صحنه حذف شده فیلم Shang-Chi ارتباط بین ۱۰ حلقه و مرد آهنی را نشان می‌دهد!

دستور ده حلقه و استارک

در یک صحنه حذف شده از فیلم Shang-Chi چنان که پیداست بالاخره یک خط ارتباط بین اتفاقات دستگیر کردن تونی استارک (Tony Stark) و ونوو (Wenwu)، پدر شانگ چی توضیح داده شده که هرچند کوتاه، اما حداقل برخی جزئیات را مشخص می‌کند.

اولین بار که با گروه ده حلقه آشنا شدیم، در فیلم Iron Man بود؛ جایی که تونی استارک هنگام تست کردن یک مدل از سلاح موشک‌انداز خود در افغانستان توسط سردسته آن‌ها درگیر شد و نهایتا به مخفیگاه آن‌ها برده شد تا برای ده حلقه موشک بسازد. حال او چنان که در فیلم دیدیم، به جای این کار توانست اولین زره آهنی خود را بسازد و عملا به مرد آهنی تبدیل شود. با این وجود در فیلم Iron Man 3 باز هم با این گروه ملاقات کردیم و فهمیدیم که ده حلقه، در واقع تیم کوچکی نیست که صرفا در افغانستان فعالیت داشته باشد!

در این اثر سینمایی در واقع اطلاعات بسیاری درباره گروه ده حلقه داده شد و حتی متوجه شدیم که سردسته تقلبی آن به نام ترور (Trevor) فقط یک بازیگر ساده است! او در واقع وظیفه داشت تا برای استفاده از نام ده حلقه جلوی دوربین برود و در ازای آن، پول خوبی را هم دریافت کند، در حالی که همه چیز یک فیک به تمام معنا بود. استودیو مارول و سازندگان برنامه خوبی را برای ده حلقه داشتند و معرفی آن‌ها فقط یک سرنخ بود؛ چیزی که در نهایت جزئیات کامل آن را در فیلم Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings دیدیم.

در این اثر سینمایی پیش از هرچیزی با ونوو آشنا شدیم؛ رئیس واقعی Ten Rings و کسی که واقعا از ده حلقه قدرت که پیشینه آن هرگز هم مشخص نشد استفاده می‌کرده تا در طول تاریخ به عنوان یک فاتح بزرگ شناخته شود. با این حال وقتی که او همسر خود را پیدا کرد، دیگر دست از این کار برداشت و نهایتا حلقه‌ها را هم فراموش کرد، در حالی که درست پس از مرگ کسی که عاشقش بود، برای انتقام خیلی زود حلقه‌ها را به دست کرد و دوباره گروه تروریستی خود را به مناطق مختلف جهان فرستاد تا ابرقدرت‌های جهان را در کنترل خود داشته باشد!

حال یکی از مناطقی که سربازان ده حلقه به آن ارسال شده بودند افغانستان بود، آن هم درست وقتی که تونی استارک در حال آزمایش سلاح موشکی خود بوده است! در افغانستان شخصیتی به نام رضا (Reza) سردسته ده حلقه بود و تونی استارک را هم دستگیر کرد تا برایش موشک بسازد. حال اینکه چه کسی دستور این حمله را داده بود و اینکه آیا واقعا هدف تیم دستگیری استارک بوده یا نه، هنوز مشخص نیست. اما حداقل از صحنه حذف شده فیلم Shang-Chi می‌توانیم بگوییم که ظاهرا ونوو از نتیجه کار راضی است!

در این کلیپ، می‌بینیم که ونوو، بعد از یک ماموریت به مقر اصلی ده حلقه بازگشته و مطلع می‌شود که سربازان او موفق شده‌اند تا سردسته یک گروه به اسم Iron Gang را دستگیر کنند. او این فرد را می‌بیند و سپس می‌شنود که ظاهرا سربازان ده حلقه تمامی خانواده او را نابود کرده‌اند، در نتیجه از ونوو می‌خواهد تا خودش را هم بکشد. با این حال، پدر شانگ چی تصمیم می‌گیرد تا جان سردسته این گروه را به دست خودش بسپارد و به او می‌گوید «خودت انجامش بده» یا به عبارتی خودت را بکش.

با این وجود نکته‌ای که به دنبال آن هستیم، در این قسمت نیست! بلکه به حرف‌های ونوو و دستیارش در همان ابتدای کلیپ دقت کنید. او در حال حرف زدن با کسی است که برخی دستورات مستقیم و غیرمستقیم را به سایر اعضای گروه در جهان می‌رساند. حال در این مکالمه درباره ماموریت افغانستان و همچنین کاری که رضا انجام داده اشاره می‌کنند؛ یعنی دستگیر کردن تونی استارک! این یعنی ونوو خود در جریان تمامی این اتفافات بوده و قاعدتا تونی استارک را هم می‌شناسد. به همین دلیل دستگیر کردن او می‌توانسته به او منفعت‌های بسیاری را برساند که در نهایت، نتیجه با مرد آهنی شدن استارک برعکس شد.

به هر حال اینکه گروه ده حلقه چقدر قدرتمند هستند هنوز موردی است که باید بیشتر درباره آن بدانیم؛ چراکه حتی پس از پایان فیلم، دیدیم که هنوز کار آن‌ها تمام نشده و رئیس جدید قصد اجرا کردن ماموریت‌های جدیدی را هم دارد! به علاوه، ماجرای خود ده حلقه و صاحب اصلی آن همچنان چیزی است که روشن نشده و وانگ (Wong)، بروس بنر (Bruce Banner) و حتی کاپیتان مارول (Captain Marvel) هم از تکنولوژی آن سر درنیاوردند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا