قسمت چهارم سریال شی هالک

موشکافی قسمت چهارم سریال شی هالک

گوست رایدر در دنیای سینمایی مارول؟

روز گذشته قسمت چهارم سریال شی هالک از دیزنی پلاس پخش شد اما برخلاف سه قسمت گذشته، با ایستراگ‌های نسبتا کمی به استقبال طرفداران رفت. از برده شدن نام یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها تا اشارات کوچک و بزرگ، ایستراگ‌ و نکات جالبی در این قسمت دیده شد که در ادامه این مطلب قصد داریم آنها را بررسی کنیم.

تمام سریال‌های تلویزیونی استودیو مارول مملو از ایستراگ و اشاره به وقایع پیشین دنیای سینمایی مارول است و عنوان کمدی قانونی She-Hulk: Attorney at Law هم از این قاعده مستثنی نیست. این ایستراگ و نکات مختلف به‌طرز جالبی نه تنها مرتبط بودن سریال با خط زمانی MCU را اثبات می‌کند، بلکه به اصلاح برخی نکات داستانی فاز چهارم نیز می‌پردازد. برای مثال دستگاهی که به بروس اجازه می‌داد در فرم انسانی باقی بماند و روی تبدیل شدنش کنترل داشته باشد، پاسخ به سوال مهمی بود که در سکانس پس از تیتراژ فیلم Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings مطرح شده بود، یا تیتر خبری دیده شده در قسمت دوم باعث شد مشکل سومین اکت فیلم Eternals در خط زمانی دنیای سینمایی مارول را اصلاح کند.

به‌دنبال حمله گروه Wrecking Crew، شی هالک توسط وانگ استخدام می‌شود تا از راه قانونی با یکی از جادوگران سابق کامارتاج که از قضا اسم به‌شدت جالبی هم دارد مقابله کند. وانگ جادوگر اعظم است و به انواع جادوها و طلسم‌ها دسترسی دارد، اما این‌بار مشکل او تنها از راه قانون حل قابل حل شدنه و چه کسی بهتر از شی هالک که به او در این زمینه کمک کند.

 

معرفی دانی بلیز به دنیای سینمایی مارول

اولین ایستراگ قسمت چهارم چیزی شبیه به یک سوءتفاهم است و ممکن است بسیاری از طرفداران را گیج کند. قبل از پخش سریال، ویدیویی تبلیغاتی در یوتیوب منتشر شد که احتمال حضور جانی بلیز ملقب به گوست رایدر در دنیای سینمایی مارول را مطرح کرد. اما قسمت جدید به‌وضوح ثابت کرد که این شخص در اصل دانی بلیز (Donny Blaze) نام دارد و در اصل پوستر دیده شده در آن ویدیو تبلیغاتی سوءتفاهمی خنده‌دار بوده است. دانی بلیز شعبده بازی است که پس از یک هفته حضور در کامار تاج موفق شد با دنیای وسیع و خطرناک جادو آشنا شود. او به لحاظ فیزیکی و روانی پتانسیل مهار کردن جادوی واقعی را دارد، اما شخصیت نه‌چندان خوبش باعث می‌شود نتواند از آن در راه درست استفاده کند.

 

دانی بلیز همراه با یک اسلینگ رینگ کامارتاج را ترک کرد

دانی بلیز کامار تاج را با یک یادگار ترک کرد، یک اسلینگ رینگ. این وسیله جادویی که برای اولین بار‌ در فیلم Doctor Strange معرفی شدند، به استادان هنرهای عرفانی اجازه می‌دهند پورتال‌هایی را به مکان‌های مختلف باز کنند. طبق آنچه در فیلم‌های اخیر دنیای سینمایی مارول نشان داده شده، اسلینگ رینگ صرفا برای سفر از نقطه A به نقطه B استفاده می‌شود، اما قسمت چهارم سریال شی هالک صحبت‌های موردو درباره توانایی اسلینگ رینگ در باز کردن پورتال به ابعاد دیگر را ثابت می‌کند. البته درک این نکته مهم به‌خاطر مولتی ورس و قوانین پیچیده‌اش کمی دشوار است. در اصل ارجاع به “ابعاد دیگر” به این معنی نیست که اسلینگ رینگ می‌تواند پورتال‌هایی را به خطوط زمانی مختلف باز کند، بلکه قادر است مسیر ورود به سایر سطوح هستی را فراهم کند.

 

 

اشاره به شخصیت موفیستو (این‌بار قضیه جدیه!)

متاسفانه دانی بلیز در استفاده از اسلینگ رینگ مهارت خاصی ندارد و ناخواسته زنی به نام مدیسن را به یکی از ابعاد جهنمی مارول می‌فرستد، جایی که او ادعا می‌کند با بزی سخنگو روبرو شده و در ازای شش قطره خون از گودال گدازه فرار کرده است. مدیسن در ادامه اظهار داشت که نام آن موجود شیطانی جیک بوده است. در کمیک‌ها مفیستو با نام مستعار جیک نیز شناخته می‌شود. از طرفی تمامی تئوری‌های حضور مفیستو در دنیای سینمایی مارول با معرفی شوهر مرموز آگتا، یعنی جیک در سریال WandaVision آغاز شد. ظاهرا کوین فایگی (Kevin Feige) و روسای استودیو مارول قصد دارند میم‌های پرطرفدار موفیستو را به واقعیت تبدیل کنند.

 

اشاره به کتاب ویشانتی

شی هالک برای وانگ توضیح می‌دهد که شکایتش علیه دانی بلیز باید مطابق کتاب (کتاب قانون) پیش برود. همین موضوع باعص می‌شود وانگ به کتاب ویشانتی اشاره کند. این کتاب منبعی از جادوی نور در دنیای سینمایی مارول است و اخیرا در دنباله مولتی ورسی Doctor Strange in The Multiverse of Madness ظاهر شده است.

 

ایستراگ‌های کوچک اما جالب

ابتدای قسمت چهارم سریال شی هالک، جنیفر مشغول ساخت پروفایل Matcher است. با نگاهی دقیق به صفحه نمایشگر می‌توان لیست کارهای جنیفر والترز را مشاهده کرد که شامل ایستراگ‌های جالبی است.

  • درخواست بازیابی فایل برای Kraft v Soule اشاره‌ای به دیوید آنتونی کرافت (David Anthony Kraft) و چارلز سول (Charles Soule) است که هر دو کمیک‌های She-Hulk را نوشته‌اند.
  • اقدام بعدی در پرونده یانسن، اشاره‌ای به کلاوس یانسن (Klaus Jansen)، نویسنده سرشناس کتاب‌های مصور است.
  • ثبت و رسیدگی به درخواست Lee v Byrne نیز اشاره‌ای است به استن لی (Stan Lee) و جان بیرن (John Byrne) فقید، هنرمندانی که شخصیت شی هالک را خلق کردند.

 

اشاره دوباره وانگ به بعد آینه

پیرو شکست خوردن در جلسه اول دادگاه، وانگ فرستادن دانی بلیز به بعد آینه را پیشنهاد می‌کند. بعد آینه (Mirror Dimension) که مانند اسلینگ رینگ برای اولین بار در فیلم Doctor Strange معرفی شد، توسط نیروی اراده یک جادوگر کنترل می‌شود و می‌تواند بدون هیچ خطری عینا بعد اصلی دنیا را در خود منعکس کند. همچنین علاوه بر قسمت اول دکتر استرنج، این بعد مخصوص در فیلم Spider-Man: No Way Home نیز دیده شده است.

 

اشاره وانگ به مراسم عروسی (مراسم ازدواج کریستین؟)

در نهایت سکانس پس از تیتراژ قسمت چهارم حول محور مکالمه‌ای عجیب بین وانگ و مدیسن می‌چرخد. زمانی که صحبت از نوشیدنی مورد علاقه می‌شود، وانگ به ترکیب ودکا و شیر گاومیش اشاره می‌کند که همچنان مقداریش از مراسم عروسی باقی مانده است. با اینکه هیچ جزئیاتی از عروسی مطرح نشد، اما بسیاری گمان می‌کنند منظور وانگ از عروسی، مراسم ازدواج کریستین پالمر در فیلم Doctor Strange 2 باشد.

 

سریال She-Hulk: Attorney At Law پنجشنبه‌ها از دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا از قسمت چهارم لذت بردید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا