1%
  • 0/10

تماشا کنید؛ چگونه می‌توان بدون لمس صفحه با ساعت‌های گلکسی واچ کار کرد؟

تماشا کنید؛ چگونه می‌توان بدون لمس صفحه با ساعت‌های گلکسی واچ کار کرد؟ ۰ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
گلکسی واچ

سامسونگ به تازگی و با انتشار یک سری ویدیو نشان داده که چگونه می‌توان بدون نیاز به لمس صفحه گلکسی واچ را کنترل کرد.

۴ دسامبر ۲۰۲۳، روز جهانی افراد با معلولیت جسمانی است. در این روز سامسونگ با انتشار سه ویدیو نشان داده که برای استفاده از گلکسی واچ های این شرکت لزوما قرار نیست در سلامت جسمی کامل باشیم؛ بلکه حتی افرادی با معلولیت جسمانی هم می‌توانند بدون مشکل از آن‌ها استفاده کنند.

قابلیت‌های جذاب گلکسی واچ از لحاظ ژست‌های حرکتی به شما اجازه می‌دهند بدون نیاز به لمس صفحه با آن‌ها کار کنید، گزینه‌ای را انتخاب کنید یا به راحتی در منوهای مختلف ساعت گشت و گذار کنید. برای فعال کردن این قابلیت کافی است به تنظیمات بروید و آن‌جا در قسمت Accessibility، دو گزینه‌ی make a fist و pinch را مشاهده خواهید کرد.

گزینه‌ی نخست یعنی make a fist به شما اجازه می‌دهد دست خود را دوبار مشت کنید تا منوی اکشن برایتان باز شود و یا یک گزینه انتخاب شود.

pinch یا همان ژستی که هنگام زوم کردن روی صفحه انجام می‌دهید، یعنی نزدیک کردن انگشتان به هم، به گزینه‌ی هایلایت شده‌ی بعدی می‌رود اما اگر دوبار این کار را انجام دهید، به گزینه‌ی هایلایت‌شده‌ی قبلی می‌رود. درست مثل چیزی که در ویدیوی زیر می‌بینید.

همانطور که مشاهده می‌کنید، منوی اکشن موارد مختلفی را بر اساس اپلیکیشن یا منوی فعال به نمایش می‌گذارد. این ژست‌ها آنقدر خوب کار می‌کنند که افراد با معلولیت جسمی به راحتی می‌توانند از آن‌ها برای کار با گلکسی واچ استفاده کنند.

توجه داشته باشید این قابلیت با قابلیت‌های خاصی که در منوی Advanced features دیده می‌شوند متفاوت هستند چرا که با قابلیت‌های Advanced features شما می‌توانید به تماس‌ها پاسخ دهید، هشدار را متوقف کنید یا اپلیکیشنی را اجرا کنید. این ژست‌ها حتی زمانی که صفحه قفل هست هم کار می‌کنند اما برای استفاده از ژست‌هایی که در ویدیوهای بالا می‌بینید، قفل صفحه نباید فعال باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments