دارث بین ظاهرا نقش مهمی را در آینده‌ی جنگ ستارگان ایفا خواهد کرد

لوکاس‌فیلم احتمالا می‌خواهد به گذشته‌ی کهکشان دور بپردازد

شخصیت دارث بین

طبق شایعه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده، پروژه‌های آتی جنگ ستارگان تمرکز ویژه‌ای روی شخصیت دارث بین خواهند داشت.

والت دیزنی در سال ۲۰۱۲ میلادی مبلغ یک میلیارد و ۸۵۵ میلیارد دلار را پرداخت و لوکاس‌فیلم را خرید. آن‌ها که می‌خواستند نهایت استفاده را از جنگ ستارگان ببرند، Star Wars: The Force Awakens را روی پرده‌ی نقره‌ای بردند. موفقیت‌های این اثر باعث شد دو قسمت دیگر هم تحت عناوین Star Wars: The Last Jedi و Star Wars: The Rise of Skywalker ساخته شوند. اگرچه عده‌ای از طرفداران قدیمی رضایت چندانی از The Rise of Skywalker نداشتند اما این فیلم خط داستانی اسکای‌واکر را به پایان رساند. با رخ دادن چنین اتفاقی، گمانه‌زنی‌هایی شکل گرفت مبنی بر اینکه آثار جدید جنگ ستارگان به گذشته‌ی کهکشان دور می‌پردازد؛ گمانه‌زنی‌هایی که ظاهرا صحت داشته‌اند.

با توجه گزارشی که اخیرا روی خروجی وب سایت Comic Book Movie قرار گرفته، دارث بین در تعدادی از آثار جدید جنگ ستارگان حضور داشته و نقش مهمی را در آینده‌ی این فرنچایز ایفا خواهد کرد. منابعی که این اطلاعات را از فاش کردند وارد جزئیات نشده و اشاره‌ای به ماهیت آثار جدید نداشته‌اند. از همین رو، نمی‌دانیم این لرد سیث قرار است به سینماها بیاید یا در سریال‌های دیزنی پلاس حاضر خواهد بود. با این حال، اگر ادعای Comic Book Movie حقیقت داشته باشد، ساخت یک اثر اختصاصی دور از انتظار نیست. به هر حال، این شخصیت نقش مهمی را در تاریخ سیث داشته و تاثیرات غیرقابل‌انکاری روی این فرقه گذاشته است.

با توجه به اطلاعات موجود، دارث بین هزار سال قبل از Star Wars: Episode I – The Phantom Menace زندگی می‌کرد. او تنها بازمانده‌ی فرقه‌ی سیث در جریان نابودی سازمان Brotherhood of Darkness توسط جدای‌ها بود. با رخ دادن چنین اتفاقی، به این نتیجه رسید که عدم وجود اتحاد میان لردهای سیث به ضعف و نهایت شکست آن‌ها توسط فرقه‌ی جدا منجر شده است. از همین رو، نه تنها فرقه‌ی خود را احیا کرد، بلکه قوانینش را تغییر داد تا دشمن دیرینه‌شان نتواند به راحتی کنترل اوضاع را به دست بگیرد. یکی از مهم‌ترین تغییراتی که بین در فرقه‌اش به وجود آورد، اضافه کردن Rule of Two بود. طبق این قانون، تنها یک استاد و یک شاگرد سیث می‌توانند رهبری فرقه را به دست گرفته و دیگران باید به پیروی از آن‌ها بپردازند.

در رمان Darth Bane: Path of Destruction به گذشته‌ی شخصیت دارث بین پرداخته شد. او در سیاره‌ی آپاتروس به دنیا آمد و از نژاد دسل بود. پدر در معدن کار می‌کرد و او را مقصر مرگ همسرش می‌دانست؛ زیرا در جریان به دنیا آوردن فرزند پسرشان در گذشته بود. از همین رو، نه تنها نام بین (به معنی مایه‌ی بدبختی و نابودی) را برایش انتخاب کرد، بلکه به طور مداوم او را مورد اذیت آزار قرار می‌داد. حتی پسرش را از همان سال‌های کودکی به معدن برد تا در آنجا مشغول به کار شود. این شرایط ادامه داشت تا اینکه بین به صورت ناخودآگاه پدر خود را با استفاده از بخش تاریک نیرو در خواب کشت. پس از آن، سرنوشت به گونه‌ای رقم خورد که به سازمان Brotherhood of Darkness پیوست و لرد‌های سیث را تحت تاثیر قدرت خود قرار داد.

در انتها، تاکید می‌کنیم حضور دارث بین در پروژه‌های آتی جنگ ستارگان یک شایعه بوده و هنوز منابع معتبر درباره‌اش اظهار نظر نکرده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا