جزئیات تازه‌ای از سیستم تروفی پلی‌استیشن 5 فاش شده است

ظاهرا سونی می‌خواهد آواتار ارزش بیشتری نسبت به گذشته داشته باشد

سیستم تروفی پلی‌استیشن 5

با بررسی ویدیویی که سونی حدودا یک هفته‌ی پیش منتشر کرده بود، به جزئیات تازه‌ای از سیستم تروفی پلی‌استیشن 5 دست یافته‌ایم.

با گسترش بازی‌های ویدیویی، بسیاری از مخاطبان تمایل داشتند مهارت‌های خود در یک عنوان را به رخ دیگران بکشند؛ موضوعی که همچنان وجود دارد. برای اینکه رقابت میان کاربران در این حوزه به شکل جدی‌تری دنبال شود، مایکروسافت در سال ۲۰۰۸ میلادی سیستم اچیومنت‌ها را ایجاد و به ایکس‌باکس 360 اضافه کرد تا بتوان به واسطه‌ی آن دستاوردها در یک بازی را به نمایش گذاشت. مدتی بعد از این اتفاق، سونی در مسیر مشابهی قدم گذاشت و سیستم تروفی را در دسترس دارندگان پلی‌استیشن 3 قرار داد. البته طی سال‌های گذشته تغییرات بسیاری در هر دو سیستم اچیومنت‌ها و تروفی‌ها به وجود آمده است.

با بررسی دقیق‌تر ویدیویی که سونی حدودا یک هفته‌ی پیش از رابط کاربری جدیدترین کنسولش به اشتراک گذاشته بود، می‌توان به جزئیات تازه‌ای از سیستم تروفی پلی‌استیشن 5 دست یافت. در بخشی از ویدیو یکی از تروفی‌های Destruction All-Stars با نام Wreckognised نشان داده شده بود. با نگاه به متنی که در بخش توضیحات قرار گرفته متوجه می‌شوید اگر کاربری بتواند این تروفی گلد را به دست بیاورد، یک آواتار پروفایل به عنوان هدیه دریافت می‌کند. در بخش دیگری از همین ویدیو، با تروفی Rookie مواجه می‌شویم که در دسته‌ی برنز قرار می‌گیرد. طبق آنچه در بخش توضیحات آمده، اگر کاربر تروفی مورد بحث را به دست بیاورد، یک بنر پروفایل هدیه خواهد گرفت.

اگر حدس‌ها و گمان‌ها در این باره صحیح باشد، تروفی‌ها در نسل جدید تنها جنبه‌ی نمایشی نداشته و با دریافت آن‌ها می‌توان به آیتم‌هایی دست یافت که برای شخصی‌سازی بخش پروفایل کاربرد دارند. اضافه شدن چنین ویژگی‌ای به سیستم تروفی پلی‌استیشن 5 را نمی‌توان اتفاق کاملا جدیدی دانست؛ زیرا ایده‌ی مشابهی در نسل کنونی وجود داشته است. اگر از علاقه‌مندان به Bloodborne باشید، احتمالا باید بدانید در صورتی که تروفی پلاتینیوم را به دست آورید (تروفی پلاتینیوم در صورتی به دست می‌آید که کاربر تمام تروفی‌ها را جمع‌آوری کرده باشد)، یک تم اختصاصی دریافت می‌کنید. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت سامورایی‌ها ایده‌ای که در نسل هشتم معرفی استفاده شده بود را به شکل گسترده‌تری به نسل جدید می‌آورند.

پس از اینکه پلی‌استیشن 5 به صورت رسمی و کامل رونمایی شد، نگرانی‌هایی پیرامون پر سر و صدا بودن سیستم خنک‌کننده‌اش به وجود آمد؛ زیرا فنی که برای آن انتخاب کرده بودند ابعاد بزرگی دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سوی اینفلوئنسرهای حوزه‌ی ویدیو گیم منتشر شده، می‌توان با قطعیت گفت محصول جدید سامورایی‌ها بی‌صدا بوده و حتی در هنگام اجرای بازی‌های سنگین مانند Godfall صدای چندانی از چرخش فن‌ها به گوش نمی‌رسد. بدین ترتیب، می‌توان مطمئن بود مشکلی که دارندگان پلی‌استیشن 4 محبور بودند با آن دست و پنجه نرم کنند، جایی در نسل جدید ندارد.

در انتها، لازم به ذکر است هر دو مدل کنسول پلی‌استیشن 5 در تاریخ ۲۲ آبان (مصادف با ۱۲ نوامبر) در ایالات متحده‌ی آمریکا عرضه خواهند شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا