#مهسا_امینی

ساخت فیلم Shang-Chi 2 به کارگردانی دستین دنیل کرتون رسما توسط دیزنی تایید شد

احتمال ساخت سه‌گانه هم هست!

ساخت فیلم Shang-Chi 2 رسما توسط دیزنی تایید شد

به دنبال موفقیت Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings، حال استودیو مارول قصد دارد تا پروژه ساخت فیلم Shang-Chi 2 را هم با همان کارگردان قبلی عملی کند.

سال ۲۰۲۰ برای طرفداران فیلم‌های مارول و دنیای ابرقهرمانی آن، عملا یک چراغ قرمز طولانی بود که افراد را تا مدت‌ها برای تماشای جهان MCU منتظر می‌گذاشت. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که تقریبا تمام این مشکلاتی که در سال ۲۰۲۰ برای ساخت و اکران فیلم‌های مارول به دلیل پاندمی ویروس کرونا وجود داشت، در ۲۰۲۱ روند رو به بهبود را دنبال کرد؛ به نحوی که تا به امروز ما شاهد ۵ سریال مختلف از دیزنی پلاس در جهان سینمایی مارول و همچنین اکران سه فیلم بوده‌ایم که با Spider-Man: No Way Home رقم آن به چهار می‌رسد.

اولین فیلم استودیو مارول در سال جاری Black Widow بود که اکران آن نیز به صورت دوگانه انجام شد تا هم روی پرده سینما و هم در شبکه استریم دیزنی پلاس در دسترس کاربران قرار بگیرد. این روش خود کمی به میزان فروش فیلم آسیب رساند و رتبه آن را هم پایین‌تر آورد، به همین ترتیب نیز طرفداران فکر می‌کردند که فیلم دوم سال ۲۰۲۱ هم به همین شکل خواهد بود؛ در حالی که Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings اکران کاملا سینمایی داشت و توانست کاملا فراتر از انتظارات حاضر شود!

این موفقیت، باعث شد تا Shang-Chi به پروفروش‌ترین فیلم در دوره پاندمی ویروس کرونا تبدیل شود و از طرفی هم تصمیم کوین فایگی (Kevin Feige) و مدیران دیزنی، درباره دنباله آن قطعی شود. به نحوی که طبق اعلام رسمی، ساخت فیلم Shang-Chi 2 تا مدتی دیگر در دست کار قرار گرفته و دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton) برای کار روی این اثر سینمایی، دوباره مقام کارگردانی را از آن خود خواهد کرد.

این در حالی است که طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، ظاهرا کرتون از مدت‌ها پیش، یک قرارداد چندین ساله برای ساخت پروژه‌های متعددی در دنیای سینمایی مارول را امضا کرده و به همین ترتیب، ساخت فیلم Shang-Chi 2 هم از نمونه‌های آن خواهد بود‌ که احتمالا به یک سه گانه تبدیل می‌شود. همچنین جدای از این سری، پروژه ساخت یک سریال ناشناخته نیز به همین کارگردان داده شده که احتمالا موضوع آن درباره شانگ چی یا خواهر او خواهد بود.

دستین یک همکار فوق‌العاده است که یک دید جذاب و خلاقانه را برای روایت Shang-Chi And The Legend of The Ten Rings انتخاب کرد. ما هنگام ساخت این اثر سینمایی اوقات بسیار خوبی را با هم داشتیم و از طرفی او ایده‌های عجیب و جذاب بسیاری را برای (سریال‌های) شبکه استریم دیزنی دارد. ما برای همکاری‌های مجدد با او مشتاق هستیم.

چنان که کوین فایگی توضیح می‌دهد، مسئله ساخت سریال توسط دستین یک امر قطعی خواهد بود. همچنین روایت داستان شانگ چی به سبکی متفاوت و ترکیبی از آنچه که تا به حال در آثار مختلف MCU دیده بودیم، ظاهرا به دید فایگی بی‌نظیر بوده و دوست دارد که باز هم این همکاری تکرار شود. به هر حال هر سری فیلمی در دنیای سینمایی مارول نتوانسته که کارگردان قبلی را برای دنباله بعدی حفظ کند و همین امر نیز باعث برخی تغییر سبک‌های بسیار کوچک می‌شود؛ موردی که در ساخت Shang-Chi 2 احتمالا نخواهیم دید و فقط ماجراجویی سیمو لیو (Simu Liu) در نقش ابرقهرمانی خود گسترده‌تر خواهد شد.

لازم به ذکر است که صحنه پایانی فیلم اول، با حضور شخصیت‌های ابرقهرمان دیگر و ایده‌پردازی برای اصالت حلقه‌ها به پایان رسید؛ در نتیجه احتمال دارد که داستان فیلم دوم کاملا درباره همین مسئله باشد! یعنی با حضور ابرقهرمانانی دیگر مانند وانگ (Wong)، احتمالا باید شاهد ماجراجویی شانگ چی برای فهمیدن ریشه حلقه‌های شگفت‌انگیز خود باشیم!

در حال حاضر درباره تاریخ اکران فیلم Shang-Chi 2 هیچ اطلاعاتی در دست نیست، اما می‌توان با توجه به روند تولید سایر پروژه‌های این مجموعه تقریبا مطمئن بود که اواخر ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ برای آن در نظر گرفته خواهد شد. به هر حال آثار دیگری مانند Captain America 4 و Fantastic Four هنوز تاریخ اکران مشخصی ندارند؛ در نتیجه باید ببینیم که تصمیم نهایی مارول برای الویت‌بندی فیلم‌های آینده به چه شکل خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا