#مهسا_امینی

چالش Scoob در تیک‌تاک بیش از ۲ میلیارد بازدید داشته است

اقدام نوآورانه‌ی وارنر که جواب داد

چالش Scoob در تیک‌تاک بیش از ۲ میلیارد بازدید داشته است سورنا رضایی ۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
چالش Scoob در تیک‌تاک

چالش Scoob در تیک‌تاک که چندی پیش با همکاری جلایا هارمن و استودیوی برادران وارنر به راه افتاد، تاکنون بیش از ۲ میلیارد بازدید داشته است.

پس از اینکه ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شد و بسیاری از اماکن از جمله سینماها را به تعطیلی کشاند، استودیوی برادران وارنر برنامه‌های خود را تغییر داد. در نتیجه‌ی آن تغییرات، تعدادی از فیلم‌ها مانند The Batman تاریخ اکران جدید دریافت کردند اما تعدادی دیگر از جمله Scoob و Malignant بدون تاریخ ماندند. این شرایط به مدت یک ماه ادامه داشت تا اینکه وارنر بیانیه‌ی جدیدی را منتشر و اعلام کرد جدیدترین اقتباس سینمایی از فرنچایز اسکوبی-دو بدون اکران گسترده راهی سرویس‌های دیجیتالی می‌شود.

استودیوها معمولا مدت‌ها قبل از اینکه یک فیلم روی پرده‌ی نقره‌ای برود، کمپین تبلیغاتی آن را راه می‌اندازند تا توجه بیشتری را به سمت محصول جدید خود جلب کرده و نهایتا به درآمد بیشتری دست یابند. اینکه یک فیلم سینمایی قرار است بدون اکران گسترده از طریق سرویس‌های دیجیتالی در دسترس قرار بگیرد، دلیل نمی‌شود استودیوها اقدامات تبلیغاتی را فراموش کرده و هیچ کاری انجام ندهند. از همین رو، برادران وارنر در اقدامی نوآورانه با یک اینفلوئنسر به نام جلایا هارمن (Jalaiah Harmon) وارد همکاری شد و چالش Scoob در تیک‌تاک را راه‌اندازی کرد.

در این چالش، جلایا هارمن همزمان با پخش آهنگ (Slide to the Left (feat. Lil SCOOB حرکات موزون مختص به شخصیت اسکوبی-دو را انجام می‌دهد. این چالش در تاریخ ۱۴ اردیبهشت (مصادف با ۳ مه) راه اندازی شد و ویدیوهای آن طی سه روز نخست مرز یک میلیارد بازدید را رد کرد. حالا هم مجموع بازدیدهای آن بیش از ۲ میلیارد شده است. این نشان می‌دهد تصمیم برادران وارنر برای همکاری با هارمن که تنها ۱۴ سال سن دارد، بسیار هوشمندانه و موثر بوده است. این اینفلوئنسر همان فردی است که اوایل سال جاری میلادی چالش Renegade را در تیک‌تاک راه اندازی کرد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. در ضمن، غیر از هارمن اینفلوئنسرهای دیگری هم در چالش شرکت کرده‌اند.

داستان Scoob روی یک گروه پنج نفره متشکل از چهار انسان و یک سگ به نام اسکوبی-دو تمرکز دارد که به حل پرونده‌های مختلف می‌پردازد. آن‌ها که بیش از صدها پرونده را حل کرده‌اند، اینبار با بزرگترین و چالش‌برانگیزترین معمای دوران فعالیتشان مواجه می‌شوند. کارگردانی این انیمیشن را تونی سروون (Tony Cervone) بر عهده داشته است که در پرونده‌ی کاری او ساخت آثار مختلفی از جمله Space Jam و Tom and Jerry Meet Sherlock Holmes دیده می‌شود. سروون با اسکوبی-دو غریبه نیست و در گذشته تعدادی از انیمیشن‌های بلند این فرنچایز را کارگردانی کرده بود. از صداپیشه‌های این اثر هم می‌توان به مارک والبرگ (Mark Wahlberg)، زک افرون (Zac Efron) و فرانک ولکر (Frank Welker) اشاره کرد.

جدیدترین اقتباس سینمایی از فرنچایز اسکوبی-دو در تاریخ ۲۶ اردیبهشت (مصادف با ۱۵ مه) راهی سرویس‌های دیجیتالی می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند آن را بخرند یا به مدت ۴۸ ساعت اجاره کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا