#مهسا_امینی
فیلم Shang Chi And The Legend of The Ten Rings

۱۰ تئوری درباره پیشینه حلقه‌های فیلم Shang Chi And The Legend of The Ten Rings

۱۰ حلقه از کجا آمده‌اند؟

فیلم Shang Chi And The Legend of The Ten Rings به تازگی اکران شده و همانطور که از اسمش هم پیداست، داستانی درباره ده حلقه افسانه‌ای را روایت می‌کند که قدرتی فراتر از انتظار دارند. با این وجود، آیا می‌دانید که این حلقه‌ها از کجا آمده‌اند و پیشینه آن‌ها به کجا باز می‌گردد؟

در فیلم جدید مختص به شانگ چی، بالاخره می‌توانیم ببینیم که ماجراجویی این شخصیت به کجا کشیده و افسانه ۱۰ حلقه چه خواهد بود. اما یک نکته درباره این فیلم مشخص است و آن هم نداشتن یا شاید بهتر است بگوییم ارائه نکردن اطلاعات کافی درباره منبع قدرت یا محل پیدایش ۱۰ حلقه‌ای است که ماندارین از آن برای سلطه خود استفاده می‌کند. این ۱۰ حلقه قدرتمند از اول تا آخر فیلم نقش بسیار مهمی را بازی می‌کنند و در واقع موضوع اصلی هستند که شانگ چی را به یک ماجراجویی خطرناک می‌کشاند، درحالی که حتی اگر این اثر سینمایی را هم مشاهده کنید باز هم سوالات بسیاری درباره این حلقه‌ها در سر شما به وجود خواهد آمد.

به هر حال اینکه حلقه‌ها قدرتمند هستند و در آینده دنیای سینمایی مارول قطعا تاثیرگذار خواهند بود شکی نیست، اما در اینجا ما ۱۰ تئوری مختلف درباره قدرت و پیشینه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که این مطلب هرگز هاوی اسپویل از فیلم نیست و به خوبی از این موضوع آگاه هستیم که کیفیت بلوری این اثر سینمایی کمی دیرتر از اکران سینمایی عرضه خواهد شد. پس با خیال راحت می‌توانید اطلاعات بیشتر و مفیدی درباره فیلم Shang Chi به دست آورید که در درک بهتر فیلم هم به شما کمک خواهد کرد!

۱۰. تکنولوژی کانگ فاتح

کانگ فاتح ابرشروری است که در زمان سفر کرده و قصد دارد تا هر خط زمانی که می‌بیند را تحت سلطه خود درآورد. با این وجود اگر بیوگرافی کانگ را خوانده باشید، به خوبی می‌دانید که او از قرن ۳۱ میلادی آمده و از اهالی آینده است! این یعنی تکنولوژی او برای ساخت سلاح، بسیار نسبت به آنچه که دیگر شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول در آن هستند پیشرفته‌تر بوده و از طرفی ممکن است که حلقه‌های دست ماندارین را او طراحی و ساخته باشد!

در واقع چنان که در تریلرها هم نشان داده شده بود، ماندارین این حلقه‌ها را از دوران کهن پیدا می‌کند و دیده بودیم که برخی مبارزات او به زمان گذشته دور مربوط می‌شوند. حال این احتمال وجود دارد که یکی از انواع کانگ به گذشته سفر کرده و به هر دلیلی این حلقه‌ها را رها کرده باشد؛ جایی که ماندارین آن را پیدا کرده و برای افزایش قدرت خود استفاده می‌کند! در نظر داشته باشید که در قسمت پایانی سریال Loki دیده بودیم که کانگ از یک دستبند با تکنولوژی فراپیشرفته برای کنترل زمان و انجام کارهای مختلف استفاده می‌کند، در نتیجه ساختن حلقه‌هایی که می‌توانند چنین قدرتی داشته باشند می‌تواند حاصل آزمایش‌های خود او باشد.

۹. گونه فضایی مکلوان‌ها

در کمیک‌های مارول، ۱۰ حلقه‌ای که در فیلم Shang Chi می‌بینیم، در واقع ۱۰ انگشتر هستند که توسط ماندارین پوشیده شده و به او قدرت می‌دهند. اما این ده انگشتر همیشه روی زمین نبوده‌اند و توسط موجوداتی به نام مکلوان‌ها (Makluan) ساخته شده‌اند و در یک حادثه به زمین رسیده‌اند. این موجودات شباهت‌هایی را به اژدها دارند و از طرفی هواداران کمیک‌های مارول به احتمال بسیار زیاد با آن‌ها آشنایی دارند. از همین جهت نیز ممکن است همین حلقه‌ها نیز ساخته دست این موجودات باشند تا رفته رفته در یک فیلم دیگر از دنیای سینمایی مارول، شخصیتی به نام فین فنگ فوم (Fin Fang Foom) معرفی شود. این کاراکتر یکی از ابرشرورهای نژاد مکلوان است که در کمیک‌های مارول بارها و بارها برای قهرمانان داستان دردسر ایجاد می‌کند.

۸. فضای کوانتوم

در یکی از نماهای فیلم Ant-Man And The Wasp دیده بودیم که یک شهر در فضای کوانتوم قرار دارد. با این وجود هیچ جزئیاتی درباره این مکان به کاربران گفته نشد تا همه چیز در هاله‌ای از ابهام بماند. همچنین در فیلم‌های مختلف MCU تا به حال چندین بار به فضای کوانتوم سفر کرده‌ایم و درباره آن شنیده‌ایم، اما هرگز توضیح کاملی درباره آن و اینکه آیا افرادی در آن زندگی می‌کنند یا که نه داده نشده است. با این حساب، یکی از نظریه‌های حاضر درباره فیلم Shang Chi می‌تواند درباره این باشد که شاید حلقه‌های ماندارین از فضای کوانتوم و توسط فردی ساخته شده‌اند که هنوز او را نمی‌شناسیم!

به هر حال همین نظریه درباره وجود سازمان TVA در فضای کوانتوم هم وجود دارد اما از آنجا که تکنولوژی حلقه‌ها کاملا با آنچه که تونی استارک با چکش می‌ساخت تفاوت دارد، هر احتمالی درباره پیدایش آن در فضایی که تکنولوژی پیشرفته‌تر باشد وجود دارد.

۷. آنیهیلوس (Annihilus)

آنیهیلوس در واقع یکی از شخصیت‌های منفی بزرگ در دنیای کمیک‌های مارول و دشمن اصلی چهار شگفت‌انگیز است. با این وجود او ابرشروری است که در نقطه منفی زندگی می‌کند؛ جایی که نام و ماهیت آن در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول با فضای کوانتوم عوض شده است. حال از آنجا که این شخصیت می‌تواند درست به مانند کانگ فاتح اسلحه با تکنولوژی پیشرفته بسازد، هیچ بعید نیست که ده حلقه فیلم Shang Chi نیز ساخته دست او باشد. همچنین یک نکته جالب توجه درباره این شخصیت نیز در آن است که احتمال دارد پس از فهمیدن این موضوع که حلقه‌ها به زمین برده شده‌اند، او بخواهد از فضای کوانتوم خارج شده و به ساکنین آن برای پیدا کردن گمشده خود حمله کند!

۶. شخصیت The Dweller

یکی از بزرگ‌ترین و بدترین شخصیت‌های ابرشرور مارول که از یک بُعد دیگر زمان و مکان به نام Everinnye آمده است، The Dweller نام دارد که البته با اسم کامل‌تر The Dweller In Darkness هم شناخته می‌شود. در واقع بُعدی که این کاراکتر و هم‌نوع‌های او در آن زندگی می‌کنند، بسیار مسئله پیچیده و عجیبی است که دانش فهمیدن آن را حتی بهترین شاگرد انشنت وان، یعنی داکتر استرنج هم ندارد! این یعنی برخی قوانین فیزیک و جادو در Everinnye بسیار نسبت به آنچه که در جهان عادی داریم متفاوت بوده و علوم دیگری دارد. با این حساب، اینکه حلقه‌های به کار گرفته شده توسط ماندارین در فیلم Shang Chi یکی از دستاوردهای این فرد باشد، هرگز مورد دور از دسترسی نیست.

به هر حال ممکن است این حلقه‌ها در آینده به عنوان مدافعان زمین به کار گرفته شوند، یا اینکه صاحب اصلی آن‌ها برای بازپس گرفتن به زمین حمله کند. اما در هر صورت، اگر پای The Dweller به زمین باز شود، باید شاهد یک Endgame دیگر برای مقابله با او باشیم.

۵. شوما گوراث (Shuma Gorath)

یکی دیگر از شخصیت‌های ابرشرور که البته ارتباط بیشتری را با داکتر استرنج دارد، شوما گوراث است. این کاراکتر در واقع یک موجود بزرگ شبیه به هشت پا است که احتمالا به هر طریقی در آینده دنیای سینمایی مارول حضور پیدا خواهد کرد. همچنین لازم به اشاره است که در بسیاری از قسمت‌های مختلف سریال What If…? شوماگوراث به عنوان یکی از ابرشرورهای مربوط به جهان‌های دیگر دیده شده و از طرفی این نشان می‌دهد که احتمالا آینده این کاراکتر در فیلم‌های آینده مارول اجتناب ناپذیر خواهد بود. برای مثال در یکی از قسمت‌ها رد اسکال (Red Skull) شوما گوراث را برای مقابله با هیتلر و آمریکا احضار کرد تا ارتش سازمانی هایدرا را قدرتمندتر کند. اما در نهایت دیدیم که پگی کارتر (یا همان کاپیتان کارتر) او را با شمشیر و سپر خود به جهان دیگری منتقل کرد و سپس کشت. همچنین داکتر استرنج در یکی از قسمت‌ها موفق شد تا شوماگوراث را به عنوان یکی از قدرتمندترین موجودات حاضر از بعدهای دیگر جهان شکست دهد و قدرت او را هم دریافت کند.

۴. سلستیال‌ها (Celestials)

فراتر از تکنولوژی تمامی انسان‌ها و حتی کانگ فاتح، این سلستیال‌ها یا همان سلسشیال‌ها هستند که تکنولوژی فوق‌العاده قدرتمندی را داشته و می‌توانند حلقه‌های قدرتمندی مانند نمونه‌های دست ماندارین را در فیلم Shang chi ساخته باشند. در واقع قدرت سلستیال‌ها در حال حاضر برای دنیای سینمایی مارول یک مورد ناشناخته است که به زودی بیشتر با آن در فیلم Eternals آشنا خواهیم شد. این افراد در میان قدرتمندترین‌های دنیای مارول قرار دارند و در گذشته نیز اشاراتی به سمت آنان را در فیلم‌های مختلف دیده بودیم. با این حساب، هیچ بعید نیست که حلقه‌های معروف پدر شانگ چی حاصل کار آن‌ها بوده و در تاریخ رها شده باشد تا نهایتا به دست ماندارین برسد.

حال اگر این مورد را تایید شده در نظر بگیریم که حلقه‌های فیلم Shang Chi توسط سلستیال‌ها ساخته شده‌اند، چند قدم به این موضوع معرفی این موجودات نزدیک‌تر می‌شویم؛ افرادی که ممکن است حتی در ساخت و حیات بخشیدن به زمین نیز (چنان که در تریلر فیلم اترنالز دیده شده) نقش مهمی داشته باشند. در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید بیشتر با سلستیال‌ها آشنا شوید، بد نیست یکبار دیگر فیلم Guardians of The Galaxy 2 را تماشا کنید. شخصیت ایگو (پدر استار لرد) در آن فیلم یک سلستیال با میلیون‌ها سابقه زندگی روی سیاره‌ای مختص به خود است!

۳. جاودانگان (Eternals)

وقتی تریلرهای فیلم Shang Chi را تماشا می‌کنیم، قدرت حلقه‌ها در دستان ماندارین و شانگ چی کاملا متفاوت است. این در هنگامی اتفاق می‌افتد که آن‌ها از حلقه‌ها استفاده می‌کنند و در همین حین، ماندارین رنگ آبی تیره و شانگ چی قدرت حلقه‌ها را با رنگ طلایی فرا می‌خواند. حال اگر به تریلرهای فیلم Eternals هم نگاهی بیندازید، مشخص است که قدرت‌های این جاودانه‌ها کاملا طلایی نشان داده می‌شود! از همین جهت می‌توان نتیجه گرفت که جاودانگان این حلقه‌ها را کنار هم جمع کرده و قدرتی را در ۱۰ عدد از آن‌ها تقسیم کرده‌اند تا انسان از آن برای انجام کاری استفاده کند.

جاودانگان حاصل آزمایش سلستیال‌ها هستند و در واقع به دست آن‌ها به وجود آمده‌اند. در نتیجه می‌توان گفت که تکنولوژی لازم برای ساخت چنین سلاحی را دارند. به هر حال جاودانه‌ها هزاران سال عمر دارند و تکنولوژی پیشرفته آن‌ها را می‌توانید از سفینه غیب شونده‌ای که در تریلر نشان داده می‌شود تماشا کنید.

۲. سلاح Nega Bands

سلاح Nega Bands در واقع همان چیزی است که کاراکتر مار ول (Mar-Vell) از آن در مبارزه‌های خود استفاده می‌کرد. لازم به ذکر است که مار ول اولین کاراکتری است که لقب کاپیتان مارول را داشت و پیش از کارول دنورز به این موقعیت در میان نژاد کری (Kree) رسید. با این وجود یکی از مهم‌ترین نکات درباره این روایت کمیک بوکی و سینمایی شباهتی است که میان حلقه‌های ماندارین و Nega Bands وجود دارد. به جز شباهت ظاهری، به نظر می‌رسد که حتی قدرت آن‌ها هم یکسان است. در نتیجه می‌توان گفت که نژاد کری این سلاح قدرتمند را ساخته‌اند.

همچنین جالب است بدانید که Nega Bands ابتدا در فضای کوانتوم که در کمیک به آن نقطه منفی می‌گویند افتاده بود و سپس به زمین آمد. پس بعید نیست که پیشینه ده حلقه نیز به فضای کوانتوم بازگردد که خود چندین و چند نظریه دیگر را مطرح خواهد کرد.

۱. سلاح The Quantum Bands

محافظان جهان افرادی هستند که توسط یکی از ابرقدرت‌های مارول به نام Eon انتخاب شده‌اند تا مراقب همه چیز باشند. با این وجود یکی از قدرتمندترین سلاح این موجودات، باندهای کوانتومی نام داشت که در واقع نژاد کری Nega Bands را از روی آن ساخته بودند. حال با توجه به اینکه حلقه‌ها حداقل از نظر ظاهری شباهت بسیاری را با این باندها دارد، هیچ بعید نیست که Quantum Bands همان حلقه‌های دست پدر شانگ چی باشد که به هر دلیلی به زمین رسیده و توسط اهالی آن مورد استفاده قرار گرفته است.

در نظر داشته باشید که این باندها متعلق به گروه محافظان است که مار ول نیز یکی از اعضای آن بود. با این حساب، حلقه‌های شانگ چی احتمالا هنگام مبارزه یکی از همین محافظان با دشمنان گم شده نهایتا سر از زمین درآورده است.

به هر حال همه این ۱۰ مورد نظریه هستند و فعلا تا تایید شدن آن‌ها فاصله داریم. اما شما فکر می‌کنید که قدرت حلقه‌های شانگ چی چه منبعی دارد؟


نظرات

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا