#مهسا_امینی

ددپول و مرد عنکبوتی با بازی اندرو گارفیلد چه رابطه‌ای دارند؟

حضور ددپول در دنیای سینمایی مارول با حضور کدام مرد عنکبوتی اتفاق می‌افتد؟

ددپول و مرد عنکبوتی

یکی از باورنکردنی‌ترین دوستی‌ها در دنیای مارول تا به امروز، میان ددپول و مرد عنکبوتی شکل گرفته است. این دو کاراکتر در فاصله سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ در مجموعه‌ای از کمیک‌ها حضور داشتند و در نهایت فرصت شناخت یکدیگر، فراتر از ماسک‌ها را پیدا کردند.

رابطه‌ی میان دو شخصیت ددپول و اسپایدرمن، علی‌رغم ویژگی‌های شخصیتی متفاوت‌شان بسیار عمیق است و همچنین، در میان مخاطبان فیلم‌های مارول طرفداران زیادی دارد. بدیهی است که شخصیت ددپول نقاط ضعف و نواقصی دارد و برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواهش از کنکاش در سیاهی‌های زندگی واهمه‌ای ندارد. از سوی دیگر، پیتر پارکر به‌اندازه‌ی هر ابرقهرمان دیگری شخصیتی صریح و نکته‌سنج دارد و شاید به همین دلیل است که می‌تواند جنبه‌های مثبت شخصیت ویلسون را ببیند.

از آنجایی که رایان رینولدز (Ryan Reynolds) و استدیو مارول تأیید کرده اند که خط داستانی فیلم ددپول ۳ از MCU خواهد گذشت، طرفداران ددپول برای دیدن هیاهویی که شخصیت مورد علاقه‌شان در دنیای سینمایی مارول به پا می‌کند هیجان‌زده هستند. حالا که شاهد حضور دو شخصیت وید ویلسون و پیتر پارکر در یک جهان هستیم و همچنین، با توجه به شهرتی که زوج سینمایی ددپول و و اسپایدرمن دارد، نمی‌توان رابطه عمیق میان این دو کاراکتر را نادیده گرفت.

به‌لطف رویدادهای فیلم Spider-Man: No Way Home، رینولدز با حضور در MCU شانس ملاقات با سه مردعنکبوتی متفاوت را خواهد داشت. با این حال، دلایل متعددی وجود دارد که می‌توان گفت احتمالاً رینولدز بیش‌ترین ارتباط را اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) در نقش پیتر پارکر برقرار خواهد کرد.

اولاً، گارفیلد در ملاقات با دو اسپایدرمن دیگر اعتراف کرد که پس از دست دادن معشوقه‌اش دوران سختی را پشت سر گذاشته است. درگذشت گوئن استیسی در فیلم The Amazing Spider-Man 2 را می‌توان تجربه‌ی مشترک گارفیلد در نقش اسپایدرمن و ددپول دانست. با وجود اینکه هر دو شخصیت سرگذشت عاشقانه سختی داشته اند، ددپول و اسپایدرمن گارفیلد مطمئنا می‌توانند در کنار آمدن با غم از دست دادن شریک عاطفی‌شان به یکدیگر کمک کنند.

دوماً، ظاهرا اسپایدرمن گارفیلد بهتر از دو مرد عنکبوتی دیگر از پس میل به آدم‌کشی ددپول برخواهد آمد. کاراکتر تام هالند (Tom Holland) پس از درگیری با گرین گابلین تا مدتی در حال کشمکش با احساسات منفی‌اش بود. همچنین، به‌نظر می‌رسد که روش مبارزه‌ی توبی مگوایر و هالند به‌اندازه کافی برای سرکوب و مواجه با ددپول مناسب نباشد.

به‌علاوه، در خلال فیلم‌های مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز، تلاش گارفیلد برای معرفی شخصیت پیتر پارکر به‌عنوان فردی حاضرجواب و بذله‌گو موفق و دیدنی از آب درآمد و همین جنبه از کارکتر اوست که با علاقه‌ی ددپول به طعنه و شوخی‌های بی‌موقع هم‌خوانی دارد.

همچنین، با وجود کراس اوور Venom و اسپایدرمن با بازی هالند، احتمال روبرویی این شخصیت با ددپول در MCU کمرنگ‌تر می‌شود. با در نظرگرفتن ویژگی‌های شخصیتی اسپایدرمن گارفیلد و این واقعیت که مگوایر پیش‌تر در فیلم‌های اسپایدرمن بیش‌تری نقش‌آفرینی کرده است، با احتمال بسیار بیشتری معرفی ددپول به دنیای سینمایی مارول با حضور گارفیلد در نقش اسپایدرمن اتفاق خواهد افتاد.

اندرو گارفیلد در طول سال‌ها طرفداران زیادی در میان مخاطبان مارول پیدا کرده است و در شایستگی او برای حضور در نقش پیتر پارکر هیچ شکی نیست. گارفیلد در بسیاری از صحنه‌های فیلم اسپایدرمن راهی به خانه نیست موفق شد که نمایش را از آن خود کند.

با توجه به پیشینه‌ رابطه‌ی اسپایدرمن و ددپول و شهرت گارفیلد به‌عنوان یک بازیگر و محبوبیت مرد عنکبوتی به‌عنوان یک کاراکتر، به‌نظر می‌رسد که دنیای سینمایی مارول باید از بازگشت گارفیلد و استعداد او برای رقم زدن یک کراس اوور استثنایی دیگر استفاده کند.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا