تماشا کنید: سونی جزئیات رابط کاربری پلی‌استیشن 5 را منتشر کرد

واکنش‌ها مثبت بوده است

سونی در ویدیوی ۱۱ دقیقه‌ای که به تازگی منتشر کرده، جزئیات رابط کاربری پلی‌استیشن 5 را اعلام کرده است که نشان از پیشرفت شرکت سونی در طراحی UI دارد.

چند روزی است که اخباری درمورد رابط کاربری کنسول نسل نهمی سونی یعنی پلی‌استیشن 5، شنیده می‌شود. سونی امروز ویدیوی ۱۱ دقیقه‌ای منتشر کرده که در آن تمام جزئیاتی را که می‌توان درمورد رابط کاربری جدید پلی‌استیشن 5 دانست، شرح داده است.

همان‌طور که قبل‌تر هم اعلام شده بود، در کنسول پلی‌استیشن 5 کاربر با فشردن دکمه‌ی PS کنترلر دوال سنس، وارد کنترل سنتر می‌شود و می‌تواند جزئیات مختلف بازی‌ها را مشاهده کند. همچنین، کاربر می‌تواند در این بخش جزئیات مربوط به تروفی‌های هر بازی را ببیند. قسمت Activities هم فعالیت‌های مختلف کاربر را نشان می‌دهد. دکمه‌ی Create مانند دکمه‌ی Share در پلی‌استیشن 4 عمل می‌کند و برای ثبت تصاویر مختلف، بسیار کارآمدتر خواهد بود. بازیکنان می‌توانند به طور مستقیم و با استفاده از این دکمه، تصاویر ثبت شده را در گروه‌های دوستانه‌ی خود بفرستند.

در این بین، شایعه‌ای هم مطرح شده که براساس آن، کاربران می‌توانند نکات و راهنمای مورد نظر خود را روی صفحه قرار دهند و حین بازی از آن‌ها استفاده کنند. در صفحه‌ی اصلی، بخش Explore هم قرار گرفته که به کمک آن، کاربران می‌توانند از آخرین اخبار سونی و فروشگاه پلی‌استیشن باخبر شوند. این بخش در پلی‌استیشن 4 هم وجود داشته و در محتوای آن تفاوت چندانی ایجاد نشده است.

با این حال انتظار می‌رود قابلیت‌های بیشتری در رابط کاربری کنسول پلی‌استیشن 5 وجود داشته باشد که قطعا تا زمان انتشار این کنسول نسل نهمی یا حتی بعد از عرضه‌ی جهانی آن، بیشتر راجع به UI خواهیم شنید.

لازم به ذکر است که در نمایش PS5 Showcase، سونی اعلام کرد پلی‌استیشن 5 با قیمت ۴۹۹ دلار و نسخه‌ی دیجیتالی آن با قیمت ۳۹۹ دلار از تاریخ ۱۲ نوامبر سال جاری میلادی (مصادف با ۲۲ آبان) در آمریکای شمالی، استرالیا و شرق آسیا و در ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) در سایر نقاط جهان در دسترس قرار خواهد گرفت. لیست جزئیات داخل جعبه‌ی پلی‌استیشن 5 را از اینجا می‌توانید ببینید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا