#مهسا_امینی

کارگردان سری Resident Evil احتمالا کارگردانی یک بازی جدید را برعهده می‌گیرد

پس از سال‌ها، شینجی میکامی دوباره کارگردان می‌شود!

شینجی میکامی کارگردان سری Resident Evil

آقای شینجی میکامی (Shinji Mikami)، کارگردان سری Resident Evil چندی پیش در گفت‌وگویی اعلام کرد که در صورت تحقق یک سری شروط، احتمالا در آینده کارگردانی یک بازی جدید را به طور کامل در اختیار می‌گیرد.

بدون هیچ شک و تردیدی، سری رزیدنت ایول یکی از پرطرفدارترین فرنچایزهای سبک ترس و بقا در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که خلق آن را مدیون شینجی میکامی، کارگردان مجموعه هستیم. فردی که با ایده‌های جذاب و ناب خود، تا به امروز عناوین مهیجی را تقدیم جامعه‌ی بازیکنان کرده و چه بسا تحول‌های عظیمی نیز در این سبک خاص و محبوب ایجاد کرده است. با این وجود، چند سالی است که میکامی از سمت کارگردانی فاصله گرفته و اخیرا به عنوان تهیه‌کننده روی توسعه‌ی آثار مختلف مشغول به کار است که از جدیدترین پروژه‌ی آن می‌توان به بازی GhostWire: Tokyo اشاره کرد.

در حالی که به نظر می‌رسد شینجی میکامی در طول سال‌های اخیر به کلی قید کارگردانی را زده، اما صحبت‌های اخیر او نشان می‌دهد که در صورت تحقق یک سری شروط و ایجاد فرصت‌های مناسب، این بازی‌ساز خوش‌ذوق بار دیگر به سمت کارگردان یک بازی بازمی‌گردد. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش آقای میکامی در گفت‌وگو با وب‌سایت معروف Variety اعلام کرد که اگر از ابتدا تا انتهای روند ساخت یک بازی تمام اختیارات را به دست بگیرد و همه چیز مطابق ایده و برنامه‌ریزی‌های او پیش برود، او به عنوان آخرین بار کارگردانی آن پروژه و بازی را برعهده خواهد گرفت.

شینجی میکامی در این خصوص می‌گوید:

من فکر می‌کنم که اگر از ابتدا تا انتهای کار، فرصتی برای ساخت یک بازی داشته باشم که کاملا مطابق با ایده‌ها و افکار من باشد، بی‌شک آن آخرین پروژه‌ی من به عنوان یک کارگردان در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی خواهد بود. ساده‌تر بگویم، آخرین عنوانی است که من در نقش یک کارگردان در ساخت و توسعه‌ی آن نقش خواهم داشت.

با استناد به اطلاعات منتشر شده در این مصاحبه، به نظر می‎رسد که بازی The Evil Within در ابتدای کار با نام رمزی Noah شناخته می‌شد که آن‎طور که گفته شده، گویا نسخه‌ی اولیه‌ی بازی به کلی با نسخه‌ی نهایی متفاوت است. شینجی میکامی در این‌باره توضیح می‌دهد که در آغاز روند ساخت بازی هیچ برنامه‌ای برای تبدیل بازی به یک اثر ترسناک و حفظ بقا نبود، لیکن بعدها با بروز یک سری اختلافات، ماهیت کلی بازی تغییر کرد. از این رو، کارگردان سری رزیدنت ایول اشاره می‌کند که اگر فرصتی مبنی بر ساخت نسخه‌ی اصلی بازی Noah فراهم شود، او کارگردانی این عنوان را به طور تمام و کمال برعهده خواهد گرفت و در واقع این آخرین اثری است که او در نقش کارگردان در صنعت بازی‌های ویدیویی فعالیت خواهد کرد.

در پایان این خبر، بد نیست اشاره کنم که بازی GhostWire: Tokyo در سال آینده میلادی در اختیار دارندگان کنسول پلی‌استیشن 5 و پلتفرم رایانه‌ی شخصی قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، Resident Evil Village که در حال حاضر به عنوان جدیدترین مجموعه از سری پرطرفدار رزیدنت ایول به شمار می‌رود، متاسفانه هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار ندارد و طبق اعلام شرکت کپکام، این اثر در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۱ میلادی برای کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس، سری اس و پلی‌استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه می‌شود. شواهد گویای این موضوع است که بازی در ماه آوریل سال آینده میلادی روانه بازار خواهد شد. از طرفی، انتشار این اثر برای کنسول‌های نسل هشتم ایکس‎باکس وان و پلی‌استیشن 4 چندان دور از انتظار نیست.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا