تصاویر پشت صحنه‌ی Resident Evil احتمالا عمارت اسپنسر را نشان می‌دهند

ظاهرا با اثری وفادار به ریشه‌ها مواجه هستیم

تصاویر پشت صحنه‌ی Resident Evil

اکانت توییتری Residence of Evil ساعاتی قبل تصاویر پشت صحنه‌ی Resident Evil را به اشتراک گذاشت که تعدادشان به رقم ۹ می‌رسد.

فیلم‌هایی که بر اساس بازی‌های ویدیویی ساخته شده بودند معمولا در زمینه‌ی جلب نظر منتقدان و طرفداران شکست خورده و در باکس آفیس جهانی هم فروش پایینی تجربه می‌کردند. مجموعه‌ی پنج قسمتی رزیدنت اویل مثال نقض این قاعده است. فیلم اول در سال ۲۰۰۲ و فیلم پایانی هم در سال ۲۰۱۶ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای آمد. این مجموعه با وجود نقدهای متوسط یا منفی توانست به فروش خوبی در باکس آفیس جهانی دست یافته و خود را در لیست یک میلیاردی‌ها قرار دهد. حال و با گذشت چهار سال از پایان خط داستانی آلیس، سونی پیکچرز رلیسینگ روی بازسازی مجموعه کار می‌کند. مدیران استودیو که از شکست‌های گذشته درس عبرت گرفته‌اند، اینبار قصد دارند اثری وفادار به ریشه‌ها را تولید کنند.

نسخه‌ی بازسازی Resident Evil در سال ۲۰۱۷ میلادی تایید شد. آن زمان جیمز وان (James Wan) و گرگ روسو (Greg Russo) به ترتیب به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی و فیلمنامه‌نویس انتخاب شده بودند اما هر دو پروژه را ترک کردند تا روی بازسازی Mortal Kombat کار کنند؛ فیلمی که چندی پیش به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا تاخیر خورد. سونی پیکچرز رلیسینگ که نمی‌خواست سرنوشت پروژه در هاله‌ای از ابهام بماند، بسیار سریع اشخاص جایگزین را پیدا کرد. یکی از افراد تازه‌وارد، یوهانس رابرتس (Johannes Roberts) بود که وظیفه‌ی کارگردانی و نویسندگی را به دوش می‌کشد. او در مصاحبه‌های قدیمی‌اش تاکید داشت هفتمین فیلم رزیدنت اویل جدا از پایبندی به ریشه‌های خود، اثری به شدت ترسناک خواهد بود.

اکانت توییتری Residence of Evil اخیرا تصاویر پشت صحنه‌ی Resident Evil را منتشر کرد که تعدادشان به رقم ۹ می‌رسد. یکی از تصاویر، دکوری را نشان می‌دهد که ظاهرا ورودی عمارت اسپنسر است. احتمالا باقی بخش‌های بیرونی ساختمان را با استفاده از جلوه‌های ویژه بازسازی می‌کنند. اگر نسخه‌های قدیمی رزیدنت اویل را به یاد داشته باشید، این عمارت لوکیشن اصلی قسمت اول بود. پنج عکس دیگر، هلی کوپتر 204B متعلق به نیروهای استارز را به تصویر می‌کشند. پس از قتل مشکوک تعدادی از شهروندان راکون سیتی، اعضای گروه براوو به منطقه آمدند تا درباره‌ی مرگ‌ها تحقیق کرده و دلیل اتفاقات را بیابند. هلی کوپتر آن‌ها به دلیل مشکل فنی مجبور به فرود در اطراف عمارت شد.

نخستین باری نیست که تصاویری از پشت صحنه‌ی Resident Evil در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می‌شود. اکانت توییتری October Commissions Open اوایل ماه جاری میلادی تصاویری را به اشتراک گذاشت که درب ورودی اداره‌ی پلیس راکون سیتی را نشان می‌دهند. مدتی بعد هم اکانت توییتری Biohazard Declassified عکس‌هایی را منتشر کرد که از Emmy’s Diner تهیه شده بودند. این رستوران، لوکشینی است که اتفاقات سینماتیک آغازین Resident Evil 2 (محصول ۱۹۹۸ میلادی) در آن رخ می‌دهد. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت جدیدترین ساخته‌ی یوهانس رابرتس از لحاظ داستانی ارتباط تنگاتنگی با نسخه‌های قدیمی رزیدنت اویل داشته و از این جهت جای هیچ گونه نگرانی‌ای نیست.

فیلمبرداری Resident Evil اواسط اکتبر امسال در استان انتاریوی کانادا آغاز شد تا محصول نهایی برای اکران در سال ۲۰۲۱ میلادی آماده شود. تاریخ دقیق اکران در حال حاضر مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا