اشاره سریال She-Hulk به مفیستو در دنیای سینمایی مارول حضور آن را تایید می‌کند؟

حداقل از حهنم مفیستو رونمایی شد

اشاره سریال She-Hulk به مفیستو در دنیای سینمایی مارول

در جدیدترین قسمت پخش شده از سریال She-Hulk به نظر می‌رسد که اشاره‌ای به شخصیت مفیستو در دنیای سینمایی مارول شده و در نهایت ممکن است شاهد حضور او در MCU باشیم!

از همان زمانی که سریال WandaVision پخش شد، ما شاهد داستانی عجیب و غریب بودیم که شاید تا پس از پخش چند قسمت از آن هم هنوز نمی‌دانستیم که دقیقا چه خبر است! با این وجود یکی از جزئیات جالب این سریال، در آن بود که ظاهرا یک شخصیت شیطانی در حال کنترل کردن اوضاع است و از طرفی فرزندان واندا (Wanda) در دنیای کمیک بوکی از یک شخصیت شرور به نام مفیستو (Mephisto) گرفته شده بودند. در واقع بیلی (Billy) و تامی (Tommy) شخصیت‌هایی بودند که در دنیای کمیک بوکی مارول، مفیستو وجود خارجی آن‌ها را ساخته بود. البته این معما که دقیقا چه کسی باعث شده تا بیلی و تامی وجود داشته باشند خود بعدها پاسخ‌های متعددی را دریافت کرد، اما در نهایت مفیستو یکی از مهم‌ترین و نزدیک‌ترین حدس‌هایی بود که می‌شد درباره آن در سریال WandaVision زد.

این در حالی است که در نهایت این سریال هیچ رویی از مفیستو را به ما نشان نداد و درست مثل سایر تئوری‌ها از جمله وارد شدن پای دکتر استرنج (Doctor Strange) به داستان، این گزینه هم رد شد. با این وجود، باز هم انتظار می‌رفت تا این شخصیت را حداقل در فیلم Doctor Strange: In The Multiverse of Madness مشاهده کنیم، اما باز هم این مورد توسط استودیو مارول انجام نشد، در حالی که اینبار، سریال She-Hulk به این موضوع اشاره کرده و احتمال دارد که ما مفیستو را با اشاره‌ای از این سریال در دنیای سینمایی مارول ببینیم!

اشاره‌ای جالب به مفیستو در دنیای سینمایی مارول توسط وانگ

در واقع قرار نیست تا ما شخصیت مفیستو را در همین فاز چهارم در دنیای سینمایی مارول ببینیم، شاید هم هرگز او را در سریال She-Hulk ملاقات نکنیم؛ اما موردی که درباره آن وجود دارد اشاره جالبی است که وانگ درباره آن صحبت می‌کند.

مفیستو شخصیت فوق‌العاده قدرتمند و عجیبی است که در دنیای کمیک بوکی مارول، پیشینه او به دوران پیدایش سنگ‌های ابدیت بازمی‌گردد. او در جهانی زندگی می‌کند که به نام Hell یا همان جهنم شناخته می‌شود و هدفش پر کردن آن با روح انسان‌ها و موجوداتی است که می‌توانند سربازان خوبی برای او باشند. این در حالی است که این جهان در دسته جهان‌های موازی نیست و در یک بُعد دیگر از زمان و مکان قرار دارد که دست هر کسی به آن نمی‌رسد. با این وجود، در قسمت چهارم سریال She-Hulk به جهانی مشابه با همین جهنم مفیستو اشاره می‌شود!

در این اپیزود که ما باز هم در آن شاهد حضور وانگ هستیم، می‌بینیم که در اتفاقی عجیب یک شعبده‌باز درجه پایین سعی می‌کند تا با جادویی که از آن سر در نمی‌آورد، شروع به جلب نظر مردم کند. با این وجود، او هنگامی که قصد دارد تا یک پورتال با اسلینگ رینگ‌های مخصوص جادوگران کامارتاژ باز کند، می‌بینیم که نهایتا دختری به نام مدیسن (Madisynn) را به بعد دیگری از جهان می‌فرستد! این مکان که بسیار شبیه به همان جهنم مفیستو در کمیک است، اواخر اپیزود هنگامی که شیطان‌های کوچکی از آن بیرون زده می‌شوند قابل مشاهده هستند. با این وجود، مدیسن در قسمتی از این سریال صحبت فوق‌العاده عجیبی را انجام می‌دهد که عملا اشاره مستقیم به مفیستو است!

او در دادگاه هنگامی که قصد شهادت دادن به نفع وانگ را دارد، اظهار می‌کند که یکبار وقتی که دانی بلیز (Donny Blaze)‌ همان شعبده‌باز درجه پایین، قصد داشته تا او را با پورتال به مکانی دیگر بفرستد، او را به جهنمی فرستاده که در آن او با یک شیطان شبیه به بز معامله کرده و در نهایت دوباره به زمین برگشته است! این عملا کاری است که مفیستو می‌تواند انجام دهد و هیچ بعید نیست که مدیسن با او ملاقات کرده و حتی روح خودش را به او فروخته باشد! مفیستو به این طریق خیلی راحت می‌تواند وارد دنیای سینمایی مارول شود و جهنم او نیز به راحتی قابل معرفی است.

آیا مفیستو در فاز پنجم MCU حاضر خواهد شد؟

با این حساب به نظر می‌رسد که فاز چهارم دنیای سینمایی مارول و سریال She-Hulk فقط راه را برای حضور شخصیت مفیستو آماده کرده‌اند و پروژه‌ای نمانده که تا پایان سال ۲۰۲۲، پتانسیل معرفی مفیستو را داشته باشد. با این وجود، اگر استودیو مارول واقعا قصد معرفی این شیطان را در MCU داشته باشد، دو مقصد مهم در فاز پنجم دنیای سینمایی مارول، پذیرای حضور مفیستو خواهند بود.

اولین مقصد برای این کاراکتر ابرشرور ممکن است در سریال Agatha: Coven of Chaos باشد؛ جایی که آگاتا هارکنس (Agatha Harkness) از سریال WandaVision در نقش شخصیت اصلی ظاهر می‌شود و جادو واندا از روی او برداشته شده است. با این وجود، در همان دوره پخش سریال WandaVision هم اشاره‌های بسیاری به مفیستو شده بود و بسیاری از طرفداران تئوری‌های زیادی را درباره آن منتشر کرده بودند. با این حساب، سریال Agatha: Coven of Chaos به نظر موقعیت بسیار خوبی برای معرفی مفیستو در دنیای سینمایی مارول می‌رسد.

حال اگر این سریال هم برای سازندگان مد نظر نباشد، شاید فیلم مورد انتظار و ریبوت Blade بتواند مفیستو را به MCU بیاورد. البته جهان کمیک بوکی بلید زیاد هم با شخصیت مفیستو در ارتباط نیست، اما خوناشام‌ها هم می‌توانند طی یک داستان جدید به جهنم و مفیستو ربط داشته باشند. این به نحوه تغییر داستان و موقعیت‌دهی استودیو مارول بستگی دارد که مفیستو چطور در دنیای سینمایی مارول حاضر شود، اما در هر صورت، می‌توان گفت که اشاره سریال She-Hulk به این کاراکتر هرگز یک مورد اتفافی نیست و احتمال اینکه ایده خاصی پشت آن بوده باشد، بسیار بالا است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا