#مهسا_امینی

فروش بازی Resident Evil 3 Remake در پنج روز ابتدایی به ۲ میلیون نسخه رسید

فروش موفقیت‌آمیز بازی در روزهای اولیه انتشار!

فروش بازی Resident Evil 3 Remake

بر اساس گزارش رسمی، میزان فروش بازی Resident Evil 3 Remake تنها پنج روز پس از انتشار، به ۲ میلیون نسخه رسیده است.

مطابق اعلام رسمی شرکت کپکام، فروش بازی Resident Evil 3 Remake، مجموعا روی تمامی پلتفرم‌های میزبان و هر دو حالت دیجیتالی و فیزیکی، طی پنج روز به ۲ میلیون نسخه رسیده است. بر اساس گزارش کپکام، نزدیک به نیمی از فروش بازی متعلق به نسخه‌های دیجیتالی است که انتشار دموی Raccoon City قبل از عرضه‌ی رسمی بازی را می‌توان از دلایل مهم این امر دانست.

همچنین Capcom در گزارش خود، از جزئیات عملکرد بازی Resident Evil 2 Remake هم گفته است. این شرکت اعلام کرده که نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Resident Evil 2 از زمان انتشار تا به حال موفق به فروش ۶.۸ میلیون نسخه شده است؛ این در حالی است که این شرکت ژاپنی دو ماه قبل در گزارش خود اعلام کرد که این بازی تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۸) به فروش ۵.۸ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کرده است.

شرکت کپکام طی گزارشی، جزئیات عملکرد بازی Resident Evil 3 Remake و به طور کلی مجموعه‌ی Resident Evil را اعلام کرده است:

مجموعه‌ی Resident Evil به سری بازی‌های سبک وحشت و بقا گفته می‌شود که بازیکنان را با انواع سلاح‌های مختلف در موقعیت‌های ترسناک و دلهره‌آوری قرار می‌دهد. فروش کل این مجموعه از شروع آن در سال ۱۹۹۶ تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۸) ‌چیزی حدود ۹۵ میلیون نسخه بوده است. بیش از ۲۰ سال حمایت طرفداران باعث شده تا این مجموعه به عنوان پرچمدار کمپانی کپکام به کار خودش ادامه دهد.

بازی جدید Resident Evil 3 یک بازسازی از Resident Evil 3: Nemesis محسوب می‌شود که در سال ۱۹۹۹ منتشر شده و نسخه‌ی بازسازی این بازی تا به حال موفق به فروش ۳.۵ میلیون نسخه در مجموع شده است. بازی جدید با پیاده‌سازی ایده‌های نو، استفاده از آخرین فناوری‌های موجود و همچنین بهره‌گیری از موتور بازی‌سازی اختصاصی Capcom با نام RE Engine طراحی شده است. این تغییرات یک تجربه جدید را از بازی به مخاطبان ارائه می‌کند و حتی کسانی که قبلا نسخه‌ی اصلی Resident Evil 3 را هم بازی کرده باشند، می‌توانند از تجربه‌ی جدید و لذت بخشی بهره‌مند شوند.

پس با توجه به گزارش کپکام، این بازی موفق به ثبت فروش ۳.۵ نسخه‌ای در مجموع شده است که ۲ میلیون از آن متعلق به پنج روز پس از انتشار بازی می‌شود. Resident Evil 3 Remake در تاریخ ۳ آپریل ۲۰۲۰ (۱۵ فروردین ۱۳۹۹) به صورت رسمی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی (استیم) منتشر شد و مثل بازسازی نسخه‌ی دوم مجموعه‌ی Resident Evil با بازخوردهای مثبتی مواجه شد. همچنین، روز گذشته به نقل از برخی منابع، در خبری خواندیم که کپکام در حال آماده سازی خودش برای بازسازی Resident Evil 4 است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا