آیا هفتمین فیلم بیگانه ساخته می‌شود؟

ریدلی اسکات با وجود شکست تجاری Alien: Covenant همچنان به آینده امیدوار است

آیا هفتمین فیلم بیگانه ساخته می‌شود؟ سورنا رضایی ۱ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان

ریدلی اسکات کارگردان و تهیه‌کننده‌ی انگلستانی در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود تایید کرد هم اکنون روی هفتمین فیلم بیگانه کار می‌کند.

ریدلی اسکات (Ridley Scott) که در دهه‌ی ۷۰ میلادی یک فیلمساز جویای نامی به شمار می‌رفت، با ساخت Alien در سال ۱۹۷۹ میلادی به نامی ماندگار در تاریخ سینما تبدیل شد. او با ترکیب دو ژانر ترسناک و علمی تخیلی توانست اثری را خلق کند که نه تنها تحسین منتقدان را برانگیزد، بلکه در مقابل بودجه‌ی ۱۴ میلیون دلاری خود بیش از ۲۰۳ میلیون دلار بفروشد. فاکس قرن بیستم که به دنبال بهره‌وری از پتانسیل‌ها بود، کارگردانی قسمت دوم را به جیمز کامرون (James Cameron) سپرد. او هم المان‌های آثار اکشن را به فرمول اسکات اضافه کرد تا نتیجه یک فیلم موفق دیگر باشد. فرنچایز بیگانه در ادامه در سرازیری سقوط قرار گرفت.

دیوید فینچر (David Fincher) به واسطه‌ی دخالت‌های فاکس قرن بیستم نتوانست Alien 3 را به اثری شایسته تبدیل کند. با وجود بازخوردهای متوسط به سومین فیلم بیگانه، مدیران استودیو به قسمت بعدی چراغ سبز نشان داده و کارگردانی را بر دوش ژان-پیر ژونه (Jean-Pierre Jeunet) قرار دادند تا Alien Resurrection در سال ۱۹۹۷ میلادی به سینماها بیاید. ریدلی اسکات پس از چند دهه به فرنچایز بیگانه بازگشت و Prometheus را ساخت. اگرچه داستان و شخصیت‌های کاملا متفاوتی دارد اما یک پیش درآمد برای فیلم‌های بیگانه به شمار می‌رود. عملکرد موفقیت‌آمیز این اثر باعث شد تا قسمت دوم تحت عنوان Alien: Covenant توسط اسکات کارگردانی شود. با وجود اینکه Covenant ضعیف‌تر از انتظارات عمل کرد اما اسکات همچنان به آینده‌ی فرنچایزش امیدوار است.

ریدلی اسکات اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Forbes انجام داد. او در بخشی از گفتگو تاکید کرد از چندی پیش روی هفتمین فیلم بیگانه کار می‌کند. این کارگردان و تهیه‌کننده‌ی انگلستانی در ادامه‌ی صحبت‌های خود فاش کرد هنوز تصمیم نهایی را پیرامون این اثر نگرفته و نمی‌داند در چه مسیری قدم خواهد گذاشت:

این پروژه مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد. با ساخت Prometheus و Covenant سعی کردیم مسیر متفاوتی را در پیش بگیریم. اینکه در همان مسیر قدم می‌گذاریم یا خیر هنوز مشخص نیست چون Prometheus عملکرد خوبی داشت [اما Covenant اینطور نبود]. فعلا سعی داریم پاسخ سوالات بنیادی را پیدا کنیم. سوالاتی از قبیل اینکه آیا دوران بیگانه، فیس‌هاگر و چست‌برستر به پایان رسیده و دیگر جذابیتی ندارند. آیا باید در همه چیز بازنگری کنیم؟

Alien: Covenant به گونه‌ای به پایان رسید که در صورت فروش بالا، فاکس قرن بیستم بتواند دنباله‌ای برای آن بسازد. در بخش‌های انتهایی این اثر دیدیم که سفینه‌ی حامل هزاران جنین انسانی و موجودات بیگانه در حال حرکت به سمت اوریج-۶ است تا دیوید بتواند روی آن‌ها آزمایش انجام دهد. با در نظر گرفتن فروش پایین‌تر از انتظارات، بعید به نظر می‌رسد ریدلی اسکات در مسیر مشابهی قدم گذاشته و بخواهد ادامه‌ی قصه‌ی Covenant را به تصویر بکشد، مگر اینکه ایده‌ی بسیار جذابی پیدا کند.

اگرچه ریدلی اسکات هنوز به یک نتیجه ‌گیری نهایی پیرامون هفتمین فیلم بیگانه نرسیده اما بدون شک در دست ساخت قرار داشتنش خبر بسیار هیجان انگیزی برای طرفداران به شمار می‌رود. در ضمن، از آن‌جایی که این پروژه در مراحل اولیه به سر می‌برد، احتمالا فاصله‌ی زمانی زیادی تا انتشار جزئیات تازه داریم.

2 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا