط کمیته‌ی رده‌بندی سنی بازی‌ها در تایوان لیست شد تا خواسته‌ی بسیاری از علاقه‌مندان یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک شود؛ خواسته‌ای که نهایتا عملی شد. کونامی در اقدامی غیرمنتظره و بدون مقدمه‌چینی Metal Gear Solid ،Metal Gear و Metal Gear Solid 2: Substance را در فروشگاه GOG منتشر کرد. ظاهرا، سرنوشت مشابهی در انتظار سایلنت هیل قرار دارد.

بنیاد اروپایی اطلاعات بازی‌ها که با نام Pan European Game Information هم شناخته می‌شود، از سال ۲۰۰۳ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه، بازی‌ها را بر اساس محتوایشان رده‌بندی سنی می‌کند. چندی پیش یکی از کاربران فضای مجازی متوجه شد نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Silent Hill 4: The Room در لیست محصولات این شرکت قرار گرفته و به خاطر خشونت بالا رده‌بندی سنی ۱۸ (مناسب برای افراد ۱۸ سال به بالا) را دریافت کرده است. اگرچه کونامی هنوز واکنشی به این اتفاق نشان نداده اما طرفداران به دو دلیل احتمال صحت داشتن اطلاعات را بسیار بالا می‌دانند: دلیل اول، اتفاق مشابهی است که اخیرا برای متال گیر رخ داد؛ دلیل دوم و نهایی هم به آماده بودن نسخه‌های رایانه‌های شخصی The Room مربوط می‌شود.

Silent Hill 4: The Room در سال ۲۰۰۴ میلادی تنها به صورت فیزیکی برای پلی‌استیشن 2، ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی منتشر شد؛ زیرا آن زمان عرضه‌ی دیجیتالی هنوز مرسوم نشده بود. از همین رو، پیدا کردن دیسک نسخه‌های مختلف آن کاری عملا غیرممکن به شمار می‌رود. با این حال، می‌توان مطمئن بود کونامی به نسخه‌ی رایانه‌های شخصی دسترسی داشته و می‌تواند The Room را بدون چالش خاصی روی فروشگاه‌های مدرن از جمله استیم یا GOG در دسترس قرار دهد. در ضمن، نباید انتظار داشت نسخه‌ی بازنشر سایلنت هیل 4 بهبود خاصی در زمینه‌ی گیم‌پلی یا گرافیک فنی داشته باشد. تیم توسعه احتمالا به اعمال تغییراتی برای اجرای مناسب بازی روی سیستم عامل‌های جدید بسنده خواهد کرد؛ دقیقا مانند اتفاقی که برای بازنشر نسخه‌های قدیمی متال گیر رخ داده است.

برخلاف نسخه‌های پیشین Silent Hill که در شهر تخیلی سایلنت هیل جریان داشتند، اتفاقات Silent Hill 4: The Room در شهر اشفیلد دنبال می‌شوند. شخصیت اصلی فردی به نام هنری است که داخل آپارتمانش گرفتار شده و راهی برای خروج ندارد. در جریان تلاش برای یافتن یک راه فرار، چند دنیای ماوراطبیعی را کشف می‌کند. هنری امیدوار است با ورود به آن‌ها سرانجام به خواسته‌اش برسد. در انتها، لازم به ذکر است عکسی که برای تصویر شاخص انتخاب شده، به نسخه‌ی بازسازی The Room تعلق دارد؛ نسخه‌ای که یکی از طرفداران وظیفه‌ی ساختش را به دوش می‌کشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا