قابلیت اجرای برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 به زودی اضافه خواهد شد

نسخه بتا از ماه دیگر شروع می‌شود

اجرای برنامه‌های اندروید در ویندوز 11

قابلیت اجرای برنامه‌های اندرویدی در ویندوز 11 موردی بود که مدت‌ها پیش توسط سازندگان اعلام شد و حال قرار است تا در آپدیت بعدی اضافه شود. با این وجود، آیا از برخی محدودیت‌ها و دسترسی‌های این ویژگی در سیستم عامل Windows 11 خبر دارید؟

هنگامی که برای اولین بار ویندوز 11 معرفی شده بود، اولین و مهم‌ترین شایعه‌ای که درباره آن به حقیقت پیوست این بود که افراد می‌توانند با استفاده از از سیستم عامل جدید، برنامه‌های اندرویدی خود را خیلی سریع و آسان باز کنند! این یعنی دیگر دوره برنامه‌های شبیه‌ساز مانند Bluestacks و Nox به پایان رسیده و قرار نیست تا بیشتر از این شاهد رشد شبیه‌سازهای مختلف اندروید برای پلتفرم رایانه شخصی باشیم.

با این وجود، مدتی پیش دیدیم که ویندوز 11 عرضه شد و همچنان قابلیت کامل اجرای اپلکیشن‌های اندرویدی را هم نداشت. این یعنی هرقدر هم که تبلیغات برای آن انجام شده بود، فعلا نتیجه خاصی وجود نداشت که کاربر بتواند از آن استفاده کند. به همین دلیل نیز مایکروسافت اعلام کرد که این ویژگی در قالب یک آپدیت عرضه خواهد شد؛ آپدیتی که به تازگی معرفی شده و برخی موارد را در ویندوز 11 تغییر می‌دهد.

جزئیات اجرای برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 و سایر تغییرات مهم

در ابتدا قرار بود تا قابلیت اجرای برنامه‌های اندروید روی پلتفرم رایانه شخصی با سیستم عامل ویندوز 11، اواسط سال 2022 به آن اضافه شود. با این وجود طبق اعلام یکی از مدیران شرکت مایکروسافت، سرعت کار بالا رفته و آن‌ها موفق شده‌اند تا خیلی سریع‌تر آپدیت مورد نظر را آماده کنند تا به دست کاربران برسد.

در این آپدیت جدید، علاوه بر اینکه برخی بهینه‌سازی‌ها انجام شده تا اجرای بازی‌ها و برنامه‌های سنگین بدون مشکل انجام شود، قاعدتا مورد انتظارترین قابلیت اضافه شده که در فاز بتا قرار دارد، اجرای برنامه‌های اندروید در ویندوز 11 است. حال جالب است بدانید که هم‌اکنون این ویژگی‌ها در سیستم عامل‌های دیگر مثل MacOS و ChromeOS وجود دارند، اما اینکه ببینیم روی سیستم عامل ویندوز قرار است تا شاهد اجرا شدن برنامه‌های اندرویدی با فرمت APK باشیم، چیزی است که شاید بیشتر از یک دهه طرفداران منتظر آن هستند.

به علاوه این موارد نیز جالب است بدانید که دوباره قرار است تا ویجت هواشناسی مخصوص ویندوز به منو Taskbar اضافه شود. همچنین لازم به ذکر است که برنامه‌های Notepad و Media Player به روزرسانی و تغییرات فراوانی را خواهند داشت و با پیشرفت برنامه‌هایی مانند Zoom و Slack، حال در منو Taskbar می‌توانید گزینه‌های مربوط به کنترل از راه دور را اعمال کنید.

همچنین جالب است بدانید که طبق اعلام رسمی، تعداد دانلودها و ارتقا از ویندوز 10 به 11 در نسل جدید، دو برابر نسبت ارتقا از ویندوز 8 به 10 بوده است. این نشان می‌دهد که استقبال‌ها از ویندوز جدید مایکروسافت تا چه حد بیشتر بوده و به دنباله همین روند نیز سازندگان پشتیبانی بهتری از آن خواهند کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا