#مهسا_امینی

کلیپ جدید Resident Evil 2021 منتشر شد؛ مقایسه طراحی زامبی‌ها در فیلم و بازی

این ویدیو نسبتا کوتاه است

سونی پیکچرز اخیرا کلیپ جدید Resident Evil 2021 را در کانال یوتیوب خود قرار داده که طراحی زامبی‌ها در فیلم و بازی را مقایسه می‌کند.

استودیوها معمولا سعی می‌کنند بین سری فیلم‌ها و ریبوت آن فاصله بیاندازند اما چنین گزاره‌ای در قبال کنستانتین فیلم صدق نمی‌کند. در حالی که Resident Evil: The Final Chapter هنوز اکران خود را به انتها نرسانده بود، ریبوت فیلم‌های رزیدنت اویل در فاز پیش‌تولید قرار داشت. با گذشت حدودا دو سال، جاناتان رابرتز (Johannes Roberts) به پروژه پیوست تا وظیفه نویسندگی و کارگردانی را بر عهده داشته باشد. او اصالتا انگلیسی بوده و از آن دسته فیلمسازانی است که روی ژانر ترسناک تمرکز دارد.

شش‌گانه رزیدنت اویل که بین سال‌های ۲۰۰۲ الی ۲۰۱۶ میلادی اکران شد، داستانی کاملا متفاوت از بازی‌ها را به تصویر می‌کشد اما Resident Evil: Welcome to Raccoon City بر پایه نسخه اول و دوم سری بازی‌ها ساخته شده است. اتفاقات در سال ۱۹۹۸ میلادی جریان داشته و شهر راکون در پی شیوع ویروس مرگبار در آستانه فروپاشی قرار دارد. در چنین شرایطی، گروهی از نیروهای استارز به عمارت اسپنسر فرستاده می‌شود تا ناپدید شدن گروه قبلی را بررسی کند. در سوی دیگر ماجرا هم کلر ردفیلد و لئون اس. کندی قرار دارند که به واسطه یک منبع از آزمایشات نامتعارف شرکت آمبرلا مطلع شده و می‌خواهند مدارک کافی برای افشای اقداماتشان جمع‌آوری کنند.

سونی پیکچرز ساعاتی قبل کلیپ جدید Resident Evil 2021 را در کانال یوتیوب خود قرار داده است. این ویدیو کمتری از یک دقیقه زمان داشته و طراحی انواع زامبی‌ها در فیلم و بازی را مقایسه می‌کند. در ابتدای کلیپ جاناتان رابرتز را می‌بینیم که جلوی دوربین حضور یافته و تاکید می‌کند تعداد زیادی از زامبی‌های پرطرفدار در فیلم حاضر هستند. او در ادامه می‌گوید از یک سو می‌خواسته به بازی‌های رزیدنت اویل وفادار مانده و از سوی دیگر می‌خواسته موارد جدیدی را به طراحی‌هایشان اضافه کند. رابرتز همچنین می‌گوید برای به تصویر کشیدن زامبی‌ها از سیاهی لشکر استفاده نکرده، بلکه از بازیگران حرفه‌ای بهره برده تا رفتارشان واقع‌گرایانه باشد. در انتها هم صحبت‌هایی پیرامون لیزا ترور و لیکر را می‌شنویم.

نخستین باری نیست که جاناتان رابرتز درباره وفاداری به نسخه‌های اول و دوم سری بازی‌های رزیدنت اویل صحبت می‌کند. او در مصاحبه‌های پیشین خود وعده داده بود طرفداران در مقایسه با شش‌گانه دیدگاه‌های بهتری نسبت به Resident Evil: Welcome to Raccoon City خواهند داشت. او همچنین گفته بود تلاش زیادی صورت گرفت تا ظاهر کاراکترها و محیط‌ها از جمله عمارت اسپنسر و اداره پلیس شباهت زیادی به بازی‌های ویدیویی داشته باشند.

کایا اسکودلاریو (Kaya Scodelario) که مجموعه فیلم‌های دونده هزارتو و دزدان دریایی کارائیب را در پرونده هنری خود دارد، به عنوان کلر ردفیلد جلوی دوربین رفت. دیگر چهره‌ مشهور تیم بازیگری هانا جان کامن (Hannah John-Kamen) است که نقش منفی Ant-Man and the Wasp را ایفا کرد. در ضمن، تام هوپر (Tom Hopper)، رابی امل (Robbie Amell) و اون جوگیا (Avan Jogia) به ترتیب آلبرت وسکر، کریس ردفیلد و لئون اس. کندی را به تصویر می‌کشند.

جدیدترین اقتباس سینمایی رزیدنت اویل در تاریخ ۲۴ نوامبر (مصادف با ۳ آذر) به سالن‌های نمایش خواهد آمد. تا به این لحظه صحبتی از قسمت دوم به میان نیامده اما جاناتان رابرتز اخیرا به ساخت اقتباس Resident Evil 4 ابراز علاقه کرده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا