اکران Free Guy از سوی استودیوی قرن بیستم به تعویق افتاد

جدیدترین ساخته‌ی کنت برانا هم به سرنوشت مشابهی دچار شد

اکران Free Guy

طبق گزارشی که ساعاتی قبل در فضای مجازی منتشر شده، استودیوی قرن بیستم اکران Free Guy و Death on the Nile را به زمان دیگری موکول کرده است.

Free Guy یکی از آخرین محصولاتی است که فاکس قرن بیستم قبل از ادغام با والت دیزنی دستور تولیدش را صادر کرد. این فیلم اکشن و کمدی قرار بود در جولای سال جاری میلادی به سینماها بیاید اما همه‌گیری ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه‌ی خانگی، ناشر را به تغییر در برنامه‌ریزی‌های خود و موکول کردن اکران به دسامبر مجبور کرد. با گذشت چند ماه و عدم بازگشایی سینماها در مناطق مهم، تعدادی از آثار حائز اهمیت تاخیر خوردند. با این حال، جدیدترین ساخته‌ی شاون لوی (Shawn Levy) بدون تغییر ماند. از همین رو، عده‌ای از کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند استودیوی قرن بیستم این فیلم را در هر صورت از دسامبر روی پرده‌ی نقره‌ای می‌فرستد؛ پیش‌بینی‌ای که نادرست از آب در آمده است.

استودیوی قرن بیستم با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی، از تاخیر در اکران Free Guy و Death on the Nile خبر داده است. این دو فیلم قرار بود به ترتیب از تاریخ‌های ۲۱ آذر (مصادف با ۱۱ دسامبر) و ۳۰ آذر (مصادف با ۲۰ دسامبر) روی پرده‌ی نقره‌ای بروند اما هر دو به طور کامل از برنامه‌های اکران حذف شده و حالا هیچ تاریخ پخش جدیدی ندارند. داستان جدیدترین ساخته‌ی شاوی لوی در یک بازی ویدیویی جریان داشته و اتفاقاتش حول محور یک شخصیت غیرقابل‌کنترل (NPC) می‌چرخد. او برخلاف برنامه‌نویسی‌هایی که برایش صورت گرفته تصمیم می‌گیرد از خط داستانی‌اش جدا شده و آنطور که می‌خواهد زندگی کند؛ تصمیمی که طبعات زیادی برای دنیای بازی به همراه دارد. از نام‌های شناخته‌شده‌ی حاضر در تیم بازیگری می‌توان به رایان رینولدز (Ryan Reynolds) و جودی کامر (Jodie Comer) اشاره کرد.

Death on the Nile بر اساس رمانی به همین نام نوشته‌ی آگاتا کریستی (Agatha Christie) ساخته شده و حکم یک دنباله را برای Murder on the Orient Express دارد؛ اثری که سال ۲۰۱۷ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفته بود. داستان اینبار هم روی هرکول پوآرو تمرکز دارد. پس از اینکه جسد یکی از مسافران S.S Karnak Cruise پیدا می‌شود، مسئولان کشتی از کارآگاه مشهور بلژیکی می‌خواهند عاملان این اتفاق تلخ را قبل از ارتکاب جرم دیگری بیابد. مطابق انتظار، کنت برانا (Kenneth Branagh) نه تنها نقش پوآرو را ایفا می‌کند، بلکه به عنوان تهیه‌کننده و کارگردان در روند ساخت حضور داشته است. غیر از او، نام‌های مشهور دیگری هم در تیم بازیگری حاضر هستند که برای مثال می‌توان آرمی همر (Armie Hammer) و گل گدوت (Gal Gadot) را نام برد.

با تاخیر خوردن Free Guy، قسمت دوم Wonder Woman تنها اثر بلاک‌باستری محسوب می‌شود که همچنان برای اکران در سال ۲۰۲۰ میلادی برنامه‌ریزی شده است. هر چند انتظار می‌رود استودیوی برادران وارنر سیاست مشابهی با دیگر فعالان سینما گرفته و این فیلم ابرقهرمانی را هم به سال ۲۰۲۱ موکول کند. به خصوص اینکه Tenet برخلاف انتظار نتوانست به فروش مد نظر دست یافته و زیان قابل‌توجهی را به سازندگانش تحمیل کرده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا