تائيد ساخت انیمیشن شرک 5 با صداپیشگان اصلی

پس از سال‌ها انتظار، شرک بازمی‌گردد

تائيد ساخت انیمیشن شرک 5 با صداپیشگان اصلی عرفان بدری ۲ ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ سینمای جهان
انیمیشن شرک 5

پس از موفقیت انیمیشن Puss in Boots: The Last Wish، اکنون ساخت انیمیشن شرک 5 تائید شده است. همچنین اعلام شده که صداپیشگان اصلی قسمت‌های قبل یعنی مایک مایرز (Mike Myers)، کامرون دیاز (Cameron Diaz) و ادی مورفی (Eddie Murphy) نیز در این قسمت حضور خواهند داشت.

اولین قسمت از مجموعه انیمیشنی شرک (Shrek) در سال ۲۰۰۱ میلادی اکران و تبدیل به یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های انیمیشنی شد که تاکنون چهار فیلم بلند و چندین اسپین‌آف مثل انیمیشن Puss in Boots: The Last Wish دریافت کرده است. آخرین حضور شرک با صداپیشگی مایک مایرز به انیمیشن Shrek Forever After برمی‌گردد که در سال ۲۰۱۰ اکران شد، اما پس از آن هیچ وقت قسمت پنجم این مجموعه ساخته نشد.

اکنون پس از سال‌ها انتظار، حدس و گمان و انتشار شایعات و گزارشات مختلف، کریس ملداندری (Chris Meledandri)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ایلومینیشن (Illumination) که یکی از شرکای خلاقیتی دریم‌ورکز انیمیشن (DreamWorks Animation) نیز هست، در جریان مصاحبه‌ای که با رسانه ورایتی (Variety) داشته، به طور ساخت انیمیشن شرک 5 را تائید کرده است. او همچنین از بازگشت صداپیشگان اصلی قسمت‌های قبلی یعنی مایک مایرز، کامرون دیاز و ادی مورفی به ترتیب برای نقش‌های شرک، فیونا (Fiona) و خره (Donkey) خبر داد. ملداندری در ادامه گفت که انیمیشن شرک 5 قرار است به انیمیشن‌های قبلی احترام بگذارد و در عین حال چیزهای جدیدی را ارائه بدهد. در ادامه نیز گفته شد که در صورت موفقیت این قسمت، احتمال دارد تا یک اسپین‌آف جدید با محوریت شخصیت خره ساخته شود.

پس از اکران انیمیشن Shrek Forever After به نظر می‌رسید که فعلا زمان مناسبی برای ساخت قسمت پنجم شرکت نیست و این مجموعه فعلا به استراحت نیاز دارد. قسمت دوم شرکت را می‌توان اوج موفقیت این سری دانست که هم در جلب نظر طرفداران و منقدان بسیار موفق بود هم توانست با ۴۴۱ میلیون دلار فروش در باکس آفیس آمریکای شمالی و ۴۸۷ میلیون دلار در دیگر نقاط دنیا، فروش جهانی ۹۲۸ میلیون دلاری را ثبت کند و به پرفروش‌ترین اثر این مجموعه تبدیل شود.

اما در ادامه طرفداران معتقدند قسمت سوم و چهارم شرک از لحاظ کیفی افت کردند و نتوانستند در حد دو قسمت اول ظاهر شوند. این دو اثر همچنین از لحاظ تجاری نیز با افت همراه بودند. انیمیشن Shrek the Third با فروش ۳۲۲ میلیون دلاری در آمریکای شمالی و ۴۹۰ میلیون دلاری در دیگر نقاط جهان، به فروش جهان ۸۱۳ میلیون دلار رسید. انیمیشن Shrek Forever After نیز با فروش ۲۳۸ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۵۱۳ میلیون در دیگر نقاط دنیا، به فروش جهانی ۷۵۲ میلیون دلار رسید. قسمت سوم و چهارم شرکت اگر چه همچنان در دیگر نقاط جهان فروش خیلی خوب و رو به افزایشی داشتند، اما در آمریکای شمالی با افت فروش قابل توجهی مواجه شدند.

در ادامه نیز اولین اسپین‌آف این مجموعه با نام Puss in Boots اکران شد که نتوانست در باکس آفیس در حد و اندازه انیمیشن‌های شرک ظاهر شود و با فروش ۱۴۹ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۴۰۵ میلیون دلار در دیگر نقاط دنیا، به فروش جهانی ۵۵۴ رسید.

اما حالا پس از حالا، سازندگان این مجموعه امیدوارند که بتوانند دوباره با انیمیشن شرکت 5 این مجموعه را احیا کنند و به موفقیت برسانند. آخرین ساخته آن‌ها یعنی Puss in Boots: The Last Wish اگر چه کمترین فروش را در این مجموعه با ۱۸۴ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۲۹۳ میلیون در دیگر نقاط دنیا و فروش جهانی ۴۷۸ میلیون دلاری ثبت کرد، اما به لطف شیوه تولید و همچنین تکنولوژی‌های جدید با ۹۰ میلیون دلار بودجه تولید شده که نسبت به بودجه ۱۳۰ میلیون دلاری Puss in Boots و بودجه حدودی ۱۵۰ میلیون دلاری برای هر قسمت شرک، به طور قابل توجهی کمتر است و توانسته تا سازندگان را مجاب کند که ادامه مجموعه شرک را بسازند.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا