اولین تریلر Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings منتشر شد

این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان دارد

استودیو مارول در اقدامی قابل‌پیش‌بینی اولین تریلر Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings را در یوتیوب قرار داده است.

مارول در جریان Comic-Con 2019 از ساخت اولین اقتباس سینمایی شانگ-چی تحت عنوان Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings خبر داد و سیمو لیو (Simu Liu) را به عنوان بازیگر نقش اصلی معرفی کرد. اثر مزبور قرار بود در فوریه سال جاری میلادی، به‌طور دقیق‌تر اولین روز سال نوی چینی به سینماها بیاید اما همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی سینماها استودیو را به تغییر چند باره در برنامه‌ریزی‌های خود مجبور کرد. زمان اکران Shang-Chi مجموعا سه بار تغییر یافته است.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings، توسط دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton) کارگردانی شده و نقش‌های اصلی‌اش به چهره‌های شرقی سپرده شده است. علاوه بر این، اولین فیلم ابرقهرمانی مارول به شمار می‌رود که با الهام از آثار رزمی ساخته شد. این موارد باعث شده‌اند تا اثر مزبور در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به سینما قرار داشته باشد. در صورتی که تصاویر پشت صحنه و آیتم‌های تبلیغاتی مرتبط با فیلم را نایدیده بگیریم، می‌توان گفت استودیو آمریکایی از انتشار جزئیات جلوگیری کرده است.

استودیو مارول ساعاتی قبل اولین تریلر Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings را در یوتیوب قرار داده است. با توجه به ویدیو، شانگ-چی تمام کودکی و نوجوانی خود را با یادگیری مهارت‌های رزمی تحت نظارت دث دیلر، ماندرین و سازمان جنایتکارانه‌اش یعنی، ۱۰ حلقه گذرانده است. پروتاگونیست که علاقه‌ای به چنین سبک زندگی‌ای ندارد، تصمیم می‌گیرد به آمریکا رفته و یک زندگی معمولی را تجربه کند. در همین حین بازه زمانی کتی با نقش‌آفرینی آکوافینا (Awkwafina) را ملاقات می‌کند. تریلر اشاره‌ای نمی‌کند اما احتمالا رابطه‌شان تنها دوستانه نیست.

گزارش‌های غیر رسمی مدعی شده بودند شانگ-چی از طرف ماندرین در یک تورنمنت زیرزمینی شرکت می‌کند تا حلقه‌های جادویی را به دست بیاورد اما با توجه به اولین تریلر Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings می‌توان گفت چنین چیزی صحت ندارد؛ زیرا او حلقه‌ها را در دستان خود قرار داده است. نکته دیگری که تریلر رویش تاکید دارد، اهمیت شانگ-چی برای پدرش است. ماندرین پسر خود را آموزش داده تا نه تنها بتواند گلیمش را از آب بیرون بیاورد، بلکه برای مدیریت سازمانش آماده شود؛ خواسته‌ای که پروتاگونیست علاقه ندارد جامعه عمل به آن بپوشاند.

از دیگر نکات جالب‌توجه در اولین تریلر Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings می‌توان به نبرد ماندرین با ارتشی متشکل از انسان‌ها و موجودات تخیلی اشاره کرد. اینطور که به نظر می‌رسد، محصول جدید مارول می‌خواهد به بخشی از تاریخ جهان خود بپردازد. در بخش دیگر تریلر هم شاهد مبارزه ماندرین و یک زن هستیم. اگر اطلاعات لو رفته از آیتم‌های تبلیغاتی صحیح باشد، شخصیت مونث جیانگ لی نام داشته و هیچ همتایی در کمیک بوک‌ها ندارد. به بیان دیگر، فیلمنامه‌نویس او را برای اقتباس سینمایی خلق کرده است.

در انتها، لازم به ذکر است اولین اقتباس سینمایی شانگ-چی از تاریخ ۱۲ شهریور سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳ سپتامبر سال ۲۰۲۱) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا