بازیگر نقش نیک فیوری از سکانس مهم سریال Secret Invasion می‌گوید

چرا جیمز رودز به فیوری پشت کرد؟

سکانس مهم سریال Secret Invasion

به‌دنبال پخش قسمت دوم، ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson)، بازیگر نقش نیک فیوری درباره سکانس مهم سریال Secret Invasion صحبت کرده است.

تقریبا دو هفته از پخش سریال Secret Invasion، اولین پروژه تلویزیونی فاز پنجم دنیای سینمایی مارول می‌گذرد. این مجموعه شش قسمتی، اقتباسی لایو اکشن از رویداد کمیکی بزرگ و محبوب تهاجم مخفی است که روایت‌گر داستانی تاریک، مرموز و معمایی است. در این مجموعه کمیک معروف، اسکرول‌ها که یک گونه فضایی خطرناک با توانایی تغییر چهره هستند، مخفیانه به سیاره زمین نفوذ می‌کنند و با ربودن هویت افراد قدرتمند، دستگاهی فوق پیشرفته می‌سازند تا به‌واسطه آن، ابراسکرول‌هایی خلق می‌کنند که قادرند قدرت‌های ماورایی چندین ابرقهرمان و ابرشرور را با هم ترکیب کنند.

در قسمت دوم مشخص شد که میلیون‌ها اسکرول مخفیانه بین انسان‌ها زندگی می‌کنند. فیوری که به عمق فاجعه پی می‌برد، تصمیم می‌گیرد از انتقامجوی سابق و دست راست رئیس جمهور، یعنی جیمز رودز برای متوقف کردن تهاجم اسکرول‌ها کمک بگیرد. اما به‌دنبال فاجعه رخ داده در مسکو که به کشته شدن ماریا هیل ختم شد، رودز از هرگونه کمک به فیوری امتناع ورزید و حتی او را از مقام و منصبش عزل کرد.

اینجاست که برای اولین بار شاهد بخش آسیب پذیرتر نیک فیوری بودیم. او در تلاش برای متقاعد کردن رودز، می‌گوید: «مردانی که شبیه ما هستند، به‌خاطر پارتی بازی‌های پدرانمان ترفیع نمی‌گیرند. ما بخاطر ذره ذره قدرتی که از چنگال محکم افرادی مثل الکساندر پیرس درآوردیم، خون دادیم. پس بیا کاری کنیم که این قدرت ارزش داشته باشد، به برادرت کمک کن». این لحظه به‌قدری سنگین و پرتنش است که در کسری از ثانیه مخاطب را متوجه وخامت اوضاع می‌کند. به‌همین جهت ساموئل ال جکسون در مصاحبه با ورایتی بیشتر به این سکانس مهم سریال Secret Invasion پرداخت.

او ابتدا خاطرنشان کرد که اوایل فیلمبرداری با نویسندگان درمورد اینکه فیوری به‌عنوان یک مرد سیاه‌پوست چقدر قدرت و نفوذ دارد صحبت کرده بود و دوست داشت که با گرفتن این قدرت‌ها، او را وارد مسیر متفاوتی کند. جکسون سپس با اشاره به مسیرهای شغلی رودی و فیوری در دنیای سینمایی مارول اظهار داشت که رودی و فیوری به جایی رسیده‌اند که قدرتشان می‌تواند تعیین‌کننده باشد و اگر روزی قدرت آنها توسط شخصی یا اتفاقی سرکوب شود، اوضاع حسابی بهم می‌ریزد. خوشبختانه مارول نمی‌ترسد که به ما اجازه دهد بخش آسیب‌پذیر شخصیت‌های خود را کشف کنیم.

اینگونه ایده‌های داستانی قدرتمند هستند و اصولا چالش‌هایی ایجاد می‌کنند که ژانر ابرقهرمانی و دنیای سینمایی مارول تنها به‌صورت اجمالی به آن پرداخته‌اند. درحالیکه تهاجم مخفی به‌عنوان اولین مجموعه تلویزیونی فاز پنجم کامل و بی‌نقص نیست، اما لحظاتی مانند این سکانس می‌تواند به جلب نظر مخاطبان کمک کند.

سریال Secret Invasion چهارشنبه هر هفته از سرویس استریم دیزنی پلاس پخش می‌شود.

5 5 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا