#مهسا_امینی

گزارش مالی رمدی در سال ۲۰۲۰ منتشر شد؛ ساخت همزمان چند پروژه‌ی جدید

خالق مکس پین و عملکرد تجاری کم‌نظیر!

گزارش مالی رمدی در سال ۲۰۲۰

با توجه به گزارش مالی رمدی در سال ۲۰۲۰ که ساعاتی قبل به فضای مجازی راه یافت، خالق مکس پین سالی فوق‌العاده را پشت سر گذاشته است.

رمدی اینترتینتمنت، یک استودیوی فنلاندی است که در ۱۹۹۵ میلادی تاسیس شد و یک سال بعد اولین محصول خود را با نام Death Rally عرضه کرد. رمدی طی دهه‌های گذشته عناوین مختلفی را به بازار فرستاده که از مهم‌ترینشان می‌توان به دو نسخه‌ی ابتدایی مکس پین و آلن ویک اشاره کرد. این مجموعه همچنین Control را در پرونده‌ی کاری خود دارد که آگوست سال ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد و بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد.

گزارش مالی رمدی در سال ۲۰۲۰ ساعاتی قبل به صورت عمومی در فضای مجازی منتشر شد تا تمامی علاقه‌مندان بتوانند به مطالعه‌ی آن بپردازند. با توجه به گزارش، درآمد استودیو در سال گذشته‌ی میلادی نسبت به ۲۰۱۹، سی درصد رشد داشته و به رقم ۴۱ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو رسید که در تاریخ مجموعه سابقه نداشته است. از ۴۱ میلیون یورو، ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار یورواش سود خالص بوده است. برای مقایسه می‌توان به سود خالص رمدی در سال ۲۰۱۹ اشاره کرد که رقم ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بود. مقایسه‌ی اعداد نشان می‌دهد سود خالص رمدی بیش از دو برابر شده است.

رمدی اینترتینمنت در بخش دیگری از گزارش مالی خود به جزئیات پرداخت و اعلام کرد درآمد استودیو در بازه‌ی زمانی جولای الی دسامبر (مصادف با ۱۱ تیر الی ۱۱ دی سال ۱۳۹۹) در حدود ۳۵ درصد رشد داشته و به رقم ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار رسید، در حالی که درآمد رمدی در مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو بود. خالق مکس پین بیشتر از این وارد جزئیات نشد و نگفت چه مقدار از درآمد جولای الی دسامبر سود خالص بوده است. در ضمن، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که رمدی بدون عرضه هیچ محصول جدیدی در سال ۲۰۲۰ موفق شد به چنین آمار و ارقامی دست یابد.

رمدی اینترتینمنت طی ۱۲ ماه گذشته تمرکز خود را روی پشتیبانی از Control و توسعه‌ی نسخه‌های مختلف آن گذاشت. استودیوی فنلاندی در اکتبر سال گذشته نسخه‌های نینتندو سوییچ و لونای (سرویس ابری آمازون) بازی را در دسترس علاقه‌مندان قراتر داد و نسخه‌های نسل نهمی را هم اوایل ماه جاری میلادی به بازار فرستاد. به این موارد، باید بسته‌های الحاقی کنترل را هم اضافه کرد که The Foundation و AWE نام دارند. هر دو بسته طی سال گذشته‌ی میلادی به بازی اضافه شدند.

ترو ویرتالا (Tero Virtala)، مدیرعامل ردمدی اینترتینمنت بوده و بخشی از گزارش مالی استودیو در سال ۲۰۲۰ به صحبت‌های او تعلق دارد. ویرتالا در ابتدا گفت پشتیبانی از Control ادامه دارد اما تیم توسعه به تدریج تمرکز خود را روی پروژه‌ی جدید قرار می‌دهد. او در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد تیم به همکاری خود با اسمایل‌گیت ادامه می‌دهد تا توسعه‌ی بخش داستانی CrossfireX ادامه یابد. در همین حین، تعدادی دیگر از کارمندان روی Vanguard کار می‌کنند که محصولی چندنفره است. این بازی مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد.

مدیرعامل رمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود جزئیات تازه‌ای را از همکاری با اپیک گیمز به اشتراک گذاشت. طبق گفته‌های ترو ویرتالا، آن‌ها مشترکا روی دو محصول جدید کار می‌کنند که مورد اول یک بازی تراز اول (AAA) و مورد دوم هم یک بازی کوچک‌تر است اما هر دویشان برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها توسعه می‌یابند. ویرتالا تاکید داشت اپیک گیمز بخشی از هزینه‌ها را تامین می‌کند، با این حال امتیاز عناوین جدید کاملا در اختیار رمدی باقی می‌مانند.

رمدی امید دارد روند رو به رشدش طی ۲۰۲۱ الی ۲۰۲۵ میلادی ادامه داشته باشد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا