نسخه ریمستر نقشه Miramar و دو نقشه جدید برای بازی PUBG در راه هستند

سیستم Respawn و اسلحه جدید نیز اضافه می‌شوند

نقشه‌های جدید PUBG در سال ۲۰۲۱

بازی PlayerUnknown’s BattleGrounds یا به‌اختصار PUBG (پابجی) یکی از اولین و البته محبوب‌ترین بازی‌های سبک بتل رویال بوده که هنوز از آن به‌خوبی پشتیبانی شده و کاربران زیادی نیز درحال تجربه این بازی هستند. تیم توسعه دهنده این بازی درصدد است تغییراتی در این بازی به‌وجود آورده تا آن را جذاب‌تر از گذشته کند.

آقای دیو کرد (Dave Curd) کارگردان بازی PUBG طی مصاحبه اخیر خود با وبسایت IGN اعلام کرد که طی سال ۲۰۲۱ شاهد انتشار نسخه ریمستر شده نقشه Miramar به‌همراه عرضه دو نقشه ۸در۸ جدید خواهیم بود. درحال حاضر نقشه‌های جدید و منتشر نشده بازی با نام‌های Tiger و Kiki شناخته شده و به‌گفته او این دو نقشه از قابلیت بازگرداندن هم‌تیمی‌ها پس از مرگ (Respawn) نیز پشتیبانی می‌کنند. او همچنین اشاره داشت که همراه با نسخه ریمستر شده نقشه Miramar ما شاهد اسلحه تک تیرانداز Lynx AMR و یک وسیله نقلیه جدید با نام Quad (موتور چهارچرخ) خواهیم بود.

آقای کرد اعلام کرد که کلیت نقشه Miramar عوض نخواهد شد و تمرکز آن‌ها بیشتر بر افزایش جلوه‌های بصری و گرافیک کلی این نقشه است و درکنار آن ما با چهار آب‌وهوای متفاوت، نورپردازی بهبود یافته درون ساختمان‌ها و تکسچرهای بهینه یافته برای فضاهای مختلف مواجه خواهیم بود. کرد در ادامه اشاره داشت که بسیاری از اشیا موجود در بازی که کاربران را به اشتباه می‌انداخته‌اند نیز حذف یا دوباره طراحی شده و برای مثال بسیاری از بازیکنان قوطی‌های نوشابه غیرقابل استفاده را با قوطی‌های قرص قابل استفاده اشتباه می‌گرفته‌اند. ساختمان‌های موجود در منطقه Los Leones نیز تغییر یافته و حال پنجره‌های خارجی آن‌ها بسته شده تا بازیکنان کمتر نگران تک تیراندازها در جای‌جای این منطقه باشند.

تغییرات نقشه Miramar در بازی PUBG
تغییرات نقشه Miramar قبل و پس از ریمستر

دو نقشه جدید بازی نیز در اواخر سال ۲۰۲۱ یا اوایل سال ۲۰۲۲ منتشر خواهند. نقشه‌ای که درحال حاضر با نام رمزی Tiger شناخته می‌شود سعی دارد به ریشه‌های بازی PUBG برگشته و در حقیقت به سازنده اولیه بازی که اهل کشور کره است ادای احترام می‌کند. طبق گفته کارگردان بازی، این نقشه به‌احترام سازندگان اولیه ساخته شده و از نقشه‌ای که هرگز از آن رونمایی نشد الگو برداری می‌کند. طرح اولیه و مفهومی این نقشه نشان از یک مدرسه در مناطق روستایی کشور کره دارد و همچنین اشاره شد که این نقشه اولین نقشه بازی PUBG خواهد بود که از قابلیت بازگرداندن هم‌تیمی‌ها پس از مرگ (Respawn) پشتیبانی می‌کند. بااین حال اطلاعات چندانی درباره نحوه کارکرد این قابلیت در بازی PUBG دردسترس نیست. رنگ‌های نقشه نیز بسیار زیبا و برگرفته از رنگ‌های پاییزی سبز، زرد، نارنجی و قرمز بوده و از همین‌رو گمان داریم این نقشه در پاییز سال ۲۰۲۱ منتشر شود.

دیگر نقشه جدید بازی که با نام رمزی Kiki شناخته شده بیشتر روی فرار و یافتن راه درست گذر کردن از مکان‌های متفاوت تمرکز داشته و تیم توسعه دهنده در حقیقت قصد دارد با عرضه این نقشه از یک آزمایش رونمایی کند. به‌گفته آقای کرد این نقشه شامل آزمایشگاه‌های زیرزمینی، آسمان خراش‌های عظیم، مترو و ساختمان‌هایی زیر سطح آب شده و به‌طور کلی فضایی شهری دارد. کرد افزود که این نقشه دنیایی پویاتر و درعین‌حال وحشی‌تر خواهد داشت و باید راه‌هایی تازه برای عبور کردن و زنده ماندن در این نقشه را بیابید.

وسیله نقلیه Quad یا همان موتور چهارچرخ شتابی فوق‌العاده و چرخشی سریع خواهد داشت که همزمان با نسخه ریمستر شده نقشه Miramar به این بازی افزوده خواهد شد. دیو کرد این وسیله را «ماشین حرکات نمایشی» نام‌گذاری کرده و شما در زمان استفاده از آن نیز می‌توانید از حرکات نمایشی کاراکتر خود استفاده کنید. اسلحه Lynx AMR نیز درون جعبه‌ها اضافه خواهد شد. این اسلحه تنها ۵ گلوله را درخود جای داده و توانایی کشتن دشمنان و قدرت شکستن شیشه جلوی BRDM را تنها با یک گلوله دارد. آقای کرد افزود که درصورت لذت بردن کاربران از این تغییرات، اسلحه جدید و موتور چهارچرخ، آن‌ها را به دیگر نقشه‌های بازی نیز اضافه خواهند کرد.

شما درحال حاضر می‌توانید بازی PUBG را برای پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه‌های شخصی و گوگل استادیا تهیه کرده و از آن لذت ببرید. اینگونه که به‌نظر می‌رسد با تغییراتی عظیم در رابطه با این بازی روبه‌رو بوده و باید دید تاچه میزان در روند یکی از اولین بازی‌های بتل رویال تاثیر خواهند داشت. نظر شما چیست؟ به‌نظر شما این تغییرات کافی بوده یا انتظار تغییراتی بیشتر از این بازی دارید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا