تئوری عجیبی که از مبارزه دردویل و اسپایدرمن در سریال Born Again می‌گوید

مبارزه دو اسطوره!

مبارزه دردویل و اسپایدرمن

تئوری عجیبی وجود دارد که به طرفداران می‌گوید ممکن است در اثر جدید مارول، شاهد مبارزه دردویل و اسپایدرمن در سریال Born Again باشیم. 

دردویل یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کمیک‌های مارول بوده و همواره در داستان‌‌های مرد عنکبوتی حضور پررنگی داشته است. با این حال ممکن است برای برخی این موضوع عجیب باشد که دردویل این قهرمان نابینا با پسر محبوب مارول یعنی پیتر پارکر به مبارزه بپردازد. 

در حقیقت پیش از این نیز در سال ۲۰۱۵ شاهد انتشار سریال موفقی با عنوان دردویل از شبکه نتفلیکس بودیم که موفق شد پس از سه فصل توجه طرفداران دنیای مارول را بسیار به خود جلب کند. این مجموعه منحصرا به دردویل (Daredevil) یا مت مورداک (Matt Murdock) با بازی چارلی کاکس (Charlie Cox) وکیل نابینایی است که طی یک حادثه قدرت‌های ابرقهرمانی پیدا کرده و پس از آن زندگی او دچار تحول شد. 

اخیرا نیز استودیو مارول تصمیم گرفته تا این شخصیت محبوب را به دنیای سینمایی مارول بیاورد و برای اولین بار او را در فیلم Spider-Man: No Way Home و سپس در مینی سریال She-Hulk: Attorney at Law دیدیم. همچنین در آینده شاهد حضور این شخصیت در سریال مورد انتظار Echo خواهیم بود در حقیقت حضور مت مورداک در فیلم راهی به خانه نیست، منجر به اولین ملاقات پیتر پارکر با بازی تام هالند (Tom Holland) به عنوان مرد عنکبوتی با این وکیل ابرقهرمان بود. 

مبارزه مبارزه دردویل و اسپایدرمن چگونه رخ خواهد داد؟

در حقیقت به نظر می‌رسد که در سریال Daredevil: Born Again شاهد اتفاقات کمیک Born Again خواهیم بود. اثری که به عنوان یکی از محبوب‌ترین کمیک‌های شخصیت دردویل شناخته می‌شود. نکته جالب کمیک مذکور این است که فصل سوم سریال دردویل که توسط شبکه نتفلیکس پخش می‌شد نیز داستان این کمیک را روایت می‌کرد و اکنون به نظر می‌رسد که سریال Born Again از استودیو مارول که توسط شبکه دیزنی پلاس منتشر خواهد شد، همون داستان و روایت را ادامه دهد.  

در این کمیک دردویل توسط  شیطانی به نام Beast of the Hand تسخیر شده و رهبر گرهی شیزانی و خرابکار به نام sinister ninja می‌شود. Beast of the Hand به این ترتیب او را کنترل کرده و هر طور که می‌خواهد دست به جنایت و مبارزه می‌زند. در این بین قهرمانان بسیار زیادی با او به مبارزه می‌پردازند و یکی از آنها در حقیقت مردعنکبوتی است. با توجه به این موضوع که در فیلم راهی به خانه نیست شاهد این امر بودیم که مت به عنوان وکیل پیتر معرفی شد، بنابراین بعید به نظر می‌رسد که داستان تنها به آن ملاقات ساده ختم شود.  

می‌توان این‌گونه در نظر گرفت که حضور مت در فیلم مردعنکبوتی ۳ یک نشانه بوده و ما در آینده شاهد مبارزه دردویل و اسپایدرمن خواهیم بود و به نظر می‌رسد که این اثر نقطه عطفی برای هردو این شخصیت‌ها خواهد بود. در داستان کمیک Born Again مت با بزرگترین چالش خود مواجه می‌شود و این امر زندگی شخصی او را به شدت متاثر می‌کند. او بی‌خانمان شده، کینگ پین تلاش می‌کند تا او را به قتل برساند و همچنین ارتباط او با افرادی همچون فاگی نلسون (Foggy Nelson) و کارن پیج (Karen Page) دچار مشکل می‌شود. 

با این حال در فصل سوم سریال دردویل تغییرات بزرگی در این اثر اعمال شده بود که از بزرگ‌ترین آن‌ها می‌توانیم به حذف دخالت کاپیتان آمریکا و گروه انتقام‌جویان و جابه‌جایی جسیکا جونز (Jessica Jones) و شخصیت نوک (Nuke) اشاره کرد. همچنین در فصل آخر سریال مت باری دیگر کاستوم مشکی رنگ خود را برتن کرده و به مبارزه می‌پردازد. 

سریال مورد انتظار Daredevil: Born Again در سال ۲۰۲۴ توسط دیزنی پلاس منتشر خواهد شد. اما نظر شما در رابطه با مبارزه دردویل و اسپایدرمن چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

4 4 آراء
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا