آیا رابرت داونی جونیور با دنیای سینمایی مارول خداحافظی می‌کند؟

پس از درخشش در Avengers: Endgame

Robert Downey Jr.

رابرت داونی جونیور در پادکست SmartLess درباره‌ی نقش خود در دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) می‌گوید.

تونی استارک یا همان Iron Man که نقش او را رابرت داونی جونیور ایفا کرده، یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول شمرده می‌شود. در واقع بسیاری از طرفداران، او را پدرخوانده‌ی این دنیای سینمایی نامیده‌اند. او به‌عنوان یکی از اولین‌ ابرقهرمانان این دنیای سینمایی معرفی و سپس به یکی از اعضای اصلی انتقام‌جویان تبدیل شد.

به‌تازگی رابرت داونی جونیور در پادکست SmartLess به میزبانی جیسون بیت‌من، شاون هِیز و ویل آرنت، شرکت کرده و در آن اعلام کرده که کار او با دنیای سینمایی مارول به پایان رسیده است. قبل‌تر حدس و گمان و شایعات زیادی پیرامون پایان کار رابرت داونی جونیور با مارول شنیده می‌شد و حالا او بار دیگر به این صحبت‌ها مهر تایید زد.

عده‌ی زیادی از طرفداران مارول و فرنچایز مرد آهنی، امیدوار بودند تا بار دیگر شاهد ساخت فیلمی دیگر از این عنوان باشند. از طرفی دیگر، مدتی پیش رابرت داونی جونیور اعلام کرد احتمال بازگشت مرد آهنی به سینمای مارول وجود دارد. این درحالی است که Black Widow، از فیلم‌های مورد انتظار مارول، ممکن است به نحوی شخصیت Iron Man را در خود جای داده باشد. با تمام این‌ها، اکنون می‌دانیم پایان کار رابرت داونی جونیور با مارول از راه رسیده و او در فیلم‌های این شرکت نقش‌آفرینی نخواهد داشت.

رابرت داونی جونیور تا کنون در عناوین زیادی از دنیای سینمایی مارول نقش‌آفرینی کرده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سری Iron Man، سری Avengers و Captain America: Civil War اشاره کرد. آخرین نقش‌آفرینی او در Marvel Cinematic Universe به فیلم Avengers: Endgame برمی‌گردد. این عنوان ابرقهرمانی در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و بیست و سومین فیلم از سری فیلم‌های دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود. این فیلم در ادامه‌ی ماجراهای Avengers: Infinity War، داستان گروه انتقام‌جویان را روایت می‌کند که قصد دارند جلوی اقدامات شوم تانوس (با بازی جاش برولین) را بگیرند. Endgame در زمان انتشار موفق به ثبت یک رکورد فوق‌العاده شد و توانست با پشت سر گذاشتن فیلم Avatar، به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ باکس آفیس تبدیل شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا