آیا فصل دوم سریال رزیدنت اویل ساخته خواهد شد؟

عملکرد ضعیف کار خودش را کرد

فصل دوم سریال رزیدنت اویل

وب سایت Deadline در یکی از گزارش‌های اخیر خود به فصل دوم سریال رزیدنت اویل پرداخته و فاش کرده چه سرنوشتی در انتظار آن است.

شرکت‌های متعددی طی سال‌های گذشته وارد حوزه استریم فیلم و سریال شده و همین موضوع به تنگاتنگ‌تر شدن رقابت منجر شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، طبیعی است که سرویس‌های استریم بخواهند برای طیف وسیع‌تری از مخاطبان، آثار متنوع‌تری را ساخته و منتشر کنند؛ سیاستی که به خوبی در اقدامات نتفلیکس دیده می‌شود. این سرویس در راستای جلب نظر گیمران سراسر جهان تصمیم گرفت اقتباس فرنچایزهای معروف ویدیو گیم از جمله رزیدنت اویل را تولید کند.

سریال Resident Evil از ۸ قسمت تشکیل شده و اوایل سال جاری میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. داستان در جهانی متفاوت از آنچه در بازی‌های ویدیویی یا فیلم‌های سینمایی قدیمی دیده بودیم روایت می‌شود. به طور دقیق‌تر، اتفاقات در دو خط داستانی جریان دارند؛ اولین خط داستانی، به گذشته (سال ۲۰۲۲) پرداخته و فرزندان آلبرت وسکر را نشان می‌دهد که به رازهای تاریکی پی می‌برند؛ دومین خط داستانی هم زمان حال (۲۰۳۶) را مورد کندوکاو قرار می‌دهد. جمعیت انسان‌ها به ۳۰۰ میلیون نفر کاهش یافته و همگی در سکونتگاه‌های بزرگ و محصور زندگی می‌کنند.

وب سایت Deadline یکی از گزارش‌های جدید خود را به فصل دوم سریال رزیدنت اویل اختصاص داده است. با توجه به آنچه در متن آمده، نتفلیکس به صورت رسمی سریال مزبور را لغو کرده و قرار نیست شاهد ادامه آن باشیم؛ اتفاقی که تا حدودی قابل پیش بینی بود. این اثر در هفته‌های گذشته موفق شده بود نام خودش را در لیست پنج اثر پربازدید سرویس قرار دهد اما نقدهای مخاطبانش در وب سایت  Rotten Tomatoes به شدت منفی بوده‌اند. علاوه بر این، سریال مزبور مدت زیادی در لیست پربازدیدترین‌ها نماند و با گذشت تنها سه هفته جایگاهش را از دست داد.

سریال Resident Evil نام‌های نسبتا شناخته شده‌ای را در تیم بازیگری خود دارد. الا بالینسکا (Ella Balinska) که Charlie’s Angels را در پرونده هنری خود دارد، یکی از شخصیت‌های اصلی را به تصویر کشید. این هنرپیشه انگلیسی همچنین در بازی مورد انتظار Forspoken نقش‌آفرینی می‌کند. دیگر چهره شاخص، لنس ردیک (Lance Reddick) است که فرنچایز جان ویک را در پرونده هنری خود دارد. وظیفه ساخت سریال هم روی دوش اندرو دب (Andrew Dabb) قرار داشت که قبلا یکی از دست اندرکاران سریال محبوب Supernaturan بود. در ضمن، از دلایل شکست پروژه می‌توان به المان‌های کلیشه‌ای، حفره‌های داستانی و مشکلاتی در روایت اشاره کرد.

Resident Evil تنها اثری نیست که نتفلیکس با محوریت فرنچایز رزیدنت اویل تولید کرد. این سرویس استریم مدتی قبلتر سریال انیمیشنی Resident Evil: Infinite Darkness را در دسترس علاقه‌مندان قرار داده بود که در قالب انیمیشن ساخته شده و اتفاقاتش بین Resident Evil 4 و Resident Evil 5 روایت می‌شود. این اثر هم چندان در جلب بازخوردهای مثبت موفق نبود.

بد نیست بدانید مدتی قبل فیلم سینمایی رزیدنت اویل تحت عنوان Resident Evil: Welcome to Raccoon City روی پرده نقره‌ای آمد و در مقابل بودجه ۲۵ میلیون دلاری، بیش از ۴۱ میلیون دلار فروخت. اینطور که به نظر می‌رسد، سونی نسبت به عملکرد فیلم رضایت داشته و احتمال ساخت دنباله‌ای برای Welcome to Raccoon City وجود دارد.

1.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا