شایعه: شرکت راکستار به‌زودی سه گانه محبوب خود را به‌صورت ریمستر شده عرضه خواهد کرد

انتظارها پس از سال‌ها برآورده می‌شوند؟

شایعه ریمستر سه گانه GTA

منتظر بمب دنیای بازی‌های ویدیویی باشید. راکستار احتمالا طی ماه‌های جاری سه گانه ریمستر شده GTA III، GTA Vice City، GTA San Andreas به انتشار برساند.

به گفته منبعی معتبر سه عنوان اصلی سری Grand Theft Auto که برای پلی استیشن ۲ عرضه شده بودند به‌زودی به‌صورت ریمستر شده برای پلی استیشن، ایکس باکس و حتی نینتندو سوییچ منتشر خواهند شد. گرچه درحال حاضر اخبار و شایعات در این رابطه بسیار ضد و نقیص و البته کم هستند. اینگونه به‌نظر می‌رسد که به‌زودی با اخیار رسمی روبه‌رو شده و از روی دیگر شایعات حاکی از پایان یافتن آخرین مراحل توسعه این سه بازی فوق‌العاده محبوب هستند. شایعات مرتبط با نسخه ریسمتر GTA III، GTA Vice City و GTA San Andreas بیش از یک سال است که در فضای اینترنت شکل گرفته و کاربران منتظر انتشار آن‌ها هستند.

شرکت راکستار در دهه ابتدایی قرن ۲۱ با سرعتی بسیار بیشتر عناوین خود را عرضه می‌کرد، ولی پس از سال ۲۰۱۰ این سرعت به‌شدت کاهش یافته و ما بازی‌های بسیار کم‌تر و البته با کیفیت‌تری را دریافت کرده‌ایم. راکستار برای توسعه بازی Red Dead Redemption 2 نیروهای خود را از تمامی استودیوها جمع آوری کرد و این امر اجازه توسعه هرگونه بازی دیگری را از آن‌ها گرفت. حال آن‌ها برای کاهش دادن این آثار منفی بر کاربران خود، از استودیو Ruffian Games که با نام Rockstar Dundee نیز شناخته می‌شود کمک گرفته و آن‌ها وظیفه انتشار دوباره بازی‌ها یا به‌عبارت دیگر ریمستر کردن باز‌های قدیمی را برعهده دارند.

شایعه ریمستر شدن سه بازی محبوب سری GTA زمانی قوت گرفت که اندی رابینسون (Andy Robinson) از خبرنگاران وبسایت Kotaku از ریمستر شدن این سه گانه برای پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، نیتندو سوییچ، گوگل استادیا، رایانه‌های شخصی و گوشی‌های موبایل، به‌همراه بازی Grand Theft Auto V برای نسل نهم با کمک استودیو Rockstar Dundee خبر داد و آن را تایید کرد. به گفته او سه گانه Grand Theft Auto 3، Grand Theft Auto Vice City و Grand Theft Auto San Andreas به کمک موتور گرافیکی Unreal توسعه یافته و تلفیقی از گرافیک جدید و قدیم را شاهد خواهیم بود و برخی افراد این بازی‌ها را نسخه «به‌شدت مد شده عناوین قدیمی GTA» می‌دانند. از روی دیگر اینگونه به‌نظر می‌رسد که راکستار به گیم‌پلی قدیمی بازی‌های خود پایبند خواهد ماند. برخی معتقدند که راکستار این سه بازی ریمستر شده را در قالب یک باندل به‌همراه نسخه دوباره انتشار یافته GTA V در اختیار عموم قرار می‌دهد، بااین حال این شایعه هیچگونه پایه و اساسی ندارد. در حال حاضر بسیاری گمان دارند که این سه گانه بین ماه‌های اکتبر و نوامبر (۹ مهرماه الی ۹ آذر ماه سال ۱۴۰۰) منتشر شوند.

شرکت مادر راکستار گیمز یعنی Take-Two Interactive به‌شدت نسبت به از بین بردن مدهای ساخته شده توسط کاربران، به‌خصوص مدهای مربوط به نسخه‌های قدیمی محبوب‌ترین سری بازی تاریخ اقدام کرده و جلوی آن‌ها را می‌گیرد. این مدهای بی‌خطر از لحاظ اقتصادی برای شرکت Take-Two Interactive مضر قلمداد می‌شوند. بسیاری گمان دارند پیش گرفتن چنین رویه‌ای مهر تاییدی بر ریمستر شدن سه گانه محبوب سری GTA بوده و مدهای ساخت کاربران در حقیقت با برنامه‌های این شرکت تناقض داشته و در برنامه‌های آن‌ها اختلال ایجاد می‌کنند. اگر گزارش وبسایت Kotaku حقیقت داشته باشد، ما باید شاهد انفجار بمبی عظیم در دنیای بازی‌های ویدیویی باشیم.

درحال حاضر هیچگونه تاریخ انتشار دقیقی دردست ما نیست، بااین حال پلی استیشن طی ماه جاری میلادی مراسم State of Play را برگزار خواهد کرد و گفته شده باید منتظر سورپرایزی بسیار بزرگ باشیم و گزینه رونمایی از نسخه نسل نهمی Grand Theft Auto V و همچنین معرفی سه گانه ریمستر شده GTA بسیار محتمل است. ما معتقدیم حتی اگر استودیو توسعه دهنده از معرفی این مجموعه باارزش سرباز زند، اخبار موثق بیشتر همزمان با رونمایی از نسخه نسل نهمی GTA V در اختیار ما قرار می‌گیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا