سری گلکسی واچ ۷ با تراشه‌ی ۳ نانومتری عرضه می‌شوند

گلکسی واچ ۷

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد ساعت‌های هوشمند سری گلکسی واچ ۷ را با تراشه‌ی ۳ نانومتری اگزینوس رونمایی و راهی بازار کند.

سامسونگ قصد دارد در سال ۲۰۲۴ بار دیگر و بعد از یک سال استراحت به تراشه‌های سری اگزینوس، از آن‌ها در گوشی‌هایش استفاده کند. اما اینطور که به نظر می‌رسد، فقط گوشی‌های این شرکت نیستند که قرار است به تراشه‌های این سری مجهز شوند، بلکه ساعت‌های هوشمند را هم احتمالا با تراشه‌ای از این سری شاهد خواهیم بود.

در سری گلکسی اس ۲۴ از پردازنده‌ی اگزینوس ۲۴۰۰ استفاده خواهد شد که تراشه‌ای ۴ نانومتری است که در مقایسه با W930 به کار رفته در سری گلکسی واچ ۶، بروزتر است. اما در نسل بعد قرار است اتفاق برعکسی را شاهد باشیم؛ این یعنی پردازنده‌ای که در گلکسی واچ ۷ و مدل پرو (یا کلاسیک) استفاده خواهد شد، از لحاظ فناوری ساخت وضعیت بهتری از اگزینوس ۲۴۰۰ خواهد داشت.

این ادعا را یک رسانه‌ی کره‌ای با نام NewDaily به نقل از یک منبع داخلی مطرح کرده و مدعی شده تراشه‌ی به کار رفته در ساعت‌های سری گلکسی واچ ۷ با فناوری 3GAP ساخته خواهد شد. بدین ترتیب تراشه‌ی جدید باید ۳۵٪ کوچک‌تر از نسل قبل باشد، ۳۰٪ سریع‌تر باشد و ۵۰٪ هم کم‌مصرف‌تر از W930 با فناوری ۵ نانومتری.

اینطور که به نظر می‌رسد، ساعت‌های هوشمند نسل بعد سامسونگ باید در شش ماه دوم سال ۲۰۲۴ رونمایی و راهی بازار شوند. اینکه در این ساعت‌ها قرار است از پردازنده‌ی ۳ نانومتری استفاده شود غافلگیرکننده بود اما بهترین تصمیمی بود که سامسونگ می‌توانست بگیرد تا کاربران را برای کار با سری گلکسی اس ۲۵ مجهز به تراشه‌ی ۳ نانومتری اگزینوس ۲۵۰۰ مشتاق کند.

در حال حاضر برنامه‌های سامسونگ برای سال ۲۰۲۴ شامل عرضه‌ی گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۴ در نخستین ماه سال ۲۰۲۴ یعنی ژانویه می‌شود که قطعا در این تاریخ خبری از ساعت‌های این شرکت نخواهد بود. به احتمال زیاد در رویداد رونمایی از گوشی‌های تاشو و تبلت‌های سری گلکسی تب اس ۱۰ باید شاهد رونمایی از این گجت‌های پوشیدنی باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا