#مهسا_امینی

ممنوعیت فروش ۶۱ مدل از گوشی‌ های سامسونگ در روسیه

کدام مدل‌ گوشی‌های شرکت کره‌ای مشمول ممنوعیت می‌شود

ممنوعیت واردات ممنوعیت فروش گوشی های سامسونگ

دادگاه مسکو محدودیت‌هایی را برای سامسونگ در فروش گوشی در نظر گرفته که بر اساس آن مشمول ممنوعیت فروش ۶۱ مدل می‌شود.

گفته می‌شود موضوع ممنوعیت فروش گوشی‌های سامسونگ به دلیل درگیری این شرکت در یک دعوی حقوقی مالکیت معنوی در منطقه به دلیل استفاده از Samsung Pay است.

این شکایت از سوی یک شرکت سوئیسی به‌نام SQWIN SA ثبت شده است. این شرکت ادعا می‌کند که Samsung Pay حق اختراعش را در مورد سیستم پرداخت الکترونیکی نقض کرده است. ظاهرا SQWIN SA دارای حق ثبت اختراع در روسیه است و دادگاه به شماره ثبت اختراع اشاره کرده است.

سامسونگ از اظهار نظر در این مورد خودداری و اعلام کرده که نسبت به این حکم اعتراض دارد.

ادعای اولیه SQWIN SA توسط دادگاه در ۲۷ ژوییه (۵ مرداد) مطرح شد، اگرچه اطلاعات بیشتری ارائه نکرد.

حکم جدید دادگاه مسکو تعداد مدل‌های سامسونگ را مشخص می‌کند که فروش آنها در منطقه ممنوع است. با این حال، هنوز نام دستگاه‌هایی را که ممکن است در منطقه مشمول ممنوعیت فروش شوند، اعلام نشده است.

رویترز به نقل از خبرگزاری روسی RIA اعلام کرده که این حکم هنوز اجرایی نشده است. در همین حال دادگاه مسکو اعلام کرد که سامسونگ حق تجدید نظر دارد. بنابراین این پایان راه برای سازنده کره جنوبی نیست.

از آنجایی که هیچ توضیحی در مورد دستگاه‌هایی که مشمول ممنوعیت فروش می‌شود، وجود ندارد، هنوز زود است پیش بینی کنیم که چه اتفاقی برای شرکت خواهد افتاد.

با این حال، از آنجا که این دعوی قابلیت Samsung Pay را تحت تاثیر قرار داده، می‌تواند طیف وسیعی از دستگاه‌های اخیر سامسونگ را شامل شود.

با توجه به خبرهای جدید در رابطه با ممنوعیت فروش گوشی‌های سامسونگ، سهم بازار این شرکت در روسیه به سرعت کاهش یافته است؛ در حالی که شرکت‌هایی مانند شیائومی رشد مناسبی را در منطقه تجربه می‌کنند. این امر باعث بازگشت برخی از برندها به روسیه از جمله HTC شده است. سال گذشته، این شرکت تایوانی HTC Wildfire E2 را به عنوان یک پیشنهاد اقتصادی در منطقه عرضه کرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا