کارگردان Rainbow Six Siege از احتمال رایگان شدن بازی می‌گوید

اما یوبی‌سافت باید مشکل Smurfها را حل کند

کارگردان Rainbow Six Siege از احتمال رایگان شدن بازی می‌گوید نیکان صبوری ۰ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
Rainbow Six Siege رایگان

کارگردان بازی Rainbow Six Siege یعنی Leroy Athanassoff در مصاحبه‌ای از علاقه‌ی خود و تیم سازنده برای رایگان شدن این بازی تیراندازی می‌گوید.

در آستانه‌ی شروع فصل جدید بازی Rainbow Six Siege، قرار است شاهد اضافه شدن دو شخصیت جدید به نام‌های Iana برای تیم Attacker و Oryx برای تیم Defender باشیم. در حالی که چهار سال از انتشار بازی Rainbow Six Siege می‌گذرد ولی این عنوان همچنان یکی از پرمخاطب‌ترین عناوین سال جدید میلادی است. برای اثبات این قضیه می‌توان به رکوردشکنی جدید بازی در استیم اشاره کرد که بازیکنان این عنوان از مرز ۱۸۰ هزار نفر به صورت همزمان عبور کرده‌اند.

حال در جریان رویداد Six Invitational 2020، سایت PC Gamer با کارگردان بازی یعنی Leroy Athanassoff مصاحبه‌ای انجام داده که از او در خصوص رایگان شدن بازی پرسیده شد و Athanassoff هم به این موضوع چراغ سبز نشان داد. او در این مصاحبه تایید کرد که این موضوع فعلا در حد یک علاقه‌ی شخصی است و حتی بسیاری افراد حاضر در تیم توسعه هم خواستار رایگان شدن بازی هستند. او در این‌باره گفت:

این موضوعی نیست که من تعیین کنم، این چیزی است که کمپانی باید در خصوص آن تصمیم بگیرد. من فکر می‌کنم که تیم توسعه هم با نظر (رایگان شدن بازی) موافق باشند. ما در واقع می‌خواهیم که همه بتوانند بازی را تجربه کنند.

Leroy Athanassoff در ادامه به این موضوع اشاره کرد که یک بازی رایگان موفق شامل ويژگی‌های خاصی می‌شود که یکی از آن‌ها جلوگیری و کاهش اسمورف‌ها است. برای کسانی که نمی‌دانند، واژه‌ی اسمورف در بازی‌های ویدیویی از اواسط سال ۱۹۹۰ میلادی بین بازیکنان رواج یافت. داستان از این قرار است که دو بازیکن بسیار حرفه‌ای در بازی Warcraft 2 به دلیل اینکه در بازی‌های خود بسیار خوب بودند، باقی بازیکنان از رقابت با آن‌‎ها امتناع می‌کردند، تا این که این دو، اکانت‌هایی به نام Papasmurf و Smurfette ساختند و شروع به رقابت با بازیکنان ضعیف‌تر از خود کردند. به عبارت بسیار کوتاه‌تر، به بازیکنی که با ساخت یک اکانت دوم شروع به شکست دادن بازیکنان ضعیف‌تر از خود می‌کند، اسمورف می‌گویند. جالب است بدانید که نام این دو بازیکن Warcraft از روی شخصیت‌هایی از انیمیشن Smurfs برداشته شده بود.

در پایان باید ذکر کرد که احتمال رایگان شدن Rainbow Six Siege وجود دارد اما همیشه عواقبی هم برای بازی‌هایی که رایگان می‌شوند، به وجود می‌آید. اسمورف‌ها یکی از آن‌ها است که ممکن است روند بازی را به هم بزنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا