ریمیک Resident Evil 3 چه تفاوت‌هایی با نسخه‌ی اصلی خواهد داشت؟

کپکام برخی موارد نسخه‌ی اصلی را در این ریمیک دستخوش تغییر کرده است

ریمیک Resident Evil 3 نسخه‌ی اصلی

کاربری در سایت ردیت، با انتشار تصاویری از شماره‌ی جدید مجله‌ی Official Playstation Magazine اطلاعاتی تازه به اشتراک گذاشت که از تفاوت‌های ریمیک Resident Evil 3 با نسخه‌ی اصلی خبر می‌دهد.

طبق گفتگویی که شرکت کپکام با OPM داشته است، ریمیک قسمت سوم رزیدنت ایول نسبت به نسخه‌ی اصلی، موارد اضافه‌تری خواهد داشت و در عوض فاقد برخی محتواها خواهد بود. آقای «پیتر فابیانو» تهیه‌کننده‌ی بازی در مصاحبه عنوان کرد که نمسیس، شخصیت منفی و هیولای اصلی بازی، از همان الگوی هوش مصنوعی مستر اکس در ریمیک قسمت دوم بهره خواهد برد که حالا پیشرفته‌تر شده است و بازیکن را بیشتر از قبل تحت فشار و استرس خواهد گذاشت. به خصوص که او از سلاح هم می‌تواند استفاده کند. کپکام برای ساخت مدل نمسیس، ابتدا یک نمونه‌ی واقعی از آن ساخته و سپس آن را به‌طور کامل اسکن کرده است.

شخصیت «کارلوس اولیویرا» که همراه جیل در اتفاقات قسمت سوم محسوب می‌شود، در بعضی مراحل ریمیک قابل بازی خواهد بود. کارلوس حالا نقش پررنگ‌تری در داستان خواهد داشت و بیشتر به او بها داده خواهد شد. در مصاحبه‌ای که قبل‌تر کپکام با مجله‌ی فامیتسو انجام داده بود، عنوان شد که او هنوز مردی مهربان است که به انسان‌های همراه خود اهمیت می‌دهد، منتهی حالا شوخی‌های بیشتری از او سر خواهد زد.

از موارد حذف شده در ریمیک می‌توان به بخش محبوب Mercenaries اشاره کرد که اولین بار در قسمت سوم وارد سری رزیدنت ایول شد. با توجه به این مورد که Resident Evil Resistance خود بار بخش چندنفره را به دوش می‌کشد، خیلی عجیب نیست که کپکام به سراغ Mercenaries نرود. مورد دیگری که کپکام آن را در ریمیک حذف کرده، وجود چند پایان مختلف است و تنها شاهد یک پایان خواهیم بود؛ این اقدام از سوی کپکام تصمیم بدی نیست، چرا که به هر حال می‌دانیم کدام شخصیت‌ها از فاجعه‌ی راکون سیتی جان سالم به در بردند و کدام کشته شدند. بنابراین کپکام ترجیح داده است تا روند داستان را به صورت خطی پیش ببرد.

پیش از این در مصاحبه‌های مختلفی از سوی کپکام عنوان شده بود که ریمیک Resident Evil 3 تفاوت‌های بیشتری با نسخه‌ی اصلی و المان‌های بازسازی شده‌ی بیشتری نسبت به ریمیک قسمت دوم خواهد داشت.

ریمیک قسمت سوم رزیدنت ایول با نام رسمی Resident Evil 3 در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا