برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

استودیو Remedy درحال توسعه بازی CrossfireX و سه پروژه دیگر به‌طور همزمان است

همکاری Remedy و اپیک گیمز برای توسعه عنوان AAA

استودیو Remedy درحال توسعه بازی CrossfireX و سه پروژه دیگر به‌طور همزمان است ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
پوستر بازی CrossfireX

استودیو Remedy را می‌توان یکی از موفق‌ترین استودیوهای بازی سازی در بخش بازی‌های داستانی دانست. طبق گزارش‌های اخیر، این استودیو درحال توسعه چهار پروژه مختلف بوده و یکی از آن‌ها با همکاری اپیک گیمز توسعه خواهد یافت. بدون شک آینده‌ای روشن در انتظار این استودیو دوست داشتنی‌ست.

روز گذشته ما شاهد انتشار گزارش‌های تجاری سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ استودیو Remedy، توسعه دهنده بازی Control در وبسایت رسمی این استودیو بودیم و طی این گزارش‌ها، اشاراتی به بازی‌های در دست توسعه این استودیوی کهنه کار نیز شده است. طبق گزارش‌های استودیو، کارشان به‌طور کامل با بازی Control به پایان رسیده است. اولین بازی بزرگ و در دست توسعه آن‌ها بازی‌های CrossfireX و Crossfire HD هستند که Remedy به‌همراه استودیو Smilegate به‌طور همزمان آن را توسعه می‌دهند. استودیو Smilegate درحال حاضر روند توسعه بخش داستانی بازی‌های خود را پیش گرفته و هر دو بازی طی سال جاری میلادی یعنی سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شوند که بدون شک خبری بسیار عالی‌ست.

پیش‌تر از همکاری استودیو Remedy با اپیک گیمز خبرهایی منتشر شده بود، ولی برای مدتی نسبتا طولانی این اخبار در پس پرده به‌سر می‌بردند و حالا طی این گزارش‌ها جزئیاتی جدید در اختیار عموم قرار گرفته است. بازی AAA استودیو Remedy و اپیک گیمز هنوز وارد مراحل نهایی توسعه نشده، ولی به‌زودی وارد این فاز می‌شود، پس انتظار داریم در آینده نه‌چندان دور تاریخ انتشار و البته جزئیاتی از گیم پلی و کلیت این اثر در اختیار کاربران قرار گیرد. لازم به‌ذکر است که هیچ اطلاعاتی از سبک یا کلیت این بازی دردسترس نیست.

سومین بازی دردست توسعه استودیو Remedy بسیار کوچک‌تر از دو بازی پیشین بوده و طبق گزارش‌ها فاصله زیادی تا رسیدن به مرحله انتشار دارد. مانند پروژه دوم که پیش‌تر مطالعه کردید، هیچگونه اطلاعاتی از سبک این پروژه نیز دردسترس نبوده و استودیو توسعه دهنده بازی آن را مانند یک راز مخفی نگه داشته است، بااین حال طبق گفته استودیو این پروژه بسیار کوچک‌تر از پروژه همکاری با اپیک گیمز است.

چهارمین پروژه دردست توسعه استودیو Remedy به یک بازی آنلاین چند نفره رایگان با نام Vanguard اختصاص دارد و به گفته تیم توسعه دهنده تمامی عناصر اصلی این اثر ساخته شده‌اند. آن‌ها همچنین اشاره داشتند که سرعت توسعه خوب بوده و بررسی‌های درون استودیویی ادامه داشته و به‌زودی وارد فازی تازه از توسعه بازی می‌شوند و طبق شواهد، این پروژه آخرین پروژه حال حاضر استودیو Remedy است.

باید گفت استودیو Remedy واقعا سال‌هایی پربار را در پیش دارد. انتشار بازی Crossfire و وجود بخش داستانی بدون شک می‌تواند آن را درمیان بهترین بازی‌های سال قرار دهد. بااین حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که با انتشار دیگر پروژه‌ها بیش از یک سال فاصله داشته باشیم و همانطور که پیش‌تر گفته شد پروژه استودیو Remedy که با همکاری اپیک گیمز توسعه می‌یابد، فاصله زیادی تا مراحل پایانی دارد. از سوی دیگر فکر کردن به چهار پروژه تحت نظر استودیو توسعه دهنده بازی Control می‌تواند هر گیمری را به‌وجد آورد.

بندهای پایانی گزارش سه ماهه استودیو به این نکته اشاره داشت که بسیاری از توسعه دهندگان از پروژه Control فاصله گرفته و توان خود را صرف توسعه دیگر پروژه‌ها می‌کنند. درهمین حین ترو ویرتالا (Tero Virtala) مدیر عامل استودیو از خوشحالی استودیو برای امتیازات بالای ۸۰ بازی Control در نسل نهم سخن گفته و الگو قرار دادن این بازی در زمینه قابلیت Ray Tracing را یک افتخار می‌داند.

این نکته که بازی Crossfire فقط برای کنسول‌های ایکس باکس منتشر خواهد شد ممکن است موجب توجه کمتر رسانه‌ها و گیمرها به این بازی شود، بااین حال نمی‌توان از عظمت این پروژه چشم پوشی کرد و شکی نیست که استودیو Remedy خود را برای آینده این بازی آماده کرده است. دومین پروژه یعنی بازی استودیو Remedy و اپیک گیمز همچنین می‌تواند پروژه‌ای به‌مراتب بزرگ‌تر و عظیم‌تر از پروژه Crossfire باشد. شما فکر می‌کنید این بازی مشترک چه سبکی را دنبال خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments