مدل جدید پلی استیشن 5 رونمایی شد؛ وزن کمتر، حافظه بیشتر

بزودی وارد بازارهای جهانی خواهد می‌شود

مدل جدید پلی استیشن 5

شرکت سونی با انتشار یک بیانیه رسمی به گمانه زنی‌ها خاتمه داده و سرانجام از مدل جدید پلی استیشن 5 رونمایی کرده است.

شرکت‌های تولید کننده کنسول بازی معمولاً با رسیدن به میانه نسل مدل جدید محصول خود را عرضه می‌کنند که از جهات مختلف به مدل اولیه برتری دارد. جدا از این، شایعه‌های زیادی مطرح شدند که همگی آن‌ها به طراحی و تولید مدل جدید پلی استیشن 5 (Play Station 5) اشاره داشتند. این دو مورد طرفداران را به اطمینان رساندند که سامورایی‌ها دیر یا زود به تولید مدل‌ کنونی خاتمه داده و محصول جدیدی را روانه بازارهای جهانی می‌کنند.

سونی سرانجام به گمانه زنی‌ها پایان داده است. این شرکت ژاپنی ساعاتی پیش بیانیه‌ای را در فضای مجازی منتشر و در آن از مدل جدید پلی استیشن 5 رونمایی کرده است. محصول جدید مانند گذشته در دو حالت استاندارد (دارای درایو بلوری) و دیجیتالی (بدون درایو بلوری) تولید شده و برچسب قیمتی‌شان بترتیب ۴۹۹ دلار و ۴۴۹ دلار خواهد بود. سامورایی‌ها همچنین یک درایو بلوری جداگانه را معرفی کرده‌اند که ۷۹ دلار قیمت دارد. در ضمن، هیچ بهبودی در قدرت پردازشی و گرافیکی صورت نگرفته است.

مدل جدید پلی استیشن 5 نسبت به آنچه طی سال‌های گذشته تولید شده، تفاوت‌هایی دارد: اولین تفاوت، به حافظه‌شان مربوط می‌شود. در حالی که مدل اولیه از حافظه ۸۲۵ گیگابایتی بهره می‌برد، در مدل جدید از حافظه یک ترابایتی استفاده شده است. تفاوت دوم، در حجم و وزن است. حجم ۳۰ درصد کاهش یافته و وزن هم در حالت‌های استاندارد و دیجیتالی ۱۸ و ۲۴ درصد کمتر شده است. تفاوت سوم و پایانی، به ظاهر ربط دارد. پنل‌ها اینبار چهار تکه بوده و دو تکه بالایی حالتی براق و دو تکه پایینی حالتی مات دارند.

مدل جدید Play Station 5 در تاریخ نامشخصی از ماه نوامبر (۱۰ آبان الی ۹ آذر) عرضه شده و بتدریج جایگزین مدل کنونی می‌شود. در ضمن، سونی از یک استند هم رونمایی کرده که ۲۹ دلار قیمت گذاری شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا