کارگردان The Last Jedi از تمایلش برای کار روی سریال The Mandalorian می‌گوید

آیا دیزنی موافقت خواهد کرد؟

کارگردان The Last Jedi

ریان جانسون، نویسنده و کارگردان Star Wars: The Last Jedi در مصاحبه‌ی اخیرش گفت تمایل دارد تا روی یکی از قسمت‌های فصل دوم The Mandalorian کار کند.

جنگ ستارگان بدون شک یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تولید شده در مدیوم سینما و تلویزیون است. نخستین فیلم سینمایی این فرنچایز در سال ۱۹۷۷ با نام Star Wars: Episode IV – A New Hope اکران شد و از آن زمان تاکنون شاهد تولید و پخش چندین و چند فیلم سینمایی و مجموعه‌ی تلویزیونی بوده‌ایم. جدیدترین محصول ساخته شده براساس جنگ ستارگان سریالی با نام The Mandalorian است که از تاریخ ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر) پخش آن در شبکه‌ی دیزنی پلاس آغاز شده است.

اگرچه پخش فصل اول سریال The Mandalorian هنوز به اتمام نرسیده و چهار قسمت دیگر باقی مانده اما بازخوردهای مثبت طرفداران و منتقدین، شرکت دیزنی را متقاعد کرد تا ساخت فصل دوم را هم تایید کند. روند فیلمبرداری فصل دوم این سریال تحسین شده از چند وقت پیش آغاز شد. در چنین شرایطی، ریان جانسون (Rian Johnson)، نویسنده و کارگردان Star Wars: The Last Jedi از تمایلش برای ساخت یکی از قسمت‌های فصل دوم این سریال اپرای فضایی گفت.

ریان جانسون اخیراً در پادکست وبسایت سینمابلند (Cinemablend) حضور پیدا کرد تا درباره‌ی جدید ساخته‌اش، فیلم درام و تریلر Knives Out صحبت کند. در یکی از بخش‌های این مصاحبه، خبرنگار سینمابلند پرسید آیا جانسون تمایل دارد روی سریال The Mandalorian کار کند یا خیر. جانسون هم در پاسخ به این سوال گفت اگر وقت کافی داشت بدون شک این کار را انجام می‌داد:

مطمئنا بله. اگر وقت کافی داشتم، بدون هیچ معلطی این کار را قبول می‌کردم. از یکی از صحنه‌های فیلمبرداری فصل یک دیدن کردم و باید بگویم شگفت‌انگیز بود. به نظر می‌رسید کار کردن روی این سریال بسیار لذت‌بخش باشد.

ساخته‌ی قبلی ریان جانسون، فیلم Star Wars: The Last Jedi به‌خاطر برخی پیچش‌های داستانی مورد انتقاد طرفداران قرار گرفت. برای مثال می‌توان به نمایش قابلیت‌های لیا در استفاده از نیرو اشاره کرد؛ مثال بعدی هم به پیشینه‌ی داستانی ری و هویت والدین او مربوط می‌شود. البته موارد دیگری هم بودند اما این دو مثال بیشترین انتقادها را از سوی طرفداران دریافت کردند.

ریان جانسون احتمالاً قرار است یک سه‌گانه‌ی سینمایی براساس جنگ ستارگان بسازد. او طرح‌ها و ایده‌های خود را برای لوکاس‌فیلم و دیزنی ارسال کرده اما ظاهراً بازخوردهای منفی Star Wars: The Last Jedi مدیران این دو شرکت را برای پذیرش پیشنهاد‌های او مردد کرده‌اند. در چنین شرایطی، باید دید اگر سه‌گانه‌ی جانسون مورد تایید قرار نگیرد و وقت کافی برای کار روی سریال The Mandalorian را داشته باشد، دیزنی و لوکاس‌فیلم وظیفه‌ی کارگردانی را به او می‌سپارند یا خیر. 

The Mandalorian نخستین محصول مرتبط با فرنچایز جنگ ستارگان محسوب می‌شود که توسط یک زن کارگردانی شده است. از میان پنج کارگردانی که روی فصل اول کار کردند، دو نفر آن‌ها زن بوده‌اند. این دو کارگردان زن، برایس دالاس هاوارد (Bryce Dallas Howard) و دبورا چو (Deborah Chow) بوده و مجموعاً سه قسمت را  ساخته‌اند. چو همچنین قرار است روی سریال بدون نام اوبی وان کنوبی کار کند.

در پایان، لازم به ذکر است که قسمت جدید سریال The Mandalorian جمعه‌‎ی هر هفته از شبکه‌ی دیزنی‌پلاس پخش خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا