بازی جدید خالقان LoL با نام Valorant تابستان سال بعد منتشر می‌شود

یک شوتر تاکتیکی آنلاین که می‌خواهد رقیب کانتر استرایک باشد

استودیوی Riot Games سازنده‌ی عنوان مشهور League of Legends بالاخره به طور رسمی از بازی جدید خود با نام Valorant رونمایی کرد.

در یکی دو ماه اخیر تصاویری در سطح اینترنت پخش شده بود که آن‌ها را به یکی از پروژه‌های در حال تولید استودیوی Riot Games نسبت می‌دادند. این استودیو در مراسم ده سالگی بازی League of Legends از در دست ساخت بودن چند پروژه‌ی مختلف بر اساس این بازی و همچنین عناوین جدید خبر داده بود که برخی توسط خود Riot Games و مابقی توسط استودیوهای دیگر توسعه می‌یابد. بازی مورد بحث، در یکی دو ماه اخیر با اسم رمز Project A شناخته می‌شد، اما با رونمایی امروز فهمیدیم که Valorant نام دارد.

این بازی یک شوتر اول شخص رقابتی آنلاین است که در آن، دو تیم پنج نفره به رقابت می‌پردازند. بازی از چند عنوان مشهور هم‌سبک خود مثل Counter-Strike: Global Offensive و اورواچ الهام گرفته است؛ به این شکل که در هر رقابت، ماموریت یک تیم قرار دادن بمب در نقطه‌ی خاص و هدف تیم دیگر جلوگیری از گذاشتن بمب خواهد بود. هر مسابقه هم حداکثر ۲۴ راند دارد. طی هر راند می‌توان با پولی که در راندهای قبل جمع می‌شود، به خرید سلاح جدید و یا قابلیت‌های خاص یک کاراکتر پرداخت. بله بازی همانند اورواچ کاراکترهای منحصربه‌فرد دارد، اما تمرکز در بازی جدید Valorant ابتدا روی گان‌پلی و تیراندازی‌ است و مهارت‌ها در اولویت بعدی قرار دارند.

الهام‌گیری سازندگان Valorant از عناوین مشهور دیگر کاملا واضح است. در نتیجه Riot Games قصد دارد با عامل دیگری بازیکنان را جذب اثر جدید خود کند که آن، کیفیت بالای سرور و سطح بالای نرم‌افزار ضد تقلب است. برای مثال سرورهای اختصاصی قابلیت آپدیت اطلاعات با تیک‌ریت ۱۲۸ را دارد که دو برابر سرورهای CS: GO است تا بدین ترتیب دقت ارسال اطلاعات بین کلاینت و سرور بسیار بالا باشد. به جز این مورد، سازندگان ادعا دارند که بازی از پایه‌ طوری ساخته شده است تا از گزند متقلبان و هکرها در امان باشد.

تهیه‌کننده‌ی بازی Anna Donlon در رویداد امروز تایید کرد که عنوان Valorant قرار است به عنوان یک بازی Free-to-Play در تابستان سال آینده برای رایانه‌های شخصی منتشر شود. او عنوان کرد که Riot Games ابتدا قصد انجام یک تست بتا را دارد و پس از آن یک تاریخ دقیق اعلام خواهد کرد. البته تیم سازنده عرضه‌ی بازی در تابستان را قطعی می‌داند. اگر قصد دارید بیشتر با این عنوان و گیم‌پلی‌اش آشنا شوید، ویدیوی بالا دید خوبی به شما می‌دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا