کارگردان Red Notice از نحوه ساخت قسمت‌های دوم و سوم می‌گوید

او شدیدا امیدوار است

کارگردان Red Notice

راوسون مارشال تربر کارگردان Red Notice در بخشی از مصاحبه اخیر خود با وب The Hollywood Reporter درباره نحوه ساخت قسمت‌های دوم و سوم صحبت کرد.

راوسون مارشال تربر (Rawson Marshall Thurber) یک فیلمنامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی بوده که فعالیت حرفه‌ای خود اواخر قرن بیستم میلادی آغاز کرد. او طی سال‌های گذشته دو همکاری با دواین جانسون (Dwayne Johnson) داشته که در قالب Central Intelligence و Skyscraper روی پرده نقره‌ای آمدند؛ آثاری که در بازخوردهای دریافتی چندان موفق نبودند اما از آنجایی که تجربه‌ای سرگرم‌کننده ارائه می‎‌دهند، ارقام قابل‌توجهی را در باکس آفیس جهانی به ثبت رساندند. همین موفقیت‌ها باعث شد جانسون برای فیلم جدید شرکت خود، یعنی Red Notice به سراغ او برود. این اثر در زیرژانر اکشن-کمدی ساخته شده و اوایل نوامبر سال جاری میلادی از طریق نتفلیکس در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

Red Notice درباره یک افسر اف‌بی‌آی به نام جان هارتلی است که به عنوان تحلیلگر خلافکاران فعالیت می‌کند. او ماموریت دارد دو خلافکار تحت تعقیب به نام‌های نولان بوث و سارا بلک را خارج از مرزهای ایالات متحده آمریکا دستگیر کند اما شرایط مطابق انتظار پیش نرفته و شاهد یک همکاری میان هارتلی و بوث هستیم. پروتاگونیست توسط دواین جانسون به تصویر کشیده می‌شود و ایفای نقش‌های نولان و سارا هم روی دوش رایان رینولدز (Ryan Reynolds) و گل گدوت (Gal Gadot) قرار دارد. در ضمن، دنیل برنارد (Daniel Bernhardt) و اد شیرن (Ed Sheeran) نقش‌های کوتاهی در محصول مشترک سون باکس پروداکشنز و نتفلیکس دارند.

راوسون مارشال تربر اخیرا پای مصاحبه با وب سایت The Hollywood Reporter نشسته است. یکی از سوالات به دنباله برای اعلان قرمز اختصاص داشت و فیلمساز آمریکایی هم در پاسخ شدیدا به ساخت آن ابراز امیدواری کرد. کارگردان Red Notice همچنین احتمال داد قسمت‌های دوم و سوم پشت سر هم فیلمبرداری شوند؛ سیاستی که طی دهه‌های گذشته در هالیوود مورد توجه قرار گرفته است. علاقه استودیوها به ساخت پشت سر هم فیلم‌ها را باید در کاهش هزینه‌ها جستجو کرد. به هر حال، به واسطه چنین سیاستی لازم نیست ابزار و صحنه‌های مورد نیاز دو بار آماده شوند، بلکه یکبار تهیه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این موارد باید هزینه جابجایی‌های مکرر و استخدام دوباره دست‌اندرکاران را اضافه کرد.

امیدواری دست‌اندرکاران و بازیگران اعلان قرمز به ساخت دنباله از عملکرد فیلم نشات می‌گیرد. اگرچه محصول جدید نتفلیکس در جلب نظر منتقدان وب سایت‌های Rotten Tomatoes و Metacritic بسیار ضعیف عمل کرد، طرفداران از نتیجه کار بسیار راضی هستند؛ زیرا تجربه سرگرم‌کننده‌ای را ارائه می‌دهد. جدا از این، Red Notice موفق شده بهترین روز افتتاحیه را در میان تمامی فیلم‌های سرویس استریم به ثبت برساند. با در نظر گرفتن این موارد، بعید به نظر می‌رسد سون باکس پروداکشنز و نتفلیکس تمایلی به همکاری دوباره و ساخت قسمت بعدی نداشته باشند.

نتفلیکس در تبلیغ Red Notice آن را بزرگترین سرمایه‌گذاری خود در تولید یک فیلم سینمایی توصیف کرد. با این حال، جلوه‌های ویژه نه چندان قابل‌قبول برخی اوقات شدیدا در ذوق می‌زند. دلیل این اتفاق را باید در همه‌گیری ویروس کرونا جستجو کرد. از آنجایی که رعایت پروتکل‌ها الزامی بود، سازندگان نمی‌توانستند به لوکیشن‌های واقعی رفته و مجبور بودند تعداد قابل‌توجهی از صحنه‌ها را به واسطه پرده سبز ضبط کنند. تیم تولید حتی نمی‌توانست برای نمایش مردم از سیاهی لشکر استفاده کند. در نتیجه، چاره‌ای نداشتند جز اینکه مردم عادی را به واسطه جلوه‌های ویژه اضافه کنند.

در انتها، لازم به ذکر است نسخه باکیفیت اعلان قرمز هم اکنون در دسترس قرار دارد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا