چرا فروش بازی Grand Theft Auto 4 در استیم متوقف شد؟

بیانیه‌ی رسمی راک‌استار گیمز درباره‌ی این اتفاق

بازی Grand Theft Auto 4

شرکت راک‌استار گیمز با انتشار بیانیه‌ای رسمی نسبت به توقف فروش بازی Grand Theft Auto 4 در استیم واکنش نشان داده و به توضیح درباره‌ی دلیل آن پرداخت.

چند روز قبل بود که یکی از کاربران توییتر متوجه شد گزینه‌ی خرید بازی Grand Theft Auto 4 در فروشگاه استیم غیرفعال شده است. در آن زمان، بسیاری از کاربران گمان می‌کردند منقضی شدن لایسنس تعدادی از آهنگ‌های داخل بازی باعث چنین اتفاقی شده است؛ زیرا در سال ۲۰۱۸ اتفاق مشابهی رخ داده بود. در نتیجه‌ی آن اتفاق، راک‌استار گیمز مجبور به انتشار یک به‌روزرسانی جدید برای نسخه‌ی چهارم سری Grand Theft Auto شد تا بیش از ۵۰ آهنگ را از پلی‌لیست‌های رادیو حذف کند. با توجه به توضیحات ارائه شده از سوی سازندگان، این بار شرایط کاملا متفاوت است.

طبق بیانیه‌ی رسمی راک‌استار گیمز، غیر فعال شدن سرویس Windows Live باعث شده است تا قابلیت ساخت کدهای جدید برای فعال‌سازی نسخه‌های دیجیتالی Grand Theft Auto 4 وجود نداشته باشد. در نتیجه، گزینه‌ی خرید این بازی فعلا در فروشگاه استیم غیرفعال شده است. سازنده‌ی سری بازی‌های Red Dead در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود اضافه کرد در حال حاضر مشغول یافتن راه‌های جایگزین برای فروش نسخه‌ی دیجیتالی Grand Theft Auto 4 هست و به محض رسیدن به نتایج مد نظر، بیانیه‌ای را در این باره منتشر خواهد کرد. در ضمن، بسته‌ی الحاقی Episodes from Liberty City مشکلی ندارد و گزینه‌ی خرید آن در استیم همچنان فعال است.

طی چند سال گذشته تعداد قابل‌توجهی از شرکت‌های بازیسازی ترجیح داده‌اند تا لانچر مخصوص خود را برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر کنند. راک‌استار گیمز هم در سپتامبر سال گذشته‌ی میلادی از لانچر مخصوص خود برای رایانه‌های شخصی رونمایی کرد. این لانچر به کاربران خود اجازه‌ی خرید و سپس اجرای بازی‌های مورد نظر را می‌دهد. اگرچه لیست بازی‌های قابل‌خرید از این لانچر شامل عناوین قدیمی از جمله Bully: Scholarship Edition هم می‌شد اما Grand Theft Auto 4 جایی در آن نداشت. این احتمال وجود دارد که پس از رفع مشکل نسخه‌های دیجیتالی، این بازی در لانچر اختصاصی راک‌استار قرار بگیرد.

جدیدترین نسخه از سری بازی‌های Grand Theft Auto تحت عنوان Grand Theft Auto V هم اکنون برای کنسول‌های نسل هفتم و هشتم در دسترس قرار دارد. اگرچه این بازی چند سال پیش عرضه شد اما همچنان به فروش خود در مناطق مختلف جهان به خصوص انگلستان ادامه می‌دهد. این بازی تاکنون ۱۵۵ میلیون نسخه فروش داشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا