#مهسا_امینی

فیلمبرداری Shazam 2 چه زمانی آغاز می‌شود؟

این اثر سال ۲۰۲۳ روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت

فیلمبرداری Shazam 2

مگان گود هنرپیشه و مدل آمریکایی در جریان برنامه‌ی The Carlos Watson Show زمان آغاز فیلمبرداری Shazam 2 را فاش کرده است.

نخستین اقتباس سینمایی شزم که توسط دیوید اف. سندبرگ (David F. Sandberg) کارگردانی شده بود، اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. این فیلم بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و در باکس آفیس جهانی ۳۶۶ میلیون دلار فروخت. اگرچه این رقم برای یک اثر ابرقهرمانی مناسب نیست اما هزینه‌ی پایین ساخت باعث شد سود زیادی برای سازندگان خود داشته باشد. داستان درباره‌ی یک پسربچه‌ی یتیم به نام بیلی بتسون است که قابلیت تبدیل شدن به نسخه‌ی بزرگسال و ابرقهرمانی خود را به دست می‌آورد. او در ابتدا از قدرت خود برای جلب توجه استفاده می‌کند اما به مرور زمان متوجه می‌شود وظایف مهمتری دارد که نمی‌تواند چشم‌هایش را روی آن‌ها ببندد.

استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی فیلز ساخت دومین اقتباس سینمایی شزم را تحت عنوان Shazam Fury of the Gods تایید کردند. این اثر قرار بود آوریل سال ۲۰۲۲ به سالن‌های پخش بیاید اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث تغییر در برنامه‌ریزی‌ها شد. در نتیجه، اکران فیلم تا نوامبر همان سال عقب افتاد. با افزایش نرخ شیوع در کشورهای مختلف، وارنر بار دیگر اکران Fury of the Gods را تاخیر زد. این اتفاق منجر شد انتشار این فیلم ابرقهرمانی تا سال ۲۰۲۳ میلادی عقب بیافتد. قبل از اینکه برنامه‌ریزی‌های وارنر با تغییرهای چندباره مواجه شود، جدیدترین ساخته‌ی دیوید اف. سندبرگ قرار بود اوایل سال جاری میلادی جلوی دوربین برود. مطابق انتظار، با عقب افتادن اکران فیلم، فاز تولید هم به زمان دیگری موکول شد.

مگان گود (Meagan Good) نسخه‌ی بزرگسال و ابرقهرمانی دارلا دادلی را در دنیای سینمایی دی‌سی ایفا می‌کند. او چندی پیش در برنامه‌ی The Carlos Watson Show حاضر شد و به صحبت درباره‌ی موضوعات مختلفی پرداخت. گود در بخشی از گفتگو زمان آغاز فیلمبرداری Shazam 2 را فاش کرد. بر این اساس، محصول مشترک وارنر و دی‌سی فیلمز در تاریخ نامشخصی از مه سال جاری (مصادف با ۱۱ اردیبهشت الی ۱۰ خرداد ۱۴۰۰) جلوی دوربین خواهد رفت. در صورتی که برنامه‌ریزی‌ها بار دیگر تغییر نکند، این فیلم دو سال پیش از اکران گسترده فیلمبرداری می‌شود. چنین اتفاقی فرصت زیادی را به سازندگان می‌دهد تا فاز پس‌تولید را آنطور که می‌خواهند پیش ببرند.

زکری لی‌وای (Zachary Levi) نسخه‌ی بزرگسال و ابرقهرمانی بیلی بتسون را ایفا می‌کند. او و دیوید اف. سندبرگ در صحبت‌های اخیر خود نسبت به تاخیرهای چندباره‌ی Shazam Fury of the Gods ابراز نگرانی کردند. آن‌ها احتمال می‌دهند فاصله‌ی چهار ساله بین قسمت اول و دوم باعث شود طرفداران تمایل خود را برای تماشای دوباره‌ی شزم روی پرده‌ی نقره‌ای از دست داده و دومین اقتباس سینمایی این شخصیت آنطور که باید و شاید مورد استقبال قرار نگیرد. آن‌ها همچنین گفتند بازیگران کودک و نوجوان در سنی قرار دارند که رشدشان سریع بوده و در صورت عدم آغاز فیلمبرداری در آینده‌ای نزدیک، ممکن است با مشکلاتی در این زمینه روبرو شوند.

در انتها، لازم به ذکر است دنباله‌ی Shazam از تاریخ ۱۲ خرداد سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۲ ژوئن سال ۲۰۲۳) به سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا