حجم بازی Ratchet And Clank: Rift Apart اعلام شد

کمتر از ۵۰ گیگابایت!

حجم بازی Ratchet And Clank: Rift Apart اعلام شد امیرحسین ناصری ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
حجم بازی Ratchet And Clank: Rift Apart

حجم بازی Ratchet And Clank: Rift Apart به تازگی توسط سازندگان اعلام شده و چنان که به نظر می‌رسد، لازم نیست تا حافظه داخلی کنسول خود را برای دریافت این عنوان خانه‌تکانی کنید!

با توجه به محدودیت حاضر در حافظه داخلی SSD در کنسول‌های پلی استیشن 5 و فوق‌العاده گران بودن حافظه‌های خارجی سازگار با آن، امروزه حجم بازی‌های نسل نهمی بیش از حد برای کاربرانی که قصد تجربه چند عنوان مختلف را دارند مهم به نظر می‌رسد. با این وجود برخی از بازی‌ها مانند سری Call of Duty به طرز وحشیانه‌ای حافظه را غارت می‌کنند، در حالی که جدیدترین عنوان انحصاری سونی که تا عرضه آن کمتر از یک ماه باقی مانده، حجمی کمتر از چیزی که فکرش را می‌کردید دارد!

پس از انتشار یک گیم پلی ۷ دقیقه‌ای توسط سازندگان، طبق اعلام یکی از پیج‌های توئیتر که سایز بازی‌های مختلف در پلی استیشن را دنبال و مدتی پیش از عرضه اعلام می‌کند، حجم بازی Ratchet And Clank: Rift Apart تنها ۴۲.۱۸۳ گیگابایت خواهد بود. این مورد در مقایسه با سایر عناوینی که حجم آن‌ها نزدیک به ۱۰۰ گیگابایت (یا حتی خیلی بیشتر) می‌شود به شدت عجیب است؛ بخصوص به دلیل اینکه روی طراحی گرافیکی این بازی به طرز بی‌نظیری کار شده و قرار است تا از تمام توان حافظه SSD کنسول استفاده کند.

حجم بازی Ratchet And Clank: Rift Apart ممکن است افزایش یابد

به هر حال با وجود اینکه بازی به اصطلاح Gold شده و دیگر تغییرات چندانی در آن ایجاد نمی‌شود تا آماده عرضه باشد، اما همیشه هنگام انتشار و نصب بازی توسط کاربر، مقدار بسیار کمی حجم بیشتر دریافت خواهد شد. این حجم اضافه عملا به دلیل حذف کردن برخی باگ‌های احتمالا و عملکرد بهتر بازی روی کنسول است که هیچ جای نگرانی برای دیدن آن وجود ندارد؛ چراکه نهایتا شامل چند مگابایت، یا در بدترین حالت ممکن شامل یک یا دو گیگابایت خواهد بود. در نتیجه تا حدودی می‌توانید مطمئن باشید که حجم بازی Ratchet And Clank: Rift Apart بیشتر از ۴۵ گیگابایت نخواهد شد.

اگر یک مقایسه عادلانه را انجام دهیم، در واقع این بازی از نظر بهینه‌سازی حجم یک پیروزی بزرگ برای سونی محسوب می‌شود. بازی انحصاری جدید پلی استیشن 5 به نام Returnal حدود ۵۶.۱۰۱ گیگابایت، بازی Spider-Man: Miles Morales حدود ۵۰ گیگابایت و در نهایت بازی Demon’s Soul رقم بزرگ ۶۶ گیگابایت حجم دارند، در حالی که Ratchet And Clank: Rift Apart با تمام قابلیت‌ها و ویژگی‌های گرافیکی مانند رهگیری پرتو (Ray Tracing) و استفاده بیشتر از حافظه SSD همچنان حجمی کمتر از ۴۵ گیگابایت دارد!

تاریخ دریافت فایل‌های این بازی پیش از عرضه رسمی از ۱۴ خرداد (۴ ژوئن) شروع خواهد شد. با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که در Ratchet And Clank: Rift Apart بخش‌های مختلف بسیاری به جز حالت داستانی وجود دارد که از تاریخ فوق می‌توان دید که کدام‌یک از آن‌ها برای ذخیره حافظه، قابلیت حذف کردن را دارد. این ویژگی مدتی است که به بازی‌ها اضافه شده تا برای مثال اگر حالت داستانی یا بخش چند نفره را فعلا بازی نمی‌کنید، فایل آن را نیز دریافت نکرده یا حذف کنید تا حافظه بیشتری آزاد شود.

بازی Ratchet And Clank: Rift Apart در تاریخ ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا