1%
  • 0/10

مروری بر مسیر توسعه‌ی بازی ایرانی کوییز آو کینگز به مناسبت تولد ۵ سالگی آن

جامعه‌ی چند میلیون نفری کوییز آو کینگز، ۵ ساله شد

مروری بر مسیر توسعه‌ی بازی ایرانی کوییز آو کینگز به مناسبت تولد ۵ سالگی آن ۰ ۰۵ دی ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
بازی ایرانی کوییز آو کینگز

بازی کوییز آو کینگز هم ۵ ساله شد! حالا تیم سازنده‌ی آن‌ها می‌توانند به ساخته‌ی خود افتخار کنند؛ اثری که توسعه‌ی آن با تنها شش نفر آغاز شد و حالا، چند میلیون کاربر مشغول تجربه‌ی این بازی هستند.

بازی Quiz of Kings یک بازی رایگان و آنلاین چندنفره است که هم‌اکنون برای پلتفرم موبایل (سیستم عامل‌های اندروید و iOS) در دسترس قرار دارد. این عنوان در سبک اطلاعات عمومی بوده و روزانه تعداد قابل توجهی از بازیکنان، به صورت رقابت‌های گروهی یا یک به یک، با هم به رقابت می‌پردازند تا سطح دانش و اطلاعات خود را محک بزنند.

با تمامی این تفاسیر، عملکرد هوشمندانه‌ی تیم سازنده‌ی بازی کوییز آو کینگز باعث شده تا در این پنج سال، همواره شاهد رشد و پیشرفت این بازی رایگان موبایلی باشیم. یکی از مهم‌ترین اقدامات آن‌ها، توجه به رویدادهای مهم سالانه است. برای مثال هر ساله شاهد این هستیم که حوالی شب یلدا کوییزبازها با اشتراک گذاشتن هشتگ کوییزشمار در حال نمایش دادن آمارهای خود در بازی هستند و شب یلدای امسال هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

یکی دیگر از سیاست‌هایی که به بزرگ‌تر شدن جامعه کوییزبازها کمک کرده، برگزاری مسابقات مختلف به بهانه‌های گوناگون است. به گفته‌ی خود سازندگان، کوییزکاپ، یکی از مهم‌ترین موارد مربوط به برنامه‌ی سالانه‌ی آن‌ها است و همواره به آن افتخار می‌کنند!

شاید جالب باشد که بدانید همین کوییز کاپ در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین مسابقه‌ی اطلاعات عمومی کشور شناخته شود که در مراحل مقدماتی (بخش آنلاین) آن، هر ساله شاهد حضور بیش از ۱۰۰ هزار شرکت‌کننده هستیم.

وجود آیتم‌های مختلف برای ایجاد تنوع در روند بازی و حتی ویژگی‌های بصری، یکی دیگر از عواملی به شمار می‌رود که باعث شده بازیکنان، به جد و در کمال علاقه‌مندی به تجربه‌ی بازی کوییز آو کینگز مشغول شوند.

آمار تعداد بازیکنان کوییز آو کینگز

در حال حاضر که این مطلب به نگارش درمی‌آید، ۲۰ میلیون نفر در بازی Quiz of Kings ثبت نام کرده‌اند و ۱.۵ میلیون نفر هم کاربر فعال ماهانه‌ی این بازی هستند. از طرفی دیگر، شاید جالب باشد که بدانید روزانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر به چیزی در حدود ۴۰ میلیون سوال پاسخ می‌دهد که همه‌ی این موارد نشان از محبوبیت جالب توجه این بازی ایرانی در کشورمان دارد.

کوییز آو کینگز تولدت مبارک. اگر شما هم از کوییزبازها هستید، تولد پنج سالگی این بازی موبایلی محبوب را از طرف تیم سرگرمی تبریک می‌گوییم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments