#مهسا_امینی

ستاره فیلم Shang Chi سریال Moon Knight را بی‌نظیر می‌داند

تعریف بعد از انتقاد!

ستاره فیلم Shang Chi - سریال Moon Knight - سیمو لیو

سیمو لیو (Simu Liu) ستاره فیلم Shang Chi اخیرا پس از انتقادی که نسبت به سریال Moon Knight کرده بود، اظهار کرده که این مجموعه کوتاه و چند قسمتی بسیار جذاب است.

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول با معرفی شخصیت‌هایی ادامه پیدا کرد که پیش‌تر هرگز در MCU دیده نشده بودند و ما صرفا آن‌ها را در کتاب‌های کمیک بوکی مارول مشاهده کرده بودیم. برای مثال در فیلم Shang Chi And The Legend of The Ten Rings شاهد حضور ابرقهرمانی تازه به نام شانگ چی (Shang Chi) بودیم که پدر او در واقع سوال‌هایی که یک دهه درباره شخصیت ماندارین (The Mandarin) وجود داشتند را جواب داد و در نهایت به مالک ۱۰ حلقه قدرت تبدیل شد. نقش شخصیت شانگ چی را سیمو لیو، بازیگر کانادایی – چینی بازی کرده بود که برای نمایش هیجان‌انگیزی که در این اثر سینمایی داشت، مورد تحسین طرفداران و منتقدان نیز قرار گرفت. این در حالی است که و اخیرا نسبت به یکی از اشاره‌های سریال Moon Knight به ماندارین واکنش نشان داده بود.

در واقع در یکی از سکانس‌های قسمت دوم سریال مون نایت، وقتی که استیون گرانت (Steven Grant) توسط آرتور هارو (Arthur Harrow) همراهی می‌شود، نشان داده شد که ظاهرا افرادی که پیرو آمیت (Amit) هستند، چندین زبان مختلف را یاد گرفته‌اند. حال یکی از همین زبان‌ها که هارو با آن با یکی از اعضای فرقه صحبت می‌کند، ماندارین چینی است که قاعدتا توجه بسیاری از افرادی که به این زبان مسلط هستند را جلب خواهد کرد؛ از جمله سیمو لیو که خود در یکی از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول نقشی را بازی کرده و در آینده هم در سایر آثار آن ظاهر خواهد شد.

ستاره فیلم Shang Chi چند روز پیش در یکی از پست‌های رسمی که در صفحه مجازی خود منتشر کرده بود، اظهار کرد که هارو باید معلم خود را اخراج کند! این گفته درباره این موضوع است که ماندارین به کار رفته در سریال Moon Knight درست نبوده و همان یک خط دیالوگ آرتور هارو هم دارای مشکل بوده است. با این وجود، گرچه سیمو لیو این اشتباه را عملا به همه دنبال‌کنندگان خود گفته بود، اما امروز در یک پست جدید اظهار کرده که خود سریال به شدت فوق‌العاده است.

این گفته سیمو لیو نشان می‌دهد که او اصلا قصد نداشته تا نسبت به خود سریال Moon Knight یا میزان تسلط ایثن هاک (Ethan Hawk) دید فوق‌العاده انتقادی داشته باشد، بلکه او صرفا یک جوک درباره اشتباهی که در ماندارین صحبت کردن او وجود داشته را ساخته است. این اشتباه در حقیقت بین چند حرف بوده و حتی چندان هم بزرگ و خاص نیست که افراد مسلط به زبان ماندارین متوجه آن شوند. با این وجود، خود لیو هم این مورد را با تحسین از سریال مون نایت حل کرده تا طرفداران از آن حاشیه‌سازی نکنند.

سریال مون نایت ششمین مجموعه تلویزیونی از استودیو مارول است که تا به امروز سه قسمت از آن منتشر شده و شدیدا توانسته است تا توجه منتقدان و همچنین طرفداران را جلب کند. داستان سریال درباره شخصیتی به نام مارک اسپکتر (Mark Spector) است که درگیر بحران چند هویتی بودن شده و از طرفی خدای ماه مصر باستان، کانشو (Khonshu) از او به عنوان آواتار یا به عبارتی نماینده خود روی زمین استفاده می‌کند.

با این حال اگر فکر می‌کنید که این مورد باگ بسیار بزرگی است، بد نیست بدانید که در قسمت سوم سریال دیده شده که در یک سکانس خود شخص فیلمبردار در صحنه حضور دارد!


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا