#مهسا_امینی

آیا Dragon Age 4 برای کنسول‌های نسل هشتمی عرضه می‌شود؟

تاریخ انتشار همچنان مشخص نیست

نسخه‌های نسل هشتمی Dragon Age 4

به لطف اطلاعاتی که در اکانت لینکدین یکی از توسعه‌دهندگان قرار دارد، حالا می‌توان به سوال درباره عرضه یا عدم عرضه نسخه‌های نسل هشتمی Dragon Age 4 پاسخ داد.

آغاز نسل جدید کنسول‌های بازی هرگز به معنی پایان پشتیبانی از کنسول‌های قدیمی نبوده است. این موضوع در قبال نسل نهم هم صدق کرده و کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نه تنها هر از چند گاهی یک آپدیت دریافت می‌کنند تا مشکلاتشان حل شده و عملکرد بهتری داشته باشند، بلکه تعداد قابل‌توجهی از عناوین جدید برایشان عرضه می‌شوند. البته این روند همیشگی نبوده و ناشران قطعا در آینده نزدیک به پشتیبانی خاتمه می‌دهند. اینطور که به نظر می‌رسد، الکترونیک آرتز یکی از اولین ناشرانی است که دست به چنین اقدامی می‌زند.

نسخه‌های نسل هشتمی Dragon Age 4 ظاهرا عرضه نمی‌شود. ریشه چنین ادعایی را می‌توان در پروفایل یکی از توسعه‌دهندگان بازی در لینکدین یافت. این فرد در پروفایل خود به جدیدترین نسخه Dragon Age اشاره کرده و صریحا گفته عنوان مزبور تنها برای کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های عرضه می‌شود. بایوور یا الکترونیک آرتز تاکنون واکنشی نسبت به اطلاعات افشا شده نشان نداده‌اند اما جف گراب (Jeff Grubb) خبرنگار و افشاگر صنعت ویدیو گیم آن را تایید کرده است.

عدم انتشار نسخه‌های نسل هشتمی Dragon Age 4 یک مزیت و یک عیب دارد: مزیتش آن است تیم توسعه دیگر نیازی ندارد بخشی از منابع خود را به نسخه‌های نسل هشتمی اختصاص داده و تمام تمرکزش روی توسعه نسخه اصلی قرار می‌گیرد. این اتفاق قطعا تاثیری مثبت روی کیفیت بازی می‌گذارد؛ عیب چنین اقدامی این است که احتمالا تعداد قابل‌توجهی از علاقه‌مندان نمی‌توانند پای تجربه‌اش بنشینند. به خصوص اگر بازی در سال آینده میلادی منتشر شود. طبق پیش‌بینی‌ها، مشکل کمبود کنسول‌های جدید در سال ۲۰۲۲ هم ادامه خواهد داشت.

در صورتی که اطلاعات صحت داشته باشند، Dragon Age 4 تنها عنوان الکترونیک آرتز نیست که در آینده نه چندان نزدیک عرضه شده و فقط برای کنسول‌های جدید توسعه می‌یابد. شرایط برای ریمیک Dead Space به همین منوال است. این بازی پس از شایعه‌های مختلف سرانجام در EA’s Play Live 2021 معرفی شد و قرار است اواخر سال آینده میلادی در دسترس علاقه‎‌مندان قرار بگیرد.

جدیدترین نسخه Dragon Age از سال ۲۰۱۵ میلادی در دست ساخت بوده است. دلیل طولانی شدن پروژه را باید در Mass Effect: Andromeda و Anthem جستجو کرد که چالش‌های فراوانی را مقابل اعضای استودیو بایوور قرار دادند. همین مشکلات باعث شدند Dragon Age 4 از اولویت خارج شده و پیشرفتش با سرعت بسیار کمی صورت بگیرد. در ضمن، الکترونیک آرتز ظاهرا می‌خواست بازی مزبور آنلاین باشد اما در پی موفقیت Star Wars Jedi: Fallen Order نظرش تغییر کرد و ترجیح داده تمام تمرکز تیم روی بخش داستانی قرار بگیرد.

در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین محصول بایوور هیچ گونه پنجره یا تاریخ انتشاری ندارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا