آیا ریمستر سه‌گانه‌ی Mass Effect در راه است؟

تا قبل از آوریل سال ۲۰۲۱، شاهد عرضه‌ی سه‌گانه‌ی Mass Effect خواهیم بود؟

آیا ریمستر سه‌گانه‌ی Mass Effect در راه است؟ نیکان صبوری ۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
ریمستر سه‌گانه‌ی Mass Effect

شرکت Electronic Arts اطلاعات بسیار زیادی از برنامه‌های آینده‌ی خود منتشر کرد که بر این اساس، به نظر می‌رسد توسعه‌ی ریمستر سه‌گانه‌ی Mass Effect یک از آن‌ها باشد.

Mass Effect بدون شک یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بازی‌ها در بین عناوین علمی-تخیلی و نقش‌آفرینی است. نسخه‌ی اول این بازی در سال ۲۰۰۷ میلادی برای کنسول‌های نسل هفتم منتشر شد و ماجرای فرمانده‌ای به نام شپرد را روایت می‌کند که سعی داشت، زمین را از حمله‌ی بیگانه‌ها نجات دهد. ماجراجویی‌های فرمانده شپرد در سه قسمت به تصویر کشیده شد. تصمیم گیری‌های بازیکنان شدیدا روی روند داستان تاثیرگذار است.

حال شرکت Electronic Arts دیروز به صورت رسمی اعلام کرد که آن‌ها حدود ۱۴ بازی تا پایان سال مالی ۲۰۲۱ منتشر می‌کنند. هر چند که نام دقیق این عناوین بیان نشد ولی EA تایید کرد که تعداد چهارتای آن‌ها بازی‌های ورزشی است. از جمله، می‌توان به بازی‌های FIFA ،Madden و NHL اشاره کرد. در کنار این عناوین، شرکت EA چهار بازی را تحت «شروع تازه برای IP» تلقی می‌کند که بازی‌هایی چون ریمستر Command & Conquer و ریمستر Burnout Paradise جزو آن‌ها خواهد بود. Andrew Wilson، مدیر عامل این شرکت بازی‌سازی گفت که حتی چند بازی را برای نینتندو سوییچ منتشر خواهد کرد.

EA دیروز تایید کرد که دو بازی از این چهارده عنوان ذکر شده، مربوط به بازی‌های موبایل هستند که توسط استودیوی‌های مستقل و تحت سرپرستی EA تولید می‌شوند. به گفته‌ی اندرو ویلسون، در کنار تمام این‌ موضوعات، IPهای جدیدی در حال توسعه قرار دارد. همانطور که می‌بینید، شرکت Electronic Arts اطلاعات زیادی در مورد بازی‌های در دست توسعه نداده اما بسیاری امیدوارند که Mass Effect هم از آن دسته عناوینی باشد که قرار است نسخه‌ی ریمستر آن ساخته شود.

حال یک سایت خبری به نام Venture Beat، این موضوع را بیشتر بررسی کرده و گفته که یکی از بازی‌های در حال توسعه، ریسمتر سه‌گانه‌ی Mass Effect خواهد بود. آن‌ها تایید می‌کنند که شرکت Electronic Arts در حال توسعه‌ی یک عنوان HD است که بدون شک، آن عنوان ریمستر سه‌گانه‌ی Mass Effect خواهد بود. این سایت خبری در ادامه گفت که بازی ذکر شده برای نینتندو سوییچ منتشر نمی‌شود.

گزارش‌های قبلی در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، حاکی از این بود که Mass Effect جدید در دست توسعه بوده اما در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد. بسیاری معتقدند که شرکت بازی‌سازی EA می‌خواهد ابتدا ریسمتر سه‌گانه‌ی Mass Effect را برای جلب توجه و بازگشت طرفداران به سری Mass Effect منتشر و بعد هم آن‌ها را برای عنوان جدید این فرنچایز آماده کنند.

حقیقت ماجرا اینجاست که شرکت EA، می‌تواند پول بسیار زیادی از ریمستر عناوین قبلی Mass Effect به‌دست بیاورد. بسیاری همچنان در تلاش هستند که با افراد کلیدی الکترونیک آرتز ارتباط برقرار کنند تا هر چه سریع‌تر تکلیف این شایعه مشخص شود. با این حساب، اگر این مورد ذکر شده درست باشد، ما باید تا قبل از آوریل سال ۲۰۲۱، شاهد عرضه‌ی سه‌گانه‌ی Mass Effect باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا