تماشا کنید: تیزر جدید انیمیشن Soul، ساخته‌ی جدید سازندگان کارخانه‌ی هیولاها

زندگی از لحظه‌ای آغاز می‌شود که به خودشناسی برسید!

استودیوی پیکسار اخیرا تیزر جدید انیمیشن Soul را از طریق کانال خود در یوتیوب به اشتراک گذاشته است. این ویدیو روی اهمیت خودشناسی تاکید دارد.

اگر از علاقه‌مندان به آثار انیمیشنی به خصوص سینمایی باشید، احتمالا نام پیت داکتر (Pete Docter) را زیاد شنیده‌اید. او در سال ۱۹۹۰ میلادی در حالی که تنها ۲۱ سال سن داشت به استودیوی پیکسار پیوست. داکتر در ابتدا به عنوان انیماتور، نویسنده‌ی داستان یا طراح استوری برد روی آثار مختلفی از جمله Toy Story و A Bug’s Life کار کرد و از همین طریق توانست استعدادها و توانایی‌‌های خود را به اثبات برساند. از همین رو، کارگردانی یکی از پروژه‌های پیکسار به او سپرده شد؛ پروژه‌ای که امروزه با نام Monsters, Inc. می‌شناسیم. این انیماتور آمریکایی در حال حاضر روی جدیدترین پروژه‌اش تحت عنوان Soul کار می‌کند.

استودیوی پیکسار و شرکت والت دیزنی پیکچرز چندی پیش تیزر جدید انیمیشن Soul را از طریق یوتیوب منتشر کردند. جدیدترین ساخته‌ی پیت داکتر درباره‌ی یک معلم موسیقی دبیرستان به نام جو گاردنر است که آرزو دارد عضوی از یک گروه موسیقی جاز شده و به همراه دیگران روی صحنه به اجرا بپردازد. او نهایتا شانس مورد نظرش را به‌دست آورده و قرار است روی صحنه اجرا داشته باشد اما قبل از اینکه چنین چیزی را شاهد باشیم، جو به داخل یک چاه می‌افتد. در نتیجه، روحش در آستانه‌ی ورود به The Great Beyond (دنیای پس از مرگ) قرار می‌گیرد اما از آن‌جایی که جو می‌خواهد آرزویش را به واقعیت تبدیل کند، پا به فرار گذاشته و به‌طور اتفاقی از دنیای The Great Before (دنیای قبل از تولد) سر در می‌آورد؛ جایی که ارواح قبل از انتقال به بدن ویژگی‌های رفتاری خود را دریافت می‌کنند.

تریلری که قبلا منتشر شده بود، دنیای مادی، The Great Beyond و The Great Before را به تصویر می‌کشید اما جدیدترین تیزر تنها روی دنیای مادی تمرکز دارد. در ابتدا شاهد معرفی جو گاردنر به مخاطب هستیم و در همین بین با والدینش ملاقات کرده و همچنین می‌فهمیم چطور به موسیقی علاقه پیدا کرد. سپس جملات شخصیت اصلی قصه را درباره‌ی خودشناسی می‌شنویم. او به مخاطب توصیه می‌کند ساعات ارزشمند زندگی‌اش را برای چیزی صرف کند که عاشقش بوده و او را به وجد می‌آورد. با توجه به علم روانشناسی، این اتفاق تنها در صورتی رخ می‌دهد که یک شخص به میزان مشخصی از خودشناسی رسیده باشد و بداند چه چیزی در زندگی برایش جذاب است. به غیر از این مورد، یک نکته‌ی قابل‌توجه دیگر هم در تیزر وجود دارد. موسیقی‌ای که در جریان ویدیو می‌شنویم، Parting Ways نام داشته و اثر کودی چسنات (Cody Chesnutt) است.

پیت داکتر در گذشته مصاحبه‌ای را درباره‌ی درونمایه‌های Soul انجام داد. او گفت داستان این انیمیشن شبیه به یک اکتشاف است تا بفهمیم تمرکز خود را روی چه چیزی قرار دهیم و چه چیزهایی واقعا آنقدر ارزشمند هستند که با فرا رسیدن مرگمان بگوییم زمان زیادی از فرصت محدودمان روی زمین را صرف آن کردیم. او در ادامه خودش را مثال زد که در ابتدا فکر می‌کرد تولید انیمیشن تمام زندگی‌اش است اما بعدها فهمید چیزهای مهم‌تری مثل داشتن فرزند وجود دارد.

انیمیشن Soul در ابتدا برای اکران در تاریخ ۳۰ خرداد (مصادف با ۱۹ ژوئن) برنامه‌ریزی شده بود اما شیوع ویروس کرونا و بسته شدن سینماها آن را تا ۳۰ آبان (مصادف با ۲۰ نوامبر) به تعویق انداخته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا